Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt valaki, akinek volt...

Van itt valaki, akinek volt hormonális vizsgálat? Utána mi lett? Én ma voltam a 3. napin

Figyelt kérdés

Sajnos eleve abban is kételkedem, hogy jókormentem-e, ugyanis megjött, de csak 1 napig tartott. Sosem volt sok és erős menstruációm, de az utóbbi időben már alig van vmi. Péntek este volt némi vérzés, majd szombaton is volt vérzés, de iszonyú gyenge. Vasárnap már semmi. Ma ( hétfőn volt a hormonális vizsgálat 1. része.

Júliusban hagytam abba a gyógyszert. Azóta mindig megjön, de mindig gyengén.


Akinek esetleg nem volt vmi rendben a hormonteszteknél, azzal mit csináltak, gyógyszerrel helyrehozták? Lett baba utána?


Illetve attól hogy 1,5 napig tartott kb nekem, attól még ugye már elkezdődött ez a ciklus?



2016. jan. 11. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Átlagosan 2-3 napos a menstruációm, de volt már 1 napos ciklusom is. A hormonértékem teljesen jó.


Ha valami nincs rendben, gyógyszerrel lehet rajta javítani.


Jókor mentél a vérvételre.


Mi eddig három inszemináción vagyunk túl, lombikra készülünk.

2016. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem felirt a dokim a pajzsmirigyemhez Letoxot es nemcsak fogant baba, de a masodik terhessegem meg is maradt:)
2016. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, remélem sikeres lesz a lombik!

Második válaszoló, gratulálok!


Remélem nekünk is hamarosan lesz bébink, bár aggaszt, hogy a gyógyszer elhagyása óta ilyen kevés és alig vmi a mensim :( Csak a hormonvizsgálatok után megyek vissza a dokihoz, addig amúgy se nagyon tud mit mondani ő se :(

2016. jan. 11. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam 1 évig nem volt menzesz, csak gyógyszeresen meghozott (ami nem számít annak). 8 hónap után lett rendesen kezelve, előtte csak rosszabbat tettek, hormonokat sem néztek. Aztán mikor kiderült végre a PCOs és az IR, akkor 3 hónap diétával, utána pedig hormontornával sikerült meghozni, és beállítani rendszeresre. Szerencsére akkor még nema gyerekvállalás miatt hagytam abba, így volt idő helyrerázódni. Gyerekvállalás előtt 4 hónappal nézettem meg ismét a hormonokat, nekem csak 21. napit néztek valamiért, és kiderült a szubklinikus pajzsmirigy-alulműködés (4,2-es TSH, de T4 rendben volt). Kaptam rá gyógyszert, amit végül abba kellett hagynom az egyik mellékhatása miatt, közben csináltam a hormontornát, szigorú diétát tartottam, és az első hónapban sikerült a baba.


Hormonszakértő javaslatára sikerült olyan természetes alapú jódkészítményt és szelént találni, amire jól reagáltam, és ami elég jól levitte a TSH-m.


A 1,5 napig tartó vérzésed rendes vérzés volt? Mert a barnázás nem számít annak.

2016. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen, a 1,5 napos piros vérzés volt, nem barna, viszont előtte majdnem egy hétig volt barnázás, ami eddig nem volt sose :(

Ami még szintén aggaszt, hogy van egy cisztám, elvileg sűrű bennékű. Hétfőn megyek vissza a dokihoz, hogy mégis mit hogy merre hány méter, csaináljak-e vmit, ami segít. Persze az eredmények nélkül úgyse tud mit mondtani gondolom, de legalább nézzen már rá, hogy ott van-e még a ciszta, meg ez a barnázás is idegesít, mi okozta.

2016. jan. 12. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:

A barnázást sokszor okozza progeszteron-hiány/sárgatest-elégtelégtelenség, illetve az ezzel összefüggő pajzsmirigy-alulműködés. Aviva tornával meg szénhidrátdiétával rendbe tudod tenni. Ha az orvos Norcolut+Clostyt ír fel , az legyen gyanús, mert az csak a tünetet kezeli. Van, akinek bejön, van, akinek nem.


Miket szoktál enni? Sok zöldség-gyümölcs kellene, és fehér cukor, liszt, tészta, péksüti, krumpli, és adalékanyagos ételek (gyorskaja, félkészkaja, fagyasztott- és konzervételek, stb.) hanyagolása.


Az aviva torna rendberakja az összes hormont, segít a ciszták eltüntetésében, ha esetleg több van. Vannak külön peteérést segítő gyakorlatai is.


Lehet még inni palástfű-teát a ciklus 2. felében, ez a megfelelő progeszteron-szinthez járul hozzá, de nem mindenkinek segít. Cickafark-teát NE igyál a ciszta miatt a lehetségesen fennálló ösztrogéndominancia miatt.


A torna és az étrendváltás a konkrét okot kezeli, nagyon ajánlom, nekem bejött:)

34 hkm

2016. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!