Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy idegen bolygó zöldségeit,...

Egy idegen bolygó zöldségeit, gyümölcseit, és állatait megtudnánk enni?

Figyelt kérdés
Ha valamikor a távoli jövőben, találnának egy bolygót ami majdnem olyan mint a Föld, és van rajta összetett élet, és oda is tudnánk utazni, akkor az ottani zöldségek, gyümölcsök hogyan hatnának az emberi szervezetre? Mondjuk ha termelnének olyan zsírsavakat meg satöbbi dolgokat amik hasznosak az emberi szervezet számára, akkor nem okozna-e problémát az idegen dns?

2015. okt. 12. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy lenne-e valaki, aki meg merné kóstolni.. :P
2015. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

hát ha valaki kicsit beleásta magát a bioszintézisbe, láthassa hogy azért eléggé kivannak találva, energetikailag talán ezek a legkedvezőbb dolgok ha szénalapú az életforma

ha valahol kialakult nitrogén kén foszfor vagy szilícium alapú akkor azt már nem biztos hogy meg merném kóstolni

2015. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"ha valahol kialakult nitrogén kén foszfor vagy szilícium alapú akkor azt már nem biztos hogy meg merném kóstolni"


Igen, azt gondolom én is hogy a nem szén alapú mérgező lehet (vagy szinte biztos hogy teljes mértékben az is).Én a DNS-RNS alapú összetett lényekre, terményekre gondoltam elsősorban.A leírásba még elfelejtettem megemlíteni hogy tegyük fel, hogy a bolygó baktériumai nem kompatibilisek a milyeinkkel, tehát nem tudnánk megfertőzödni sem, erre értettem azt hogy az idegen dns nem okozna-e gondot a mi szervezetünknek?

2015. okt. 12. 20:33
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:
Hát erre konkrét vegyületek esetén van értelme válaszolni, általánosságban lehetetlen.
2015. okt. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát ha éhen halnának bennünk és a tetemük már toxikus az nem jó
2015. okt. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

de egyébként nem kell ám messzire menni, hogy olyan élőlényeket találjunk, amik elrugaszkodnak kicsit a növények állatok rendszertől

[link]

2015. okt. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Csak nézz utána, hogy a földi növényvilág hány százaléka alkalmas emberi tápláléknak.

És ez még ugyanazon evolúció terméke.


Nagy valószínűséggel a szénre-vízre alapuló idegen életformák is teljességgel alkalmatlanok lesznek emberi fogyasztásra.

Teljesen azonos fehérjékre, szénhidrátokra számítani nem érdemes.

2015. okt. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy más a DNS-ük az lényegtelen, nem fog beépülni a miénkbe.

Ha maradunk a földön itt is van sok ehetetlen élőlény.


Pl a gombák egy része mérgező, másik része ehető vagy éppen gyógyhatású.

Rengeteg vegyületet tartalmazhatnak, aminek nem ismerjük a hatását csak próbakóstolás után...

2015. okt. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Persze, ha DNS-ük van, akkor lehet, hogy érdemes lenne kielemezni őket, hátha mégis.
2015. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha fehérje, szénhidrát van bennük, akkor valószínűleg fel tudnánk használni, persze kisebb-nagyobb élelmiszeripari "átdolgozás" után.

Most is van sok olyan dolog az étrendünkben, ami eredetileg "ehetetlen", mérgező, emészthetetlen stb. növényből, állatból, gombából származik.

2015. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!