Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abból mi igaz, hogy a férfi...

Abból mi igaz, hogy a férfi sperma nagy részét nem is olyan fajtájú spermiumok alkotják, amiknek feladata a megtermékenyítés, hanem olyanok, amik "idegen" spermiumok "likvidálására" vannak tartva?

Figyelt kérdés

Már többször olvastam arról, hogy a nő tudatalatt nagyban tudja befolyásolni a teherbeesést, másrészt, hogy előfordulhat így, hogy szelektál a spermiumok között, így előfordulhat, hogy nem attól esik teherbe, akivel elsőnek szexelt, hanem aki másodiknak jött.

Kivéve, ha a spermaölő hatás beindul.

Vagy olvastam olyat, hogy egy nő szexelt egy néger férfival, majd 2! hónappal később másik férfival, aztán a számolgatás alapján a másodiktól kellett terhesnek lennie, mégis néger lett a baba, mert két hónapig ott volt benne a sperma.

Bár utóbbi marha nagy baromságnak tűnik.


2015. dec. 23. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy baromság, ahogy van. Bármilyen sperma 48-72 óráig termékenyítőképes, talán extrém esetben egy hét. Ha a termékeny időszakban több emberrel szexel, bármelyiktől teherbe eshet, ugyan úgy, mintha valaki ugyanazzal szexel többször, nem lehet tudni, hogy melyik volt a sikeres aktus. Lehet, hogy a friss szexből, de az is lehet, hogy néhány nappal korábbi spermiumot "választ" a petesejt. De ez nem azért van, mert a spermiumok elkezdenek háborúzni egymással és irtják egymást, hanem mert a petesejt titokzatos módon egyetlen egyet kiválaszt az őt ostrolmló rengeteg ostorosból, utána pedig bezárt a bazár.
2015. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvass ilyen tudománytalan irományokat. Az általad felhozott példából csak annyi lehet az igaz, hogy nyilván az eső aktusból származó spermium ért célba. A spermában nincsen semmiféle spermaölő hatás, pláne tudatalattiból induló "erő" hatására. Olyan létezik az állatvilágban és az emlősöknél igaz, hogy a spermában van egy alvadóképes fehérje, ami az ejakulációt követően némileg kocsonyássá teszi az ejakulátumot a nőstény ivarjáratában. Ez patkányoknál egyértelműen megerősített és feltételezhetően arra szolgál, hogy egymás utáni párosodásnál megakadályozza a később érkezett spermiumokat a petesejt felé vándorolni. Ez a kocsonyásodás bizonyos idő után enzimes hatásra megszűnik és az ejakulátum elfolyósodik. A spermiumok egyébként legfeljebb pár napot maradnak életben a női testben, ahol a normálisan termelődő nyálka maga előtt kitolja a testből ill. kifolyik (hogy állatokat tekintve a szaftosabb részeteket ne említsük). Olyan viszont van (embernél legalább is vannak rá adatok ill. epidemiológiai felmérések igazolni látszanak), hogy a női test képes ellenanyagokat termelni a számára testidegen spermiumok ellen. Ez persze nem egyértelműen és kísérletileg igazolt, hanem az immunbiológiai ismeretek ezt valószínűsítik. Ha a női szervezet limfocitái valamilyen módon találkoznak spermiumokkal, azokat idegen betolakodónak azonosítják és ellenanyag termelése indul be. Ennek a spermium-limfocita találkozásnak a pontos mechanizmusa nem ismert, ismét csak feltétételezések vannak. "Normálisan" a vérből származó limfociták nem találkoznak spermiummal, ahhoz valami traumának, meglevő gyulladásnak kell lennie a női szervezetben. Mindenesetre a sorozatos vetélésekkel záródó terhességek előfordulásakor ezt feltételezik egyik okként. Egyébként a férfiak szervezetében is előfordulhat ilyen, ha a heréket valami vérzéssel járó trauma éri, amikor valóban bekövetkezik a spermium-limfocita találkozás és beindul az autoimmun válasz, ami végül teljes terméketlenséghez vezet. Egy-egy komolyabb "tökönrugás" következményeit ki kell védeni, ezért használnak durvább sportoknál (baseball, amerikai foci, jégkorong) herevédőt.
2015. dec. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!