Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha július 20-től nem szedem a...

Ha július 20-től nem szedem a fogamzásgátlót, és eddig sajnos nem estem teherbe, mikor menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Júl 20-től nem szedem a tablettát, ettől kezdve nem is védekezünk.

Júliusban, augusztusban és szeptemberben nem figyeltem semmire, csak annyi volt, hogy nem védekeztünk.

Októberben már kiszámoltam, hogy kb melyik héten kellene jobban odafigyelni és együtt lenni, de november 13-án mégis megjött.

Most a kalkulátor szerint megint ezen a héten kell odafigyelni, és dec. 12én lesz a következő menszeszem.


A kérdésem az volna, hogy ez az idő már sok vagy normális, ha azt nézzük hogy július elején még szedtem a tablettát és a peteérés, ovuláció, ilyesmik is csak októberben kezdtek el foglalkoztatni, addig azt sem tom, mikor voltunk együtt, és elég ritka is volt a munka miatt, kb heti 1-2.



2015. nov. 24. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Legjobb esetben eddig volt 3 peteérésed, de gyakran több idő kell, hogy visszarendeződjenek a dolgok. Egy ciklusnál 15-20% az esély a teherbeesésre, ha jókor vagytok együtt és minden más (sperma, nyálkahártya, progeszteron, stb.) is klappol. Szerintem pár hónapig vezess hőgörbét, abból látszik a ciklus működése, a számolgatás önmagában lyukas garast sem ér a termékeny napok meghatározásában.
2015. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bármikor mehetsz orvoshoz, nem fog elzavarni, főleg ha magánrendelésre mész :) Úgy kérj időpontot, hogy a ciklusod 10-13. napján menj, és kérd, hogy nézze meg UH-val, van-e peteérésed, és milyen vastag a méhnyálkahártyád. Aztán innen már remélhetőleg a doki fog továbbnavigálni a vizsgálat eredményei alapján.
2015. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elmegyek majd dokihoz. Sajnos leghamarabb dec 2-ára kaptam időpontot, a kövi mensit dec 12-ére nem várom, de ha ahhoz nézem, akkor meg pont karácsonykor kéne menni, ahogy számolom rá a plusz 13-14 napot.


Kb két hete szedek amúgy Barátcserje kapszulát, meg iszom a cickafark teát is, meg vettem palástfű teát is.

Pont egy hónapja szedem a femibion 800-at, ma reggel bontottam az új levelet.


Ezek így jók? Mivel segíthetem még a dolgot?

A hőmérőzésről -2 napja kezdetem el olvasni, de gondolom csak következő ciklustól lesz értelme méregetni, ugye?


Amúgy ilyen a ciklusom: aug 11-én jött meg, utána szept 11-én, utána október 12-én, most nov 13-én.

2015. nov. 24. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Mit vársz 3-4 tiszta hónaptól?

1-2 év sikertelenség után érdemes orvoshoz fordulni, mondjuk ha idősebb vagy, akkor 1 év után is mehetsz, vagy ha gazdagok vagytok, van rá pénzetek, akkor magándoki bármikor megnéz.

2015. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen Medicover egészségbiztosított vagyok én is és a férjem is, ezért biztosan megnéz.

Hogy mit várok? Pontosan ez volt a kérdésem...hogy mit is várhatok, kell-e aggódnom, vagy esetleg normális-e, hogy még semmi.

Mivel még nincs gyereken és soha az életben még próbálkozni sem próbálkoztam, természetes sezerintem, ha kérdéseim vannak. Köszönöm azoknak, akik arrogancia nélkül válaszoltak.

2015. nov. 24. 14:29
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

A december 2. nem éppen ideális, a peteérésen addigra nagy valószínűség szerint túl leszel, de azért egy ultrahang vizsgálat akkor is tud fontos információkkal szolgálni. Ha pl. van sárgatest valamelyik petefészekben, akkor az egyértelmű bizonyíték arra, hogy volt tüszőrepedés (csakhogy nem biztos, hogy addigra az kialakul). Akkor is lehet mérni a méhnyálkahártya vastagságát, eléri-e a kívánatos méretet. Ha netán bármiféle cisztaproblémád lenne, az is kiderülhet.

Én azon a véleményen vagyok, hogy a "várjunk 1-2 évet, mert addig úgyse áll szóba velünk a meddőségi szakember" nem túl hasznos hozzáállás, jobb elébe menni a problémáknak. Én is kb. fél év után mentem nőgyógyászhoz, fel voltam készülve, ha kell, azt mondom, már 1 éve próbálkozunk, hogy komolyan vegyen. Nem kellett hazudnom, kapásból felírt Clostilbegytet, és lőn, következő ciklusban teherbe estem. Azóta is csak ezzel a gyógyszerrel sikerült. Így is 31 voltam, mire megszültem az első gyerekemet, ha kivárok 1-2 évet, lehet, hogy még nehezebben jött volna össze az első, könnyen lehetett volna akár 35 is. Ha egyszer rendelkezésre állnak a modern nőgyógyászati diagnosztikai vizsgálatok, miért ne lehetne kihasználni. Inkább idejekorán derüljön ki, ha valami probléma van, ha pedig minden rendben, akkor az megnyugtató lehet, hogy spontán összejöjjön aztán a terhesség.

2015. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én is 31 vagyok, és ráadásul van egy krónikus autóimmun betegségem is, vagy allergia ( nem tudják ők se melyik ).

Emiatt elég sokszor járok nőgyógyászhoz is kontrollra, eddig ott minden klappolt, de emiatt a betegségem miatt azért bizonytalan vagyok és félek is. Lehet csak ételallegia, de nem tudják mi. A nőgyógyászati szűrések eddig soha nem jezetek odalent gondot, góckutatáson is mindig ezt vették elő elsőnek és mindig hibátlannak találtak lent is mindent. Bár akkor még szedtem a bogyót, azóta már nem , és jó lenne tudni, hogyan reagáltam arra, hogy már nincs bogyó.

2015. nov. 24. 16:06
 8/9 anonim ***** válasza:

3-4 hónap még semmi!

Ha mindenkivel minden rendben van, akkor sem sok ez a 3-4 hónap!

Ha nem magánorvoshoz mész, akkor 1 éven belüli sikertelenségnél "szóba se állnak" veled ilyen téren.

Velünk is minden rendben van, mégis csak 7 hónap után jött össze a baba.

Várjatok türelemmel, ha majd jövő júliusban sem jön még össze, akkor majd fordulj orvoshoz, addig meg nem kell rögtön kétségbe esni.

Teljesen normális, ha még nem jött össze.

2015. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia én tavaly október óta várnám hogy összejöjjön. 1 év próbálkozás után kellene elmenni.
2015. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!