Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valóban felesleges a terhesvit...

Valóban felesleges a terhesvitamin?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy babát várok, voltam is nőgyógyásznál, és kérdeztem, hogy van e bármi haszna a terhesvitaminoknak. És azt mondta, hogy azon kívül hogy jól meghízok tőle és a baba is mondjuk 3,5 kg helyett 4,5 kg-val fog megszületni, azon kívül semmi, inkább vegyek zöldséget, gyümölcsöt, 100-szor többet ér. Ti mit gondoltok?
2015. dec. 8. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kell-e a vitamin vagy nem, arról lehet vitatkozni (az én doikim is azt mondta, döntsem el én hogy szeretném-e fogyasztani), azt viszont már megcáfolták, hogy a vitamintól nagyobbra nőne a baba.
2015. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a Hipp natal-t iszom; a dokim mondta, hogy amikor kap belőle termékmintát; akkor férfi létére ő is megissza, mert olyan mint egy multivitamin. Aki azt szed, az sem hízik el, csak kevesebbet lesz beteg.
2015. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok hol vesz a doki tél közepén friss gyümölcsöt/zöldséget ami nincs telenyomva vegyszerrel és nem műanyag?

Én amúgy ettem terhesvitamint, de a babám átlagos 3,5 lett úgy, hogy két héttel túl is hordtam, tehát lett volna ideje nagyobbra nőni a vitamintól (ráadásul mi nagy termetűek vagyunk a férjemmel, tehát nem genetika miatt lett átlagos). Nem hiszem hogy én lennék az egyetlen ember a földön, akinek átlagbabája született vitamin mellett. Sőt abban is biztos vagyok hogy kis súlyú babák anyukái is ettek vitamint, mellettem is szült egy nő így pici babát.

2015. dec. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Gravidát szedtem végig, és 3 kiloval született a babám. Azert szedtem, mert elevenem vagyok túl jó evő, nem eszek meg akarmilyen húst, stb., illetve 44 kilorol indultam... Nem mondta senki, hogy felesleges, sem hogy káros!
2015. dec. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A folsav miatt igencsak fontos, a többi bónusz. Én kevés zöldség-gyümölcsöt eszem, semmi halfélét, első babánál és most is a Femibiont szedem, első baba 3 kiló volt pont és 41. hét után született.
2015. dec. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Marha okos orvos😊

Semmi bajod nem lesz nem hizol tole es a babad sem fog viszont minden vitamint megkap amire szuksege van rolad nem is beszelve! En mindket babamnal szedtem es atlagos sullyal szulettek, szerintem szed nyugodtan! Tobb vitamin van benne mint a zoldseg, gyumolcsben a mai vilagban!

2015. dec. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, 1970-et írunk az orvos szerint:D...hagyd ott az orvost (mi van, ha mindenről így gondolkodik???)! azt csodálom, hogy kötelező nekik konferenciákra járni és pontokat gyűjteni, és ő csak a pogácsát eszi olyankor a sarokban, elfordulva a vetítővászontól?!


A baba nem emiatt lesz 3,5 kg felett, főleg, hogy 12. héttől csak akkor javasolnak vitamint, ha a vérképed rossz. És te sem hízol meg tőle, hanem nem hullik ki a fogad a kálciumhiányban és a babád sem lesz nyitott gerincű a folsav hiánya miatt.


És honnan vesz gyümölcsöt télen? Csak nem a kamionban érlelt mandarint eszi zölden leszedett banánnal? Félreértés ne essék, én is azt eszem, de ne vicceljünk már, hogy nem kell a vitamin.


Amit én szedtem (az orvosom tanácsára kerestem terhesvitamin teszteket és így döntöttem): Femibion 800 a 12. hétig+ D-vitamin (a Femibion kicsi, le tudtam nyelni és mert rossz volt a D-szintje), azóta heti 2 Femibion 400 (nem ehetek túl sok gyümit, mert sok a magzatvizem), meg D-vitamin és vas (mindkettő még mindig nagyon alacsony).


26 hkm

2015. dec. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mandiga ***** válasza:

Statisztikák szerint akik télen szülnek, sokkal több az egészséges érett baba, mint akik nyáron.

Ezt a vitaminokkal magyarázták, mert nyáron az ember sok friss vitamint tud enni mint télen.

Én ajánlom a terhesvitamint, ártani nem árt. Inkább azt szedtem mint folsavat, mert attól mindig iszonyú hasgörcseim meg szorulásom volt.

Az elevitről hallottam, hogy valamennyivel nagyobb lesz a baba. Nem tudom, én is azt szedtem, 3650 grammos kisfiút szültem, és vékony vagyok. :)

2015. dec. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Csak folsavat szedtem. Az orvosom mondta, hoy ha egészségesen táplálkozom, bejut minden. Ha mégsem, a vérvéelen látni fogják és akkor célzottan lehet pótolni az esetleges hiányzó anyagokat.

Nem kellett, a lányom pedig makkegészségesen, időre született, teljesen normál súllyal.

2015. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Károsnak semmiképpen sem káros.

Én nem szedtem, a dokimmal egyeztettünk. Azt mondta,hogy ameddig a vérképem jó, nem vagyok fáradékony, és változatosan eszem, addig nem kell. Mondjuk mi tényleg sok zöldséget, gyümölcsöt eszünk, minden héten eszünk halat stb.

Folsavat szedtem csak a 12. hétig. 3800 grammos fiam született.

2015. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!