Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha már 1,5 éve nem védekezünk...

Ha már 1,5 éve nem védekezünk a ciklus vége felé és nem estem még teherbe, ugye nem jelenti azt, hogy meddő vagyok?

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 06:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, csak azt, hogy hülye vagy. A ciklus végén mit vársz? Ha nincs mit megtermékenyíteni, hogy lennél már terhes?
2015. nov. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Miért lennék hülye? Mit gondolsz, hogy minden áron teherbe akarok esni és csak erre az időre időzítjük az együttléteket, én meg csodálkozok, hogy miért nem esek teherbe?

Ha jön valaki - aki nem akar gyereket -, hogy menstruáció előtt X nappal együtt volt valakivel, egyből mindenki nekiesik, hogy menjen esemény utáni tablettáért, mert simán teherbe eshet.

Ehhez képest mi a féltételezett ovuláció után kb. egy héttel már védekezünk, mégsem estem teherbe 1,5 év alatt. Én bezzeg hülye vagyok, mert mit gondolok, hogy esnék már teherbe?

Nem kellett volna már ennyi idő alatt becsúsznia a babának?

2015. nov. 18. 07:24
 3/14 A kérdező kommentje:
* már NEM védekezünk
2015. nov. 18. 07:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem kellett volna már becsúsznia.

Akkor kellene, ha rendszeresen eltrafálnátok az ovuláció időpontját.


Ezt lehet úgy is, ha a ciklusod nem pontos, és időnként rövidebbet, hosszabbat produkálsz. Erre minden esély megvan, mivel nem vagyunk gépet, EZÉRT javasolják a 72 órást minden olyan hülyének, aki nem védekezik annak ellenére, hogy nem akar gyereket.


Az hogy neked kiszámítható a ciklusod és még véletlenül sem csúszott ide-oda, mázli (a későbbi teherbeesés szempontjából is).

2015. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem pontos a ciklusom, 27-40 nap közt minden szokott lenni. Petefészekszúrkálásból meg nyákból szoktam "meghatározni" az ovut, ezért írtam, hogy a feltételezett ovutól. Volt pár ciklus, amikor mértem a hőmet és a luteális fázisom is 12-16 nap közt mozgott (tudom, hogy ennek fixnek kellene lennie, de nálam nem az, legalábbis a görbe alapján nem tűnik annak.
2015. nov. 18. 07:45
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
már rég orvoshoz kellett volna menned.
2015. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem pontos a ciklusod, de nem szexeltek ovukor. Ovuláció után még 1 napig megtermékenyíthető a petesejt. Ennyi.


Ha nem éreznéd a tüszőrepedést, és csak a naptárra hagyatkoznál ilyen változékony ciklus mellett... na akkor lenne furcsa, hogy nem csúszott még be.

2015. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha erzed, hogy mikor van ovud biztosra es akkor nem szexeltek, akkor kicsi az esely arra, hogy terhes leszel. De nem 100%, emiatt aki biztosan nem akar gyereket, az ilyet nem csinal.

Elvileg barmikor lehet kesoi peteeres.

Pl en is erzem, hogy mikor van ovum, de nekem kb 17 eve pontos 28 napos ciklusom van kozepidos ovulacioval, nem vettem meg eszre soha kesoi, vagy korai peteerest.

Ennek ellenere amikor nem akartunk babat, akkor vedekeztunk megfeleloen, ha akartunk, akkor nrm vedekeztunk es hamar terhes lettem.

Pedig valoszinuleg mukodott volna a te modszered is, megse vagyok meddo.

2015. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amugy ezt hivjak naptarmodszernek, ami a vedekezes egy formaja, de nem olyan megbizhato, mint a tobbi. Ezert javasolt akkor hasznalni, amikor megsem okoz gondot egy meglepetes baba.
2015. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat!

Egyébként mindketten szeretnénk már babát, csak a körülmények lényegesen ideálisabbak lesznek kb. fél év múlva, ezért nem szeretkezünk még teljes védekezés nélkül. De ha összejönne esetleg így is, örülnénk neki mindketten. Sőt, valahol reménykedünk is benne, hogy "becsúszik"...

2015. nov. 18. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!