Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem tudják a tesztelők...

Miért nem tudják a tesztelők megvárni a nemvárt napját?

Figyelt kérdés
Én csak a nemvárt napján teszteltem mindig, és mikor pozitív lett, egyértelmű volt, nem kellett nagyítóval keresgélni. Sok olyan képet látok ahol x nappal nem várt előtt készítenek képet és eldönthetetlen hogy most mi a szitu. Miért van ez? miért ennyire türelmetlenek? Én nehéz fizikai munkát végeztem, és 5-6 hetes terhességig, szóval akár 2 hete késő menszeszig nem történhet olyan esemény ami miatt vetélés lehet. Valaki tud nekem érdemben reális, rendes elfogadható választ adni?

2015. dec. 4. 06:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
vannak türelmesebb és türelmetlenebb típusú emberek, ennyi.
2015. dec. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

10-ből 9-szer puszta türelmetlenség, kíváncsiság. Ha orvosi indok van, pl. korábbi vetélés, akkor vagy már a luteálisban kap progipótlást a nő, vagy a pozi teszt után rögtön, mint pl. én.


"Én nehéz fizikai munkát végeztem, és 5-6 hetes terhességig, szóval akár 2 hete késő menszeszig nem történhet olyan esemény ami miatt vetélés lehet." - ez te vagy, ezt azért nem lehet így kategorikusan kijelenteni...


Én is maximálisan ellenzem, semmi értelme a korai tesztelésnek, pont úgy, mint a folyások, húzódások, fejfájások, mellfájások árgus figyelésének. Volt pár évem kitapasztalni, hogy mennyire fölösleges ez is, és az is.


De én már letettem arról, hogy győzködjek másokat, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Ha szólsz, hogy értelmetlen, meg magának nehezíti a dolgált, általában csak behisztiznek, hogy az ő dolguk, meg semmi közöd hozzá.


Ja és én még azt vettem észre, hogy a leghisztisebbek a pár hónapja próbálkozók, akik azt hiszik, hogy a baba úgy jön, mint a megrendelés a webáruházból, hogy akarom és jön és pont. :)

2015. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
már régen egyik olyan kérdéshez hozzászóltam, ahol pár nappal a nemvárt előtt már tesztel egy csaj mert neki már tünetei voltak, teljesen normálisan írtam neki, hogy várja meg a napot, sőt inkább azt hogy késik, utána teszteljen legyen türelmes, úgy lehurrogtak a többiek, hogy :de lehet már tünete, mert ennek is annak is volt már, miért vagyok én ilyen bunkó :) aztán pár nap múlva írt a csaj, mert sokan érdeklődtek, hogy megjött neki... - akkor még írtam, hogy pont erről beszéltem a többiek adták alá a lovat, reménykedett, hogy ő is így van, ilyen korán tünetei vannak már, sokkal nagyobbat csalódott... mindenesetre én azóta már el se olvasom az ilyen kérdéseket, nem idegesítem magam ezen :) - mindenesetre a teszt gyártók baromi jól járnak az ilyen türelmetlen nőkkel :)
2015. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kíváncsiság. :) persze nem aktus után 3 nappal de mikor tudja az ember, hogy menzesz előtt 1-2 nappal is mutathat valamit, a türelmetlenebb emberek tesztelnek, én is teszteltem.

Aztán a következő terhességnél progeszteron miatt fogok korán tesztelni, hogy minél hamarabb felírják..

2015. dec. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ismeretségi körben vettem észre azt az ironikus összefüggést, hogy akik nagyon korán teszteltek, vagy 2 hónap sikertelen próbálkozás után márorvoshoz rohantak, ők vannak a legjobban kiakadva később a gyereken. Merthogy "miért nem képes türelmesen megvárni, amíg feladom rá a cipőjét/előkészítem az ebédet/sorban kell állnunk/stb."


És teljesen beidegelik magukat, hogy a gyerek direkt szivatja őket a türelmetlenségével.

2015. dec. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kivancsisag, meg mondjuk engem erdekelt anno, hogy mi a legkorabbi, amikor mar pozitiv es nekem pl. 9 es 10 nappal aktus utan mar pozitiv volt a tesztem. 2 gyerekunk van.
2015. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem menzesz elött sikerült teherbe esnem közvetlen úgy ,hogy meg is jött 5 napig ahogy szokott...aztán mivel 10 nap a beágyazódás igy a maradék 5 napban megvastagodott annyira a méhem hogy sikerült megtapadni mikor beért. Persze ezt akkor nem tudtam.

Mi napi 4szer minimum együtt vagyunk a férjemmel nem lehetett kiszámolni melyik időpontban lett volna meg..menzesz után a 13. Napon teszteltem mert soha nem érzett görcs volt az alhasambam...akkor nem volt egyértelmű , rá 2 napra ott volt a 2 csík irány a doki..ahhoz képest hogy menzesztől számítva 2 hetesnek kellett volna lenni már 3 volt...ott derült ki h előtte termékenyült meg közvetlen...persze ment az izgulás , hogy életképes e, nem e távozik majd a kövi menzesszel...de én azért néztem olyan korán , mert hormonproblémám van és azonnal emelni kellett a gyógyszeradagot, mert dupla személynek kell és elengedhetetlen a fejlődéshez..

Attól hogy valaki megkérdezi, hogy most mi van ,lehet mögöttes oka amit nem kötelező itt megosztani.

13hkm

2015. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most mire gondolsz? Ha valaki 5 nappal pé után naponta 2 tesztet csinál és beképzel minden tünetet vagy ha valaki esetleg 2 nappal nemvárt előtt csinál egy tesztet? Mert szerintem hatalmas a különbség. És az jobb, ha valaki 5 nap késéssel fél tesztelni? Szerintem lényegtelen, hogy 2 nappal nemvárt előtt vagy után csinál valaki tesztet, szép erős lehet előtte is és halvány utána is, ráadásul így is úgy is megjöhet pozitív teszt ellenére is, kémiai terhesség vagy vetélés, teljesen lényegtelen. És ha nem tapad meg a petesejt és többször jön meg pozitív teszt ellenére legalább lehet menni orvoshoz vele, mert annak van egy oka. Ha valaki nem tesztel mert úgy is megjött mikor derül ki? 1 év sikertelenség után?
2015. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel gond, magánügy. És mint ilyen, nem kell ide kirakni. Mert ha pozitív, azt nem kell nagyítóval meg GYKval keresni. Ha negatív, akkor meg alapvető biológiai ismeretekből tudható hogy vagy később pozitív lesz vagy meg fog jönni. Hogy a kettő közül melyik, ahhoz egyik válaszadó sem fog közelebb vinni.


Viszont reményt ad: ahogy fentebb már írta valaki, hamis reményt. De ha nekik ez kell, hajrá. Ha én ennyire meg lennék kattanva, akkor inkább felkeresnék egy pszichológust.

2015. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amikor a tesónál próbálkoztunk, az első hónapban minden tünetem megvolt...megjött. Megfogadtam, hogy a 2. hónapban csak a nem várt napján tesztelek. Erre itt olvasgattam, pont felrakott valaki egy jóval nem várt előtti tesztet. Na és akkor robbant a bomba...szombat volt és szerdára nem vártam, megcsináltam a tesztet azonnal és halványan már látszott a 2. csík...utána izgi napok jöttek, nekem nem volt csalódás! :D
2015. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!