Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire áll fenn terhesség...

Mennyire áll fenn terhesség valószínűsége?

Figyelt kérdés

A barátommal elég felelőtlenek voltunk az ünnepek alatt, és gumi nélkül szeretkeztük egy párszor. Mindig kivette előtte mielőtt elmegy (nem éppen, hogy nem ment még állapotban). Legutoljára olyan szilveszter táján viszont, mikor kivette a végén, megbicsaklott a keze és egymásra estünk, aztán úgy elvesztette a fonalat azt mondta, így VISSZATETTE és csináltuk még egy darabig, majd utána kivette és elment. És az összes után, de ezután parázok leginkább, hogy esetleg mégis esélye a dolog, hogy terhes lehetek. 1 hete van kb. több fehér folyásom , egyébként nem szokott vagy alig van. De én arra gondolok, hogy csak valami kisebb fertőzés lehet. A melleim fájnak, ezeket premenstruációs szindrómának tudom be.


19-edike körül kellene megjönnie, addig még elég sok idő van, és mi az előző mikor abbamaradt (4 napos ciklus), utána végig óvszer nélkül csináltuk.


Ma mondtam neki, hogy félek, aggódom, és ne csináljuk így többet, és leordított, hogy nem bízok benne. Szerintetek ez bizalmi kérdés?


19/L 21/F



2016. jan. 10. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
nem lesz gond. mi 5 éve csináljuk. csinalj tesztet
2016. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Megszakításos védekezéssel 40% az esélye, hogy egy év alatt terhes leszel (függetlenül attól, hogy van, akinek évekig működik, másoknak meg nem). Szerintem ez túl nagy arány, ha nem akarsz még babát...

De ha nem gond a terhesség, akkor csináljátok nyugodtan így. Nem bizalmi kérdés, hanem az előváladék is tartalmaz spermiumot, simán teherbe lehet esni tőle.

2016. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ma mondtam neki, hogy félek, aggódom, és ne csináljuk így többet, és leordított, hogy nem bízok benne. Szerintetek ez bizalmi kérdés?"

Mehetne a levesbe a draga, ha leorditana... Ez nem bizalmi kerdes, ha eleg sokszor, jo idoben maszatoltok, bizony osszejohet a gyerek.

2016. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk pl bevált a megszakításos dolog, de 2 évig csináltuk ezt, mikor már nem lett volna gond, ha jön a baba. Előtte gyógyszert szedtem, de úgy sem ment el soha sem bennem. Nem bizalmi dolog szerintem, nem egy ember lett terhes így, mi csak szerencsések voltunk, hogy nem jött a baba, amíg nem akartuk. Minimális esélyed van, de ne parázz rá, mert attól is késhet a vérzésed.
2016. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk megszakításossal jött össze az egyik gyerek, pedig nem volt ilyen "baleset".
2016. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem azt akartam mondani, h ez így biztonságos, csak hogy nekünk az volt.
2016. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A helyedben megvárnám hogy megjön-e. Ha igen, akkor kiraknám ezt a pasit, aki a te életeddel játszik oroszrulettet.

Ha nem jön meg.... kiderül, mennyire volt érdemes megbízni benne.

De akiben nincs annyi felelősség, hogy gumit húzzon, az hogy vállal felelősséget egy nem kívánt gyerekért?

2016. jan. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A megszkításos közösülésnél nem lehet megmondani, hogy hány %-ig biztonságos. Egy összeszokott párnál: szabályos ciklusú, 30 feletti nőnél, aki jól ismeri a saját ciklusát, tudja mikor van peteérése, mikor kell különösen vigyázni és egy rutinos, tapasztalt, a saját működését jól ismerő pasinál - szinte 100%-ig biztonságos lehet. Bénázó kamaszoknál viszont csak 30-40%.

Hogy nálatok mennyi? Ez attól is függ, hogy a ciklusod hányadik napjain történt, milyen hosszúak, mennyire szabályosak a ciklusaid.

Ha megúszod, akkor itt az ideje, hogy elkezdd megismerni a saját tested, a saját ciklusod. Vezess részletes naptárat. Próbáld meg meghatározni, mikor van ovulációd. (Számolással, váladék figyelésével) Ezekről a dolgokról rengeteget olvashatsz a neten, ideje elmélyedni benne. Ha átlátod a témát, akkor dönthetsz felelősségteljesen a fogamzásgátlás mikéntjéről.

2016. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagy kockázatot vállalsz 19 évesen a megszakításos módszerrel. Persze a tabletta meg hosszútávon nem jó.

A barátoddal mindenképp beszélgessetek egy nagyot a témáról. Kérdezd meg, mit tenne, ha mégis teherbe esnél. Támogatná-e a döntésed, kivenné-e a felelősségből a részét? Ő megtartaná-e? Ezeket fontos tudnod ahhoz, hogy lásd, valóban bízhatsz-e benne. Ha kikerüli a válaszadást, akkor lapát!

2016. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindig dühös lesz ha erről beszélünk. Mert ez neki így jobb érzés, és tudja mikor kell kivenni és érez mindent.

De akkor is...csak egyszer kell hibázni. Köszönöm a válaszokat, nem akarom, hogy még egyszer ilyen előforduljon. Remélem, nem lesz semmi baj, csinálok majd ma terhességi tesztet.

2016. jan. 11. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!