Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Benne lehet a pakliban a...

Benne lehet a pakliban a terhesség kérdése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanra kezdek eléggé aggódni, ezért úgy döntöttem felteszem a kérdésemet, aminek tulajdonképpen a a lényege, hogy lehetek-e terhes.

Két éve szedek rendszeresen fogamzásgátlót, ám még ezzel is eléggé vigyáztunk, mindig megszakítással szexeltünk, hiszen egyik tabletta sem ad 100%-os védelmet. Az utóbbi időben döntöttem úgy, hogy szünetet tartok az utolsó levél elfogyása után - úgy vélem két év folyamatos szedés után éppen itt az ideje.

Ekkor jött az első ijedetség. A két év alatt óramű pontossággal, vagy péntek reggel, vagy péntek délután, mindig megjött. Most, hogy az utolsó levél végére értem, késett egy napot. Jól meg is ijedtünk a barátommal, szombaton azonban reggelre megjött. Az első egy-két napban gyanakodva figyeltem, de aztán megnyugodtam: a vérzésem normális volt és elegendő.

Azóta eltelt egy hónap tabletta nélkül. A barátommal továbbra is védekeztünk óvszerrel - természetesen a közösülést megelőzően rögtön felhúztuk, nem csak a vége felé -, és csökkentettük az együttlétek számát, mert jól tudjuk, hogy még óvszerrel is történhetnek balesetek. Ha a ciklusom a tablettás időszak szabályozottságához tartja magát, akkor péntekre meg kellett volna jönnie, ez azonban nem történt meg a mai napig, és kezdek komolyan aggódni a késés miatt. Az előző vérzésem késése miatti riadalom miatt most újra eszembe jutott a terhesség lehetősége. Holnap veszek tesztet, ám addig is szeretném meghallgatni a ti véleményetek, hogy szerintetek mekkora esély van a terhességre?


Elnézést, hogy hosszúra nyúlt.



2015. nov. 22. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ennyi óvintézkedés mellett nem valószínű, hogy terhes vagy, sőt szinte lehetetlen. Inkább túlságosan ráparázol a témára, és a stressztől késik. Meg ugye a fogamzásgátló rendesen összezavarja a hormonháztartást, nem ritka, hogy utána nem szabályos a ciklus egy darabig. De a magad megnyugtatására csinálj tesztet.
2015. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató szavakat, tényleg csak túlreagáltam, és ezt mostmár a teszt is mutatja. :) Hát akkor ez tényleg csak hormonhiszti és stresszhatás lehet... de legalább megnyugodtam.
2015. nov. 23. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!