Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát tervező/váró hölgyek,...

Babát tervező/váró hölgyek, anyukák! Mit szóltok az új borzalomhoz?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan értesültetek már(híradóból) a Tiszafüreden történt 17éves lányról,aki az újszülött babáját otthon szülte meg,és ebbe bele is halt a pici.Mi a véleményetek?

Engem nagyon felkavart,már csak azért is,mert itt élek és látásból ismertem a lányt...


2013. ápr. 4. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A babat varo holgyeknek legkevesbe kene borzalmakkal foglalkozniuk...
2013. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak a gyereket sajnálom!!!!
2013. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Fantasztikus a holgyemeny... Buszke lehet magara!!! Remelem sohs nem adatik meg neki h ujra legyen babaja... Lelkiismerete remelem zaklatja... Meg ilyet o.O
2013. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Egy másik kérdésnél már kifejtettem erről a véleményem. Megteszem ismét.

Szóval, aki otthon szül gyereket, nem valószínű, hogy saját jókedvéből teszi. Valószínű, hogy teherbe esett (védekezést most hagyjuk), az apa nem volt kíváncsi az anyukára, a babára sem, a családja sem állt mellette, bepánikolt, az tűnt megoldásnak, hogy nem vesz tudomást a terhességéről. Csak aztán megszületett a baba, mentőt meg későn hívtak. Nem ismerem a történetet, nem nézek híradót, de a környezet, család felelőssége ilyenkor elég nagy, hiába csak az "anyukát" veszik ilyenkor elő. Sok esetben az ilyen lányok szegény rétegekből származnak, internet nincs, nem tudják azt sem, hogy segítséget honnan kérjenek, a családban pedig előfordulhat erőszak is.

2013. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát a csaj tényleg nem valami hű de gazdag,viszont a szülei azt vettem észre,hogy eléggé gondoskodnak róla (az apját számtalanszor láttam,hogy kocsival a lányért megy az iskola elé),és valószínűleg az anyja nem tudott a terhességéről.Bevallom őszintén, hogy sokat láttam a lányt,és nem vettem észre,hogy terhes mert nagyon vékony és hasa sem volt semmi.Egy szomszédja nyilatkozott,aki szintén azt mondta,hogy nem vette észre a terhességét,nem látszott rajta. Más információkból én azt hallottam,hogy egy szatyorba tette és azzal együtt egy vödörbe.Bár szerintem ez már csak szóbeszéd.Szerintem sokkot kaphatott...
2013. ápr. 4. 19:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a környéken élek,de engem is felkavart,és szerintem sokakat is(nem csak anyukákat,kismamákat).Szörnyű,legalább bevihette volna a kórházba,ha már nem is kellett neki a baba.Mondjuk ilyenkor a szülők hol voltak?(nemcsak a szülésre gondolok,hanem a terességre is)Nem vették észre,vagy mi?
2013. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát valószínű,hogy nem vették észre.Én speciel szintén nem láttam,ahogy a szomszédai sem,tehát akkor gondolom a szüleinek sem tűnt fel,vagy max csak,hogy hű de sokat eszik ez a lány,hízott is kicsit.Vagy nem tudom.Én hízást sem láttam rajta.Ugyan olyan vékony volt.Szerintem fel sem fogta,hogy az vele előfordult és az egész terhessége alatt kissé sokk alatt lehetett,vagy nem vette komolyan,hogy terhes,mikor pedig megszült olyan sokk alá kerülhetett,hogy ezt tette...Szerintem a szülei dolgoztak amikor szülhetett.
2013. ápr. 4. 19:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Nincs ebben a lányban felelősségérzet? Amit most fogok mondani, amiatt lehet, hogy sokan le fognak pontozni.

Én is 17 évesen estem teherbe (védekezdtünk, szedtem fogamzásgátlót, de még így is). A fiúm (most már a vőlegényem :) ) és a családom végig mellettem állt, emiatt meg sem fordult a fejemben, hogy elvetetem. Nem tudom, lehet, hogy velem volt baj, hisz még tinédzser voltam, mégis, az emberek szerint, olyan éretten viselkedtem/viselkedem, mint egy 23 éves. Amikor terhes lettem, igazából nagyon örültem neki (és a párom is), bár lehet, hogy egy velem egykorú kamasz, inkább elkeseredett volna. Végül 18 évesen megszületett a kislányom. :) Akit NEM otthon szültem és NEM hagytam magára meghalni. Imádjuk, a szemünk fénye. Igazi kis hercegnő. Tervezzük a kistesót is. :)

A lényeg, hogy egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogy bír egy anya egyedül hagyni a gyerekét! Én csak szegény babát sajnálom. :(

2013. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
akkor adok egy kis ráadást a kommentedre.Én 18éves vagyok 4hónapja a világ legjobb pasijának a menyasszonya és 2hónap múlva lesz az esküvőnk.Tudom furcsa,hogy még ilyen fiatal vagyok...Ja és mindennél jobban szeretnénk már babát,de még előtte elvégzem a sulit.A párom keresetébe simán beleférne egy baba még 3is.és még úgy is,hogy nekem nem kellene dolgoznom se (amit ki sem bírnék,mert nem vagyok egy más nyakára akaszkodó lusta típus), szóval nem csak te örülsz fiatalon a babádnak.Én is szeretnék már mindennél jobban.De gondolom ő azért került sokk hatás alá,mert kapásból nem is akart gyereket és sokként érte,hogy teherbe esett...
2013. ápr. 4. 20:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én egy rosszabb esetről is hallottam már! Egy nő, akinek már volt 2 viszonylag nagy (10 év körüli), teherbe esett, de senkinek sem szólt róla. Nem tudom a terhesség melyik szakaszában, de lement a pincéjükbe és szabályosan kikaparta a gyereket magából!:S Nem sokon múlt, hogy elvérezzen. És ő már nem is volt tini... Ezt egyébként a saját lánya mesélte el, hogy nem is tudta, hogy mi történik, csak a mentőket látta és hogy visznek valamit az anyja meg csurom vér.:( Mikor idősebb lett, akkor tudta meg mi is történt! Sajnos beteg emberekkel vagyunk körülvéve és nem is tudjuk, hogy kiben lakozik ilyen sötétség. Elég ijesztő!
2013. ápr. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!