Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy a terhes...

Miért van az, hogy a terhes nők jobban bíznak az itt válaszolókban mint a saját orvosukban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindennap 100-an megkérdezik, hogy mi a véleményük másoknak erről vagy arról az adatról amit az orvostól kap kézhez? Nem értem, szerintetek miért megbízhatóbb 10-20 találgató ismeretlen, mint egy konkrét orvos, aki szemtől-szemben elmagyaráz mindent amit a papíron lát. Vagy ezek a nők egyszerűen félnek kérdezni, aztán otthon ülnek és sírnak, mert nem mondott semmit az orvos, ők meg aggódnak.

2016. jan. 21. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Neked ez miért nem mindegy, és miért érdekel?
2016. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem pontn így van, ahogy gondolod...

Az emberek nagy része olyan nyuszi, hogy a dokitól nem mer semmit megkérdezni! Súlyosbítja ezt az sztk rendelés futószalagszerű ellátási dömpingje. Gondolom.

2016. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mert érdekel. Ismered a mottóját az oldalnak?


Rossz kategóriába írtam ki, bocsánat.

2016. jan. 21. 14:28
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

1. Először is az adatokat általában nem az orvostól kapod kézhez. Elmész pl. a laborba, megvan az eredmény, és mész érte. Aztán kérsz időpontot az orvoshoz, aki majd értékeli.

A két időpont közti időben miért ne lehetne megkérdezni?

Minden kismama szereti tudni, hogy rendben vannak-e a dolgai.


2. Előfordulhat, hogy olyan eredményt mond az orvos, amit a kismama nem akar elfogadni. (megjegyzem az orvos is ember, tévedhet). Ezért megkérdez másokat, akik jártak már hasonló cipőben, hátha hozzá tudnak tenni valami olyan információt, amit az orvos nem mondott el, vagy másképp is lehet értékelni, vagy javasolnak másik orvost...stb.


Egy megtörtént eset, a kismamának nem középidőben volt peteérése, hanem jóval később, a ciklusai is jóval hosszabbak voltak. Az orvos megállapította a hány hetes terhes, de mivel kicsinek ítélte az embriót és szívhang sem volt, javasolta a missed ab.-ot. A kismama nem értette, mert figyelembe véve azt is, mikor próbálkoztak, nem akkor kellett volna teherbe esnie, amikor az orvos gondolta. Az összes válaszoló azt mondta, hogy keressen másik orvost, menjen még egyszer ultrahangra...stb, és végül kiderült, hogy igaza van, megjött a szívhang, egészséges és élő embrióról van szó, aki később fogant, az első orvos meg simán "kikaparta" volna.

Ennyi haszna van a találgató ismeretleneknek. De persze rossz példát is lehetne találni.

2016. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Sokszor a terhesgondozáson csak gyorsan lezavarják a dolgot, és nem is jut idő részletesen megbeszélni valamit. Az orvos oké, hogy tudja, hogy valami nem okoz gondot, de amikor csak rávágja, hogy "ez így normális" és mindezt faarccal, aztán már tessékeli is ki a kismamát és hívja be a következőt, akkor szerintem teljesen érthető, ha szeretne az illető valami plusz megerősítést, és megkérdezi másoktól, hogy ők tapasztaltak-e olyat, mint ő, és mi lett a vége, vagy hogy nekik mit mondott rá az orvos.

Mondjuk én mindig megkérdezem azt, ami érdekel, feltéve, hogy eszembe jut. Sajnos van, amit elfelejtek, és itthon jut eszembe, hogy ezt vagy azt nem kérdeztem meg. Ha nem életbevágó, akkor inkább utánanézek a neten, mert rendelési időben, amikor nyilván vizsgál valakit a doki, nem szeretném zavarni, tudom, hogy milyen sokan járnak hozzá, és én sem örülnék neki, ha az én vizsgálatom közben mással beszélgetne telefonon.

2016. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

"egy konkrét orvos, aki szemtől-szemben elmagyaráz mindent" - egyre kevesebb az ilyen lelkiismeretes orvos, sajnos:( Kevés a idő is, ami egy-egy betegre jut.


Másrészt az orvosnak van egy nézőpontja, de az nem feltétlenül helyes, tévedhet is, esetleg az orvos sem lát egy-egy bonyolultabb esetet teljesen tisztán, és sok esetben ha egy orvos elindul egy úton, nehezen tér le róla, így sok idő elmehet téves diagnózissal, és terhesség alatt különösen nincs sok idő "kísérletezni".

Ha a kismama bizonytalan, akkor persze, hogy szívesen kérdez rá, másoknak milyen tapasztalataik vannak, esetleg milyen más lehetőségei lehetnek. Az itt kapott válaszokat nyilván a helyükön kell kezelni, hiszen a kérdezők is pontosan tudják, hogy a válaszolók nem szakemberek, de ettől értékes tapasztalataik még lehetnek.

2016. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha én csak annyit tudnék, amit az orvosom valaha elmondott...
2016. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Én egészségügyben dolgozom, úgyhogy írok egy véleményt a másik oldalról (azon felül, amiket előttem írtam). Korábban készült arról statisztika, hogy amit az orvos a betegnek elmond arra később milyen arányban emlékeznek vissza, akár 5-10 perccel később. Az eredmény kb 20% volt. Nap mint nap találkozom a problémával, hogy valamit elmond az orvos, visszakérdez, hogy "megértette? Van még kérdés?" "Igen, megértettem."biztos ami biztos alapon én is elismétlem a betegnek, majd 20 perc múlva jön az osztályos nővér, hogy beszéljen egy orvos a beteggel, mert eddig nem mondtunk semmit...

Általános, mindennapos dolog: izgul, nem odafigyel mert a bajára figyel, nem jut eszébe, nem meri megkérdezni, nem akarja feltartani az orvost stb. Teljesen normális. És ha már van egy ilyen oldal, ahol van több száz válaszoló aki hasonló szituban volt már, akkor néha sokkal jobb így egymást közt kibeszélni, mint az orvost zargatni 5 percenként, hogy "bocs, még ez is eszembe jutott".

2016. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Az utolsónál a pont! Egyetértek!
2016. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem ezek szerint eddig szerencsém volt az orvosommal, mert mindent szépen nyugiban elmagyarázott. Valahogy meg is maradt bennem. :)


Az "izgulok, félek az orvostól, és mindent elfelejtek" faktort elfelejtettem. De most már mindent értek, köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 21. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!