Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék gyereket,...

Nagyon szeretnék gyereket, vajon várjak vele?

Figyelt kérdés
21 éves nő vagyok, stabil kapcsolatban és nagyon szeretnék gyereket, el is tudnánk tartani. Viszont egyetemre járok még, azt be kéne fejezni, utána dolgozni pár évet stb., de semmi kedvem hozzá. Vajon egy babától jobb életem lenne, az van nekem "rendelve", vagy küzdjem át magam a nehézségeken, még akkor is ha nem érdekel? Úgy érzem nem az az életcélom, hogy sokat tanuljak, diplomám legyen, de mégis csak bennem van, nem pénztáros akarok lenni.
2015. nov. 22. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az a stabil kapcsolat akármennyire is stabilnak tűnik most ki tudja mi lesz évek múlva?és ha ne adj' isten bármi közbejön pl elveszíti a párod az állását akkor mi lesz?miből fogtok megélni hárman,ha neked nincsen munkád,és végzettséged sem?teremts előbb saját alaptőkét,munkát,szenvedd végig az egyetemet,hidd el ez a pár év most már igazán nem sok :)
2015. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Fejezd be a sulit, menj el dolgozni. Addig a kapcsolatotok is erősödik. :) Élj egy kicsit, utána babázz. Általában 20-23 év körül elkapja a lányokat a babázhatnék, de várj még vele.
2015. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
A baba sem marad örökké baba, néhány év múlva mindenképpen kezdened kell magaddal valamit és nem igazán kedv kérdése. Szerintem inkább fejezd be az egyetemet, dolgozz pár évet, mert gyerek mellett már nehezebb lesz.
2015. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A férjemnek 2 éve eltört a csigolyája. Az addigi jó keresetből egy vacak táppénz volt. Kb 1 évig kiesett a keresete nagy része.

Ha nekem nem lett volna mellé egy normális fizetésem, akkor nagy kakiban lettünk volna.

Szóval én is arra szavaznék, hogy tanulj, legyen egy normális munkahelyed, legyen félretett pénzetek, aztán baba.

2015. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Én 26 évesen szültem a fiam. 23 voltam, amikor befejeztem a sulit és két évet dolgoztam. Most hogy két éves mindjárt, elkezdtem megint dolgozni. Szeretnék neki kistesót, de tudom, a gyed miatt minimum egy év munka nagyon jól jönne és nem is árt kimozdulnom kicsit.
2015. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

A leírásod alapján feltételezem az "el is tudnánk tartani" arra vonatkozik, hogy párodnak van munkája és keresete. Na de mit kezdenél magaddal egy gyerekkel az oldaladon, ha vele történne valami (elhagy, betegség stb.)?

Ráadásul az, hogy 21 évesen gyakorlatilag egyetlen életcélodnak a gyerekvállalást gondolod (abban sem vagy biztos), számomra elég furcsa...

2015. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 22. 22:17
 8/11 anonim ***** válasza:

25 évesen szakmát váltottam, mert én sem szerettem, amit korábban csináltam. 26 évesen már nagyon akartam gyereket, de megvártuk, hogy meglegyen a munkaidőm, most úton van a baba, és várnak is vissza.


21 évesen én azt tenném a helyedben, hogy olyan szakmát keresnék, amit szeretek, de van is rá kereslet, akár át is képezném magam, ahogy én pl. meg is tettem (OKJ-s szakmában dolgozom, pedig van 2 diplomám, az egyik még piacképes is lenne, de nem szerettem). A mostani szakmát imádom, és a fizetés is jó:)


Gyereket vállalni felelősen érdemes, ne azt lássa, hogy az anyja életének ő az egyetlen értelme, dolgozni meg utál, ez nagy terhet ró egy gyerekre. A másik pedig, amit már írtak, mi lesz, ha bármi miatt kiesik a párod keresete? Én nagyon szerettem volna már korábban belevágni, de ezt átgondolva jól tette a férjem, hogy észnél volt, és rábeszélt a munkaidő kivárására.

2015. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, milyen szakmád van?
2015. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Grafikus vagyok.
2015. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!