Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt valaki már hasonló...

Volt valaki már hasonló helyzetben? Hogy számoltátok az ovuláció napját? Vagy ovutesztet kell vanni mindenképe? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Két hónapja változik a menzeszem hossza 28 napos volt mindig aztán novemberben 30 most meg 31 lett. Megint babát szeretnénk de ez az össze-visszaság teljesen össze zavar. Orvoshoz még nem szeretnék menni jövő hónapig. Van egy 10 hónapos babóm még szoptatom és gondolom ez is befojásolhatja.
2016. jan. 6. 00:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerre kell nézni a legrövidebb és leghosszabb ciklusod, kivonni belőlük 14 napot és kapsz egy -tól-is tartományt, ami csak valószínűsíti, ha épp nem most tréfál meg a ciklusod, mikor lehet az ovuláció. Kisbaba mellett, Pláne ha szoptatsz, nem is feltétlenül van, még menstruáció esetén sem, ezért érdemes rásegíteni az ovuláció számításra.

Ha működik nálad, hogy hat órát legalább alszol, és kb. mindig ugyanakkor ébredsz/kelsz (kisbabával nem hiszem), akkor mérhetsz ébredési hőt, és a hőmérséklet ingadozásokból következtethetsz az ovura, ha érdekel, nézz utána.

Biztosabb, kevésbbé macerásabb az Lh teszt,igaz, pénzbe kerül, de itt-ott ki lehet fogni jó áron. Én ezt ajánlom, legalább néhány ciklus erejéig.

Van, aki megérzi az ovulációt, valószínűleg Te nem tartozol a csoportba, de lehet hüvelyi nyák állagát is nézni, ez már biztosságra a hőmérőzés és a lh teszt között áll.

2016. jan. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Összevisszasàg? Nekem 28-tól 44 napig minden volt :D

Az ovutesztelést a legrövidebb ciklushoz érdemes igazìtani. Tehàt ha 28 napos, akkor mondjuk 16 nappal előtte màr csinhatod is, azutàn pedig naponta, amìg újra nem negatìv. Volt, hogy 2 hétig teszteltem folyamatosan. One step, olcsó volt. Amúgy 2. hónapban összejött a baba, de màr a próbàlkozàs előtt is figyeltem magam.

2016. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :) akkor veszek ovu. tesztet, remélem hamar összejön nálunk is a következő baba :)
2016. jan. 7. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!