Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak gyereket ezesetben?...

Vállaljak gyereket ezesetben? Vagy várjak még?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagyon vágyom egy kisbabára. A körülmények is megfelelnek, anyagi helyzet is, a férjem is akarná. Csak az a baj, hogy mikor erre gondolok, csak kisbabával látom magam, arra vágyom, a nagyobb gyerekek kifejezetten idegesítenek. Van mellettönk egy játszótér, egész nap visítoznak ott a gyerekek és bevallom nagyon idegesít. Ez majd változik, mire akkora lesz a gyerekem? Vagy a sajátom nem fog idegesíteni? Vagy nem vagyok még elég érett az anyasághoz? Várjak még? Egy kisbabára viszont nagyon vágyom, bele tudok könnyezni, mikor kisbabás anyukákat látok. Annyira szeretném már berendezni a babaszobát, itthon lenni a gyerekkel, erre mind nagyon vágyom. De a hisztizős, visítozós, kiabálós ovodás korú szomszédgyerekektől meg a falra mászom. Szerintetek?

25/N


2011. júl. 11. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat imádom.

A többi gyerek pedig a mai napig idegesít néha, ha sokan vannak és visítoznak. De ezért nem lettem óvónő. :)

Mindenféle rosszindulat nélkül írom, nehogy félre értsetek, csak arra akartam utalni, hogy tök más egy saját baba, mint sok száz ordítozó gyerek a játszótéren!

2011. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek már 8hónapos a kisbabája, imádják, de ez ugye természetes. Mesélte, hogy mikor nem volt még gyereke, más gyerekeit soha nem igazán szerette megfogni, meg unalmasnak találta más gyerekeit, vagyis nem igazán tudott velük eljátszadozni meg ilyesmi. De mondta, hogy egy saját teljesen más, nagyon elvan vele egész nap játszanak:-)
2011. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell babát vállalni, amikor úgy érzed szeretnél.

Most úgy tűnik szeretnél, nem? Akkor hajra, főleg ha megvannak a feltételek is hozzá.

A saját gyerek teljesen más, mint a más gyereke. Normál esetben sokkal elnézőbb vagy a sajátoddal, mint a többi gyerekkel. Ezért leszel a gyermekednek te a legjobb! :)

2011. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom mondani,hogy a saját gyereked más! Bár én még csak terhes vagyok, ma pont a védőnőnél vártam egy kismamával, aki a másodikat várja. Volt ott egy kis srác is kb. 3 éves lehetett. Na olyan hisztit én még nem láttam, amit ő levágott. Semmi nem volt jó neki, mindent akart csinálni, amit nem lehetett. Hát hiába vagyok terhes én sem tudtam úgy ránézni,hogy jaj de cuki. Erre a másik kismama odasúgta, hogy nyugi (nyilván látta az arcomon a dolgokat) engem a mai napig a saját gyerekemen kívül, szinte minden kisgyerek idegesít!:)
2011. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 17 hónapos a fiam, mostanában tanult meg járni, még bizonytalan egy kicsit.

Tegnap elvittük strandolni, és a nagyobb gyerekek rohadtul nem figyeltek oda, hogy talán ne a kicsi mellett ugráljanak, sőt az egyik még elkezdte lövöldözni erős sugarú vizi puskával... Rettentően idegesítettek, szívem szerint kiosztottam volna mindegyiket, de természetesen vissza fogtam magam, hiszen a strand mindenkié, és egyébként sincs jogom nekem rászólni más gyerekére.

De igen, engem is borzasztóan tudnak idegesíteni a nagyobb, rossz gyerekek, mindemellett imádom az én kis törpémet! És már vele is járunk játszóra, de a saját gyerekem nem idegesít, viszont a többi...

Szóval a saját gyereket nem fog idegesíteni, főleg ha ennyire vágysz rá!

Az pedig könnyen előfordulhat, hogy a többi gyerek világ életedben idegesíteni fog! De ez ne tartson vissza a saját gyerkőctől!

