Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hathetes terhes vagyok, van...

Hathetes terhes vagyok, van egy barátnőm, aki szintén ennyi volt, de most elvetélt, hogy viselkedjek ezután vele?

Figyelt kérdés

Pár éve volt egy másik vetélése, és nekem is, néhány hónap különbséggel (akkor vele történt előbb, szintén.) Akkor nem vettük fel a kapcsolatot amíg nem történt meg velem is, és utána sem nagyon találkoztunk (nem egy városban élünk, gyerekkori barátnőm.)

Most felhívott nemrég és elújságolta, hogy terhes, erre bevallottam hogy én is, nagy volt az öröm, összevissza terveztünk, még ő bátorított, erre ma megtudtam, hogy mi történt.. Az öccse barátnője hívott fel, hogy nehogy küldjek neki valami vicces babás sms-t vagy mailt, mert ez történt.

Mindketten túl vagyunk már a harmincon...

Nemsokára lesz a huga esküvője