Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megnéznétek a laborjaimat (3....

Megnéznétek a laborjaimat (3. napi cukor, inzulin, pm, hormonsor)? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Cukor:

0: 4.9 mmol/L

60: 6.2 mmol/L

120: 5.8 mmol/L


Inzulin:

0: 9.8 mIU/L

60: 129.6 mIU/L

120: 55.8 mIU/L


HbA1C: 5.1%


Pajzsmirigy:

sTSH: 0.96 mU/L

fT4: 17.4 pmol/L

fT3: 4.6 pmol/L


Hormonsor:

FSH: 5.6 IU/L

LH: 11.5 IU/L

prolaktin: 159 mU/L

teszt.: 1.12 mmol/L

prog.: 1.19 mmol/L



Köszönöm!


2014. febr. 10. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
OFF: Szerinted itt orvosok és endokrinológusok tucatjai válaszolgatnak neked?
2014. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:)


A kérdés azokhoz szól, akik helyén tudják kezelni. Biztosan láttad már, hogy teherbeesési problémákkal küzdő nők beszélgetnek ezen az oldalon, és aki már sok-sok ilyet látott, sok-sok ilyennek nézett utána, bizony kiművelődik belőle - sajnos. Az ilyen válaszolókhoz szólt a kérdésem. Azokhoz, akik tudják, mennyire hiányos itthon az endokrinológiai ellátórendszer.


Egyebekben a férjem orvos, azonban nem endokrinológus, hanem neurológus. A vizsgálatokat is ő kérte meg nekem, és a cukor- és inzulinértékeket tudja értelmezni IR szempontjából is (különböző tanulmányok alapján, mert nem ez a szakterülete) kíváncsi voltam, hogy azok a lányok, akik megjárták már ezeket a vizsgálatokat, milyen tapasztalatokkal tudnak szolgálni, ill. hogy a tapasztalataik aláhúzzák-e azt, amit a férjem gondol.



Remélem nem haragszol ezért, és köszönöm a "hasznos" hozzászólást.

2014. febr. 10. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Az inzulinod nagyon magas - erre egy endodoki valószínűleg azt mondaná, hogy IGT - csökkent cukorérzékenység. Ez félúton van az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség között.

Nagyon szigorú diétával, mozgással, gyógyszerrel kezelhető.


Pajzsmirigy, prolaktin jónak tűnik, bár az, hogy a TSH 1 alatt van, azt nem tudom. 1-2 között kéne lennie, közelebb az 1-hez.

2014. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad!


Igen, ő is ezt mondta, elvileg ő úgy tudja, hogy az éhgyomri 8 fölött már gyanús, és hogy a 120-as az éhgyomrinak max. 5x-e lehet, és max. 30. Ezeket kutatta elő a belgyógy könyveiből, de mindig hangsúlyozza, hogy nem ért hozzá, ezért is kérdeztem itt, meg azért, mert még protekcióval is csak 3 hónap múlva tudok menni endodokihoz.


A pajzsmirigy valamennyivel jobban szakmába vág neki, erről azt mondta, hogy 0.1 és 0.4 között valami szubklinikus alulműködést jelent, de 0.5 és 1.5 között nem okoz semmilyen gondot.


A hormonokról nem tudott semmit ennek a megszakértését semmilyen szinten nem vállalta, nem akar félrevezetni. :)


Van már egy pici lányunk, aki spontán fogant első próbálkozásra, bár a ciklusaim akkor is nagyon rendszertelenek voltak. Szülés után 28 napra álltak be, most viszont 2 éves a kiscsaj, és kb. fél éve már csak 50 naponta menstruálok. Szóval gyanús az IR is., most kezdünk utána járni.



160 grammos CH diétába kezdtem egyébként egy hónapja,mivel ártani nem árthat, és 5 kg plusz még van rajtam a terhességből.


(A PCO igazolt, azt megnézte uh-n, és cisztikus szerkezetű mindkét petefészkem.)

2014. febr. 10. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az inzulinod magas, erre valószínűleg írnak fel majd Metformint. Plusz diéta é sport.

Az LH/FSH arányod sem igazán jó, de az csak a PCOS gyanúját erősíti.

2014. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsáss meg! És sok sikert!
2014. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!