Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát tervező sportos életvite...

Babát tervező sportos életvitelű lánynak szerintetek le kellene állnia a próbálkozások ideje alatt az erőteljesebb, megerőltetőbb mozgásokkal?

Figyelt kérdés
Futópados futás, Péntek Enikő-féle intervall tornákat csináltam idáig heti 3-4 alkalommal, viszont a családtagok, köztük a férjem szerint is le kell vele állnom, mert lehet, hogy a sok ugrálás, és a futás nem kedvez a beágyazódásnak. Ebben a témában várok véleményeket, tapasztalatokat, ill. helyettesítő ötleteket. Köszi!
2015. dec. 7. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Minimális mozgás nem fog ártani,ha nem vagy veszélyeztetett,de a 3-4 futás és intervall...az sok.

Valami terhestorna vagy yóga (De nem az izzasztós!)esetleg úszás a megoldás.

2015. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a beágyazódás az nem olyan, hogy ha ugrálsz, akkor kiesik a helyéről.

Majd ha terhes lesze, akkor jelez a hasad és abbahagyod a mozgást, illetve előtte lecsökkented. Én a 13 kilós fiunkat cipeltem magamra kötve 3 hónapos terhességig, akkor jelzett a hasam, hogy már nem kényelmes neki, de előtte még a SzentGyörgy hegyet megmásztam vele simán a hátamon és minden hétvégén több órás túrákat tettem, aztán elkezdett húzni a hasam és a gyerek átkerült a babakocsiba. Most a kicsit cipelem 9kg-al és a nagyot is néha a kezembe kell hazahozni mellette, mert nem akar sétálni. Ő 15kg+9kg így és tervezem a harmadikat is. Ha megszoktad a terhelést, semmi bajod nem lesz, illetve a terhesség is össze fog jönni ettől még.

2015. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem hulyeseg, sportolj tovabb. A szuleshez amugy is jol jon az allokepesseg.
2015. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En is intervalloztam es futottam a 2. es 3. terhessegem elott. En csak akkor hagytam abba a kemeny edzest, amikor mar pozitiv lett a teszt. A 2. babaval edzettem tovabb, csak joval finomabban a 3. trimeszterig.

A 3. terhessegnel meg abbahagytam teljesen, mert a pozitiv teszt elott sem birtam mar csinalni. Ha felment a pulzusom, akkor elsotetult a vilag es ajulas szelen voltam. A 2. ilyen utan meg sem probaltam ujra. De igy is elveteltem sajnos 11 hetesen.

Szoval azt mondom, hogy egeszseges terhessegnel meg lehet is folytatni a mozgast, amig jol erzed magad, nyilvan mersekeltebben. Mondjuk az intervall edzes a pulzusingadozas miatt nem jo, mast kell keresni. Ha nem birod, akkor abbahagyod.

De pozitiv tesztig csinald ugy, ahogy eddig, azt sem tudni elore hogy ket het kulva leszel terhes, vagy fel ev mulva. Szoval emiatt edzest en nem hagynek abba.

2015. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


https://www.youtube.com/channel/UC8eJTkGYQzO5qPvldn6FsDQ


Itt mindent megtalálsz és felteheted a kérdéseidet is. Nekünk épp, hogy akkor jött össze, mikor komolyabban elkezdtem csinálni a konditermi edzéseket. Ennyi erővel a sportolóknak sosem születne gyerekük. Nem állnak le a "munkájukkal" azért, mert mondjuk nem sikerül első próbálkozásra a baba.

Szóval sportolj nyugodtan, folytasd a terhességed alatt is az állapotodnak és a terhességi hétnek megfelelően.

2015. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!