Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyász mennyi idős terhess...

Nőgyógyász mennyi idős terhességet tud megállapítani?

Figyelt kérdés
5 napja késik, és az alhasamban olyan dolgokat érzek amit még soha, kicsit mintha meg akarna jönni/szúrna/görcsölne, de mindezt nagyon tompán, nem fájdalomnak nevezném. Ma reggeli teszt negatív. Gyorsan körzeti orvoshoz el tudtam ugrani, ő mondta, hogy nőgyógyászhoz kéne menni, de szerinte ilyenkor még nem mutatja ki a teszt, úgyhogy csináljak pénteken. Természetesen nem szeretnék annyit várni, szeretnék babát, de ha ez nem terhesség akkor tuti valami bajom van, mert nagyon fura ez az érzés a hasamban. Szóval a lényeg, hogy ha holnap elmegyek nőgyógyászhoz akkor ő már meg tudja mondani egyből, hogy baba/ciszta/egyéb...?
2016. jan. 26. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nemvárt napján pozitív lett a tesztem.

4 nap múlva mentem orvoshoz, akkor voltam 5+3 hetes. Hasi UH-val 8-3 mm-es petezsákot látott már. Egyértelműen megállapította a terhességet.

(ja, és egy - borzalmas - SZTK-s orvos volt)

2016. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen.


Gyakorlatilag nekem 2 hete késett, mikor először bátorkodtam felkeresni a nőgyógyászt, aki közölte, hogy még korai. De sikerült rávenni, hogy csináljon egy ultrahangot, amit úgy tűnt, van petezsák. Ez szerinte nem jelent semmit.

Egy hónappal a kimaradt vérzés után mondta ki, hogy igen, tényleg terhes vagyok.


Érdekes, milyen tempóban fejlődik az orvostudomány, mert 12 éve már akkor tudtak biztosat mondani, mikor csak pár napja késett...

2016. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én 10 nap késés után teszteltem pozitívat,elötte mindig olyan érzésem volt mintha megjönne a havim. Rà kb.1 hétre mentem dokihoz,4-5 hetesnek mondott és egyértelmüen làtta,hogy baba csak szívhang nem volt még.
2016. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Neü valószínű, hogy a terhességet már meg tudná állapítani. Petezsákot talán már láthatna, de még nem biztos,mert 5.hét környékén látható. Nekem azt mondta a dolim, hogy minimum egy hét késés után menjek. Végül 11 nap után mentem és akkor látott csak petezsákot szikholyaggal.Várj még pár napot szerintem!
2016. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha van baba akkor most 5 hetes es 2 napos. Akkor szerintetek a 6. hetig folosleges is elmenni? En is sztk-ba mennek, nem voltam meg itt, de gondolom, hogy gagyi..
2016. jan. 26. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 5 napja késik, és negatív a teszt, az nem baba szerintem. Nekem 2 napot késett, és ahogy hozzáért a teszthez a vizelet, kb 3 másodpercen belül már ott volt a 2 bazivastag csík!..Nőgyógyászhoz 2 héttel azután mentem, hogy kimaradt, és már látszott a petezsák meg benne a kis hólyagcsíra (vagy mi).
2016. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem középidőben fogant, akkor lehet még baba... Viszont akkor még kisebb a terhesség,még később látható. Mindenképpen várj még! Legalább egy hetet!
2016. jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!