Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Júliusban hagytam abba a...

Júliusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését. December-január környékén szeretnénk belekezdeni a párommal a baba projectbe. Folsavat már most is kell szednem? Terhesvitamin az elég decembertől, vagy ha megfogan a baba?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én semmit nem szedtem addig, míg nem lett pozitív a tesztem, akkor kezdtem el terhesvitamint szedni.

Sőt, ha valaki alapvetően teljesen egészséges, nem vitaminhiányos típus, minden rendben van vele, akkor még az sem baj, ha egyáltalán semmit nem szed terhesség alatt. Mert ilyen is van. Én azt mondom, hogy ráérsz vele akkor, amikor összejön.

Mert mi van, ha 2 évig nem jön össze? Nem baj, ha szeded, csak igazából minek, ha egyébként nem muszáj?

2015. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A föl savak kell 3 hónap mire használ is a szervezetben és eléri a védő szerepet. Pl az idegcso zárodasi rendellenességek és gyerek ellen. En mar hónapokkal a próbálkozás elott szedtem és vitamint is. Multivitamin is jó, terhes vitamin is (majdnem ugyan az van benne). De pl itt Angliában van próbálkozás hoz vitamin. De mind1 csak szedd, mert ha a te babának lesz baja, akkor nem vigasztal, hogy több ezer másik babának meg semmi baja vitamin nélkül sem. Omega 3,6,9et is szedj nyugodtan.
2015. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyebek ellen és nem gyerek ellen. Átírja az iPad. Bocsi.
2015. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell de ártani semmit nem árt, vízben oldódó vitamin. Azt mondják legalább egy hónappal előtte ajánlott elkezdeni szedni, azaz abban a ciklusban, amikor már nem védekeztek.

Én csak folsavat szedtem a pozitív tesztig, akkor kezdtem el, amikor megjött a menzeszem és már akartunk is babát.

Terhesvitamin a folsav miatt fontos. Meg később más miatt is de azok bőven ráérnek mikor már a teszt is mutatja. Ráadásul elevit meg gravida pl tartalmaz annyi vasat, aminek a fele is elég 5-6 hetes terhességig, azt pedig könnyű túladagolni is. De a femibionban nincs vas, a többit nem ismerem.

2015. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Folsavat már 54 hónappal előtte el lehet kezdeni, 4-800 mikrogrammot, mert idő, még beépül. Mellé érdemes B12 vitamint is, ha nem fogyasztasz sok húst, tojást, tejterméket. Decemberben már a 800 mikrogrammnyit szedd mindenképpen. Sok sikert!:)
2015. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*4, nem 54:)
2015. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!