2011. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugi :) ez esetben nyugodtan vállalhatsz babát! Egy picit az "állatias ösztönökből" fakad ez az érzés(idegen-kölyök) csak van akinél fokozottabban,nem ez az anyaság fokmérője!Egyébként ha lesz gyereked/gyerekeid már nem fog annyira bosszantani ha sivítozó ,játszó gyerekeket hallasz,(még akár hisztizőt is)még az is lehet hogy mosolyra húzódik a szád,ezt elhiheted. :) Egy mindjárt 3 éves és egy 8 hónapos srácok anyukája
2011. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A sajatod mindig mas. Fiatalabb koromban es sem szerettem ha korulottem sikitoztak kisgyerekek... A sajatomat imadom es ez a lenyeg. Nem kell mas gyereket elviselned es szeretned. Errol szo sincs. :) Kisfiamnak van par baratja pl. unokatesom kislanya, baratnom kisfiam, egy masik baratnom kislanya, par kissrac a bolcsibol... Oveluk jol eljatszunk, szeretjuk egymast, babazunk kozosen, tekergunk, allatkertezunk stb. En sem szeretem ha mas gyerekei sikitoznak. Nem is kell. Biztosan van olyan aki az enyemet sem szereti amikor sikitozik a jatszoteren. Emiatt ne aggodj. A sajatodat imadni fogod. :) A ferjem sincs oda mas gyerekeert vagy mas kisbabajert.
2011. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán meg fog változni a hozzáállásod, és ha lesz saját gyereked, a többi gyerek irányában is befogadóbb leszel... én legalábbis így tapasztaltam. Nem mondom, hogy feltétel nélkül imádok MINDEN gyereket, mert ez messze nincs így, vannak olyanok, akik a világból ki tudnának üldözni, de alapvetően jóval gyermekszeretőbb lettem.

Régen én is csak a csecsemőkért voltam oda, de mikor a lányom nagyobb lett, nyiladozni kezdett az értelme, rájöttem, hogy ez még sokkal jobb,mint egy kisbaba. Most 4,5 éves ovis "cula", és imádom az ő korosztályát, egyszerűen zabálnivaló, ahogy látják a világot, sok mindent tudnak már, de rengeteg mindent még nem, és ebből olyan zseniális katyvaszt bírnak kreálni, hogy nem lehet nem imádni őket...

(Engem most speciel a kiskamaszkorúaktól, a 8-10 évesektől tör a frász, de nyilván mire annyi idősek lesznek a sajátjaim, megtanulom kezelni és értékelni azt a korosztályt is)

2011. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezen ne problemazz.

Sokan vagyunk igy ezzel. Nekem ket gyermekem van, mar nem babak, viszont sem elottuk es azota sem igazan tudok mit kezdeni masok gyermekeivel. Veluk annal inkabb, imadom oket, semmi gond, soha nem is volt. Igyekszem a leheto legjobb anyjuk lenni. De tenyleg nem tudok mit kezdeni masok gyermekeivel. Most arra gondolok, hogy termeszetesen el tudok latni mas gyermekeket, nem utalom oket, ha vigyazni kell rajuk, stb, de eppenseggel nem konnyezik be a szemem, ha a szomszed gyermeke enekel valamit, vagy rajzol valami szepet, ha a sajatom csinalja, akkor viszont nagyon meg tudok hatodni.

De en eppen ezert nem is valasztottam olyan palyat, ahol gyermekekkel kell foglalkozni.

2011. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is csak pici gyerekkel tudtam magam elképzelni, mondtam is a férjemnek, hogy egy 2-3 évessel úgy érzem, nem tudok, mihez kezdeni. A fiam másfél éves, napról napra jobban imádom, élvezettel nézem, ahogy nyílik az értelme. Szeretem a gyerekeket, de más gyerekét nem ölelgetem, nem puszilgatom. Most ismét terhes vagyok, most meg úgy érzem, hogy egy újszülöttel nem tudom, mit fogok kezdeni azon kívül, hogy ellátom. Pedig a nagyfiammal pici korában rengeteg közös programunk volt. Nyugi, ez szépen lassan kialakul, teljesen normális, amit érzel.
2011. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!