Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 29 éves vagyok. Júliusban...

29 éves vagyok. Júliusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, és december végén- január elején akarunk belekezdeni párommal a baba projectbe. Mennyi az esélye, hogy már a próbálkozás első 1-2 hónapjában összejön a baba?

Figyelt kérdés

Így 29-30 éves korban nehezebb a teherbe esés?

Decembertől már elkezdem szedni az elevitet. A folsavat külön pedig már októbertől szedem.


2015. nov. 9. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki egészséges és semmi probléma, akkor is csak 15-25% esélyt szoktak adni a dolognak.
2015. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet előre tudni, lehet, hogy első hónapban sikerül, lehet, hogy 3 év múlva. A teherbeesés összetettebb dolog annál, minthogy azt lehessen mondani, hogy ennyi vagy annyi évesen könnyebb/nehezebb, ennél ezerszer fontosabb tényezők vannak,pl. peteérés minősége, ondó minősége, méhnyálkahártya minősége, teljes endokrin állapot a pajzsmirigytől kezdve a nemi hormonokon át a cukoranyagcseréig, és így tovább...


Úgy készülj, hogy ha minden klappol és jókor is vagytok együtt, 15-20% az esély egy ciklusban. Így jön ki, hogy egy teljesen egészséges (!) pár statisztikailag egy év alatt jó eséllyel összehoz egy babát.


A folsavat nagyon jól teszed, hogy szeded, az Elevitet meg ahogy gondolod. De azt tudd, hogy ezek fontosak, de nem segítik, gyorsítják a teherbeesést.


Mielőbbi babásodást kívánok!

2015. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekunk elso akalommal osszejott a baba.. és én semmit se szedtem elotte (Se folsav..se elevit..se semmi) azt se tudtam igazábol, h nekem mikor van peteérésem (sot azt sem, h mikor kéne mgjonnie..csak ugy nagyjábol sejtettem, h honap elje vagy kozepe). julius elején eldontottuk, h babát szeretnénk.. augusztus kozepén már pozitiv volt a teszt. azota 2 éves a fiam. kereken 30 éves voltam.
2015. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15 éves koromtól szedtem a gyógyszert.

Márciusban letettem, 2 hónap védekezés gumival, majd egyből elsőre összejött a fiunk. Ekkor voltam 28 éves...


Szóval esélyt nem tudok mondani, de szorítok, hogy hamar sikerüljön.

2015. nov. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egészségesek vagytok, akkor jönni fog az, csak ne stresszeljetek rá.

És Január végén hagytam abba a gyógyszert, 1 hónapban nem is gondoltunk arra hogy mekkora esélye lehet, hiszen frissen hagytam abba a gyógyszert -- majd Augusztusban meg fogant a picike :)

2015. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!