Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmentem nőgyógyászatra, de...

Elmentem nőgyógyászatra, de csak ennyi volt a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapokban többször is éreztem nyilallást az alhasamban vagy a petefészkeim környékén. Párom unszolására elmentem, hogy megnézetem magam SZTK-s rendelésen. Elmondtam a problémám, és hogy vizsgálatot szeretnék. A doki megnyomkodta a petefészkeim, alhasam, és megállapította, hogy semmi bajom. Sőt, a menstruációmról nem is kérdezett, diktálta az asszisztensnek, hogy menzesze rendben. Holott itt hozzáfűztem volna, hogy az utóbbi fél évben elég gyenge, de így annyira nem is tartottam már fontosnak ezek után. Viszont abban se vagyok biztos, hogy van-e peteérésem, de ezt már meg se mertem említeni, bár tudom, ez az én hibám, csak komolyabb vizsgálatra számítottam. Szerintetek?
2015. nov. 13. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez az sztk....ha kivizsgálást szeretnél inkább menj egy magándokihoz.
2015. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magánorvos!

Nekem a terhesség elején kezdett ciszta nőni a petefészkemben. Az orvosom egyben onkológus is, így szakértő szemmel nézte. Elmondta, hogy ez még fel is szívódhat, de nőhet is, X mérettől kell foglalkozni vele és benne van a pakliban egy műtét, ha nőni fog, még a terhesség alatt.


Végig UH-val nézegette, sőt, szülés után is ellenőrizte a petefészkek állapotát. Szerencsére felszívódott, de megnyugtató volt, hogy ilyen gondosan átvizsgál.

Ha valamit látott, akkor oda is fordította a monitort (nem terhesen is így van!), mutatta, hogy mit kell nézni.

Egyszer kamerával nézte meg a hüvelyemet, akkor a kamera képét is mutatta. Nem volt eltérés, de mondta, hogy átlag ember nem látja saját magát belülről, ha érdekel, most megnézhetem. Akkor láttam életemben először a méhszájamat. Ez már csak szimpla érdekesség, de elvileg ilyen alaposnak és együttműködőnek kellene lennie az orvosnak.

Ha budapesti vagy, a saját orvosomat jó szívvel ajánlom. Szülésznek is nagyszerű, nekem egy nagyon komplikált szülést vezetett le profin.

2015. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

magánorvos.

ha sztkba mész, akkor viszont készülj fel, legyél képben, és ne hagyd magad lerázni. Aki állami egészségügyben dolgozik - tisztelet a kivételnek - annak minden nyűg, amint dolgozni kell, ráadásul annyi fogalmatlan ember jár hozzájuk, hogy azt hiszik, bármit megtehetnek.

Nos, ha ilyennel mész hozzá, vigyél nyomtatott hőgörbét, írd meg előre a kérdéseid, és addig ne hagyd magad lerázni amíg nem válaszolja meg őket. Legyen pontosan vezetve a menstruációd, hogy el tudd mondani, hány naposak a ciklusaid, hány napig tart a vérzés, milyen hosszú a luteális szakasz, és a minimum legyen hogy egy UH-t kérsz, mert ha gyulladás van a petefészkedben, azt ugyan nem tapogatja ki. Kiváltképp ha a közelmúltban volt szülésed, netán abortuszod.

Ha mindezeket betartod, és felkészülten mész oda, hidd el, nem fog lerázni.

2015. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is magánrendelőbe járok. Én Győrben tudom ajánlani a dokimat.
2015. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!