Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12-13. héten mennyire pontosan...

12-13. héten mennyire pontosan tudják megállapítani az ultrahangon a terhesség hetét? Előfordulhat, hogy majdnem 2 héttel elmérik az adatokat, vagy ennek azért kicsi a valószínüsége?

Figyelt kérdés
2008. febr. 28. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet eltérés a tényleges kor és a baba méreteiből ítélt kor között. Barátnőm először március elejére lett kiírva, végül január közepe lett belőle, ami nem kicsi eltérés.

Ha a baba nem fejlődik egyenletesen , lehet most visszaírnak, és lehet később meg előrébb írnak.

Ez nem baj, de jó ha te tudod, mikor estél teherbe és mennyi idős vagy(nagyjából )

2008. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké,de nekem az 5héttől (még csak a petezsák látszodott)nyomon kísérik a terhességet.Akkor is lehet ekkora eltérés?
2008. febr. 28. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért nézik un-n,(általában hüvelyin,mert ugye az jobb képet mutat)a 12 héten,mert akkorra fejlődik ki mindene.Akkor már egy kicsike kis emberke:-))Nem valószínű,hogy tévednek ekkor a korát illetően,mert nem a nagyságrendi méreteiből következtetnek csak a korára,hanem a fejlettségéből,ami ilyenkor szinte még naponta változik.

A méretek egyediek általában,de ebben a korban nem nagy még az eltérés.Ha gond lenne,szólnak.

A szülés kiszámított ideje pedig sosem pontos,csak a várható idejét számítják ki.

Nekem a fiam csak 1 napot késett,a lányom a 42 héten született,és ez a harmadik drágám pedig méreteiben nagyobb,mint az előző kettő volt:-))Már a 12héten is nagyobb volt kicsit,de megfelelt a kora a fejlettségében az idejének.

Az pedig,hogy ekkor 2 hetet tévedjenek,szinte kizárt.

Nézz be a www.babanet.hu oldalra,ott heti uh-képeket is láthatsz róla,nagyon jó leírással.


Minden jót kívánok,boldog babavárást.

Üdv:egy 3-ik babás anyuka

2008. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 hetet nem lehet elszámolni. A 12.héten már egész pontos számításokat lehet végezni. Ilyen sokat nem tévedhetnek.
2008. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

En elsozor 5 hetesen voltam orvosnal,akkor azt mondta,h 5 hetes a pirinyko,de akkor meg csak a petezsak latszodott.

5 het mulva kellett visszamennem hozza,es akkor azt mondta,h "csak" 9 hetes a baba.

Szoval eloforul ilyen,szerinem.

Persze azota voltam a 12.heti uh-n es ott tenyleg a 12 heti adatoknak felel meg a baba merete.

2008. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!