Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS, IR-es sorstársak, akik...

Fodormenta kérdése:

PCOS, IR-es sorstársak, akik járatosak a témában, elemeznétek a 3. napi hormonsor eredményemet?

Figyelt kérdés

Ultrahangon mindkét petefészkemben sok apró cisztát látott a nődoki, ezért javasolta a vizsgálatokat, egyelőre ezek vannak meg. Szerintetek szabad-e ilyen értékekkel próbálkozni? (Egy éve várunk a babára, nődokimat még nem tudtam elérni, és érdekel sorstársak véleménye is)

TSH 2,620 mIU/l

FSH 7,4 IU/L

LH 5,1 IU/L

Prolactin 291,0 mIU/l

Progeszteron 1,81 nmol/l

Ösztradiol 177,5 pmol/l

Tesztoszteron 2,450 nmol/l

Kortizol 405,3 nmol/L

DHEA-S 4,96 umol/l

Az éhgyomri Glukóz 5,3 mmol/L és az inzulin 11,8 mIU/L, így a HOMA index 2,78, ami a papír szerint 2,5 fölött valószínűsíti az inzulinrezisztenciát.

Sajnos terheléses cukor+inzulinvizsgálatra eddig nem kaptam beutalót, jan.6-ra van időpontom a belgyógyászhoz, most csak annyit tudtam elérni, hogy kapjak beutalót a 21.napi hormonsorra.



2015. dec. 10. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Progeszteront a 21. napi hormonsor alapján lehetne mondani. A ciszták alapján elég egyértelmű a pcos, ami együttjár az ir-rel. A TSH-dra van, amelyik orvos azt mondaná, hogy jobb lenne 2 alatt, van, amelyik szerint rendben van. Annyira semmiképp sem rossz, hogy ne próbálkozhatnátok.


A sok kis cisztát, ah endometriózisod nincs, hormontornával (pl. aviva torna) és fehér liszt, fehér cukor, krumpli, adalékanyagmentes ételek kiiktatásával el lehet tüntetni (nekem pár hónap alatt sikerült).

2015. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed, elvileg holnap kapok beutalót a 21.napi vérvételre, akkor nézik majd a progeszteront is. Avivázni szoktam, meg kondizom, most elkezdem a diétát is, mert az ártani nem árthat, és remélem hamarosan a nődoki is válaszol, hogy mennyire szabad így próbálkozni vagy sem, nagyon félek egy esetleges vetéléstől, és nem akarok felelőtlen lenni.
2015. dec. 10. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:
sok a tsh-d,a babához 1 körül kell lennie.
2015. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is sok a Tsh-d, no de nem vészes. Viszont az inzulinod sok. Nekem 5.5-re azt mondta a dokim, hogy sok, a terhelt 25 valamennyi volt és Ir-em van. A prolaktin szerintem határ eset. De mindenképpen szükség van cukor terhelésre

2015. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!