Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamaként hány hónapos...

Lusty kérdése:

Kismamaként hány hónapos korig ajánlott a külföldre utazás?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk mihamarabb, de én idén még szeretnék, ha lehet,külföldre (Görögországba) menni autóbuszos nyaralásra. De a párom nem igazán akar belemenni. (1. baba lenne).

2016. jan. 6. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 hetes terhesen voltam repülős nyaraláson Rómában. Azelőtt vettük meg a jegyeket, mielőtt kiderült volna, hogy babát várok. Autobuszos kirándulásra én nem mennék kb. a 18-20. hét után... lehet előtte sem,de utána biztosan nem.

Majd egy napi utazás nem terhesen is fárasztó, hát még egy benned növekvő magzattal. Mi augusztusban voltunk, nagy hőség volt, gyorsabban fáradtam, de nagyon élveztem Rómát. Ha újra babát várnék, kb. a 26-28. hétig mennék kevésbé forró időben, és csak is repülővel.

2016. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Görögországba normál állapotban sem mennék el busszal. Horvátban viszont voltam 25 hetesen is (kb.6-7 óra).
2016. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj,istenem,még terhes sem vagy.Lehet több hónap,vagy egy év,mire összejön.Nyugodtan szervezzétek.Nem beteg leszel,hanem állapotos.Az ottani higiéniára kell nagyon vigyázni.Én simán voltam 17 hetesen.Igaz,a terhességem nem volt túl nehéz,de ha az lett volna,max lemondtuk volna.
2016. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Félidőben Horvátországban voltunk kocsival. 25. hét körül Rómában repülővel. Iszonyat meleg volt, rengeteget gyalogoltunk és nagyon nagy élmény volt.

Utazási irodát érdemes lenne megkérdezni, lehet hogy ők húznak egy határt. Repülni repülhetsz pl a 36. hétig (orvosi igazolással), de tengerjáró hajóra csak a 24. hétig lehet szállni. De szerintem az orvosod - ha addigra terhes leszel - nem lesz elájulva az egy napos buszos utazás lehetőségétől. Szóval, ha nagyon babában gondolkodtok, akkor én elgondolkoznék más közlekedési eszközön is.

2016. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első és a harmadik trimeszterben nem ajánlották a hosszabb utazást, a másodikban lehet menni, ha az orvosod is rábólint, csak figyelni kell, hogy ne egyél a sarki gyrososnál, te mosd meg a gyümölcsöt ásványvízzel, ne legyél napon, csak a koradélelőtt/késődélután, és akkor sem sokat, (a tengerben nyugodtan fürödhetsz), ezen kívűl, ha netalántán az első trimeszterre esne az utazás, akkor számolni kell a hányingerrel, és az nagyon-nagyon rossz, ha meleg van (pedig nekem csak néhány ilyen napot kellett tavaly túlélnem).

Viszont számolni kell azzal is, hogy nem enged valami miatt az orvos (tha bármi miatt táppénzre vesznek, akkor meg eleve nem is utazhatsz). Nekem 2 nappal a tengerparti nagyon tuti nyaralás előtt lett pozitív a teszt, én lemondtam, mert nekem nem javasolták, de ez orvostól is függ, aki ismeri a fizikai állapotod.


Ha nem gond, hogy esetleg le kell mondani, illetve amiket fentebb írtam, akkor lehet persze úgy tervezni, hogy mentek.

2016. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!