Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki vetélt el mostanában?

Ki vetélt el mostanában?

Figyelt kérdés
Karácsonykor elvetéltem. 9 hetes voltam de még csak petezsákom volt. Magától elment, nem kellett beavatkozni. Szörnyen megviselt testileg lelkileg. Hamarosan újra próbálkozni fogunk, de félek, hogy megint el fog menni ugyanakkor bízom benne, hogy meg fog maradni. Félek belegondolni, hogy mi lehetett a baj. Félek, hogy én tettem valamit amiért elment. Az orvosom azzal nyugtatott, legalább tudjuk, hogy teherbe tudok esni.

2016. jan. 13. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami veled történt, de ne hibáztasd magad semmiképp. A korai vetélés sajnos nagyon gyakori, egy nőgyógyász ismerősöm azt mondta: ez is része az anyaságnak.

Különösebb ok sem kell hozzá, hiszen gondolj bele: ilyenkor egyetlen sejt osztódik tovább és tovább, abból alakulnak ki a baba szervei. Ha csak egyetlen sejtecske is hibás, akkor már nem tud tovább osztódni, végzetes az embrió számára. A korai terhességek 10%-a végződik vetéléssel, minden különösebb ok nélkül. Ez a természet rendje...

Az, hogy aggódsz a továbbiak miatt, természetes. Nekem az első terhességem ment el, műszeres befejezés is volt. A következőnél folyamatosan nézegettem, hogy nincs-e vércsepp, és minden UH előtt aggódtam. Csak a 12. héten tudtam teljesen megnyugodni. Meg is született szépen a kislányom.

A következő terhességem megint megszakadt, ugyanúgy, mint az első. Most - sok év után - újra babát várok, és igen, aggódom, de bennem van az is, hogy úgysem tudok mit tenni... ha maradni akar, akkor úgyis maradni fog, ahogy a kislányom is. Ha pedig menni akar, akkor semmit nem tudok tenni ellene...

Kicsit olyan ez, mint a teherbeesős próbálkozások... vagy összejön, vagy sem... persze egy már megfogant kis életet nehezebb elengedni, de ki vagyunk szolgáltatva a sorsnak és a természet törvényeinek. Csak annyit tudsz tenni, hogy próbálkoztok és bizakodsz.

2016. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azzal nyugtasd magad, hogy nem kellett műtét. Én nyáron vetéltem el, de sajnos nem tudtam róla 12. héten derült ki, hogy 8 hét körül már nem élt a magzat. Azonnal műtét + 6 hónap várakozást javasoltak. Most ismét terhes vagyok kb. 6 hetes, és rettentően izgulok én is állandóan nézem a bugyim, nincs e vér, nagyon parázok, pláne, hogy még nem állapították meg hogy terhes vagyok mivel nagyon korán mentem el.

Csak reménykedem, hogy most minden oké lesz, te is ezt tudod tenni, és valóban örülj annak, hogy nem kellett beavatkozni.

Sok sikert!

2016. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En is 9 hetesen petezsakkal, nekem is befejezett veteles volt. Aprilisban volt, de mintha tegnap lett volna. Ha megnyugtat, vizsgaltasd ki magad es akkor nem kell azokon a dolgokon aggodni az uj terhesseg alatt. En azt tettem, van eleg aggodnivalo igy is mindig...


Nekem erot adott az, hogy nem volt mutet es a kivizsgalasok utemezese meg lefoglalta az agyamat. Persze dolgoztam es sokat ki is mozdultunk, ami azinten segitett.

2016. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dec. 29-én voltam 8 hetes ultrahangon, akkor derült ki, hogy 1 hete elhalt a magzat. Másnap kapásból kórház, műszeres befejezés. 1,5 évig próbálkoztunk, túl vagyunk mindenféle kivizsgáláson, műtöttek is. Sokat küzdöttem míg idáig eljutottunk. Elég nehéz ezt most feldolgozni. Engem is azzal vigasztalnak, hogy sokat jelent az is, hogy idáig eljutottunk (meddőnek nyilvánítottak a nyáron), és hogy következő terhességnél valószínűleg nem lesz gond. Az orvosom és a családom nem győzi hangsúlyozni, hogy nem én vagyok a hibás. Próbálok úgy hozzáállni a dologhoz, hogy jobb ez így, jobb volt most, minthogy esetleg pár héttel később, vagy esetlegesen egy beteg baba. :(
2016. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is arra gondolok, hogy jobb most, mint késôbb. Édesanyám 8 hetesen szült ikreket de sajnos mind a kettô meghalt a szûlésnél.El se tudom képzelni, hogy mit érezhetett akkor. De akkor is fáj, hogyha az elején megy el.
2016. jan. 13. 23:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 8 hónaposan szült
2016. jan. 14. 07:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fáj... Nehéz elfogadni. :( Mire elhittem volna, hogy végre tényleg sikerült, és ott a baba, addigra kiderült, hogy baj van. Ekkor jött az, hogy miért pont én, miközben körülöttem mindenki terhes... :/ De valahogy muszáj továbblépni. :/
2016. jan. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!