Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélésnek tudtommal lehetnek...

Vetélésnek tudtommal lehetnek hormonális okai? De pontosan mi (k)? És ezeket utólag ki lehet/szokták deríteni? Milyen vizsgálat? Szimpla vérvétel? És azt minél hamarabb kell a vetélés után?

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Progeszteronhiány. A progeszteron gátolja a méhösszehúzódásokat és megtartja a méhnyálkahártyát. Ugye a hiánya így nyilvánvaló, hogy vetélést okoz. Vérvétellel derül ki, 21. napi vérvétellel de ez nem feltétlen mutat bajt, attól ez még lehet jó érték, hogy mégis elsorvad később a sárgatest és így megszűnik a progeszteron termelést (mivel létrejött a terhesség amúgy is erről lenne szó), ezt esetleg folyamatos ellenőrzéssel lehet kideríteni szerintem. (Szintén vérből) de következő terhesség elején ha írnak fel progeszteront akkor teljesen mindegy, nem fog gondot okozni. Ettől mást kell vizsgálni, például pajzsmirigy mert ez is hatással van rá.
2015. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én esetemben 9 hétről van szó, úgyhogy az a kötelező vérvételből gondolom látszott volna. Milyen más hormonális okok lehetnek? Ha hormonális lenne, akkor az már kiderült volna korábbi vérvételből és szóltak volna, hogy veszélyeztetett vagyok? Utólag már nincs értelme vizsgálódni?
2015. nov. 5. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem én de tudod a sárgatest addig hivatott progeszteront termelni amíg a méhlepény nem elég érett rá, 12 hetes korig. Ideális esetben ezután felszívódik. Rosszabb esetben pedig sajnos hamarabb így progeszteron nélkül marad a szervezet és ez által jön létre a progeszteronhiány. Ez nem az a fajta progeszteronhiány ami nélkül létre sem jön a terhesség. Utóbbi macera mert ezer oka lehet viszont a sárgatest elégtelenség pótolható progeszteronnal 12. hétig, utána ismét termeli a szervezet.


1 vetélés után nem szoktak vizsgálni mert gyakran fejlődési rendellenesség az oka. 2 vagy több vetélés esetén már indokolt a kivizsgálás. 1 vetélés után is értelmes orvos írja fel a progeszteront ha legközelebb teherbeesel mert az ismétlődő vetélés leggyakoribb oka a sárgatest elégtelenség.

2015. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!