Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Letezik olyan Magyarorszagon,...

Letezik olyan Magyarorszagon, hogy egy par lemond a lefagyasztott embriojarol ismeretlen javara, mert mar nem akarnak tobb gyereket?

Figyelt kérdés
Engem, mint fogado fel erdekelne anonym.

2016. jan. 7. 07:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Petesejt donációról hallottam, de amennyire emlékszem rá, csak rokonságból lehet. De utána kellene nézni a hatályos szabályozásnak.
2016. jan. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, itt írják, hogy csak rokon adományozhat.

2016. jan. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pontosítok: általános célra is felajánlhat valaki petesejtet, akkor anonim marad a dolog. Viszont arról nem esik szó, hogy már megtermékenyített petesejt esetén mi a szabályozás.

Érdemes lenne egy erre szakosodott jogászt felkeresni.

2016. jan. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az általános céllal annyi a gond, hogy kevés esélyt látok arra, hogy valaki csupán jószándékból (kutatási vagy reprodukciós célra) levetessen petesejtet. Hiszen elég macerás és esetenként fájdalmas beavatkozás.

Szemben a hímivarsejt donációval, ami az anatómia miatt elég könnyen kinyerhető (félrevonul egy szobába és visszatér egy pohárkával).

2016. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nem létezik.
2016. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]

két éves cikk, eszerint csak anoniman működik az egész

[link]

A kapcsolódó jogszabályok.


Szóval létezni létezik, csak ritka. Javaslom, hogy fordulj egy olyan klinikához, meddőségi központhoz, és ők tudnak neked nemcsak információkkal szolgálni, hanem fel is venni egy várólistára, ha alkalmas vagy a feltételek alapján.


Mivel olvastam, hogy aki párhuzamosan örökbefogadásra is jelentkezett, volt, hogy örökbefogadás után tudott élni ezzel a lehetőséggel, azzal számolj, hogy ez évekbe telhet, míg egy embrióhoz juthatsz.

2016. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ez is egy hasznos link [link]
2016. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 VeDi84 ***** válasza:

Igen, létezik.


Minden egyes lombik kezelés előtt nyilatkozni kell az embriók sorsáról.

Fagyasztáson kívül 3 lehetőség van:

- megsemmisítés

- adományozás más párnak

- felajánlás kutatás céljára


Tudom miről beszélek, már három alkalommal nyilatkoztam erről.

2016. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! Kedves #8, es adomanyoztad?
2016. jan. 8. 02:11
 10/15 VeDi84 ***** válasza:

Nem volt mit adományozni. :(

Eddig mindegyik próbálkozásunk sikertelen volt, még fagyasztásra sem volt, hogy azzal próbálkozzunk tovább. :(

2016. jan. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!