Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes cukrosoktól kérdeznék?

Terhes cukrosoktól kérdeznék?

Figyelt kérdés

Az is baj ha úgy étkezek, hogy szinte semmi ch-t nem viszek be?

Mai ebédem pl. húsleves tészta nélkül, 2 sült csirke comb hozzá káposzta saláta, utána kávé tejjel fahéjjal.

Reggelim általában: tea fahéjjal és kevés citromlével ízesítve, 2 szelet rozskenyér, 2 szelet trappista sajt, 1-2 szelet párizsi, 1 kisebb paradicsom

Ez így jó pl? vagy min változtassak?


2015. nov. 29. 19:58
 1/6 mantis religiosa ***** válasza:
Nézz utána az ételek glükémiás indexének, és annak megfelelően alakítsd az étrendet. Amúgy ha mindenből a diabetikusat veszed-eszed, akkor nem lesz gond a későbbiekben. Írtak fel valami gyógyszert?
2015. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Voltál terheléses vércukor vizsgálaton ? Dietetikusnál ? Mennyi ch bevitelt állapítottak meg ? 180-160 ch ?
2015. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a terheléses alapján jött ki az hogy cukorbeteg vagyok. De sajnos buta voltam mert előtte este nem figyeltem mit eszek és családi sütizés volt.

Holnap kell menjek reggel a diabétesz gondozóba tanácsadásra. De a 160/180 diétánál ez maximum érték vagy annyi kell legyen és kész?

2015. nov. 29. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 180-as nem lett jó ezért a 160-at kell tartanom.Kaptam vércukormérőt ,elég sokszor mértem mire rájöttem mi az ami nem viszi fel.160 alá nemigen megyek de fölé se.
2015. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem a maximum. Annyit kell enni, amennyit meghatároznak neked. Se többet, se kevesebbet.
2015. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak igaza van.Nekem 175 g volt megadva 6.hónaptól diétáztam és annyira betartottam,hogy már a vizeletembe keton volt és mindig csak nőt az értéke mert nem vittem be elég szénhidrátot.
2015. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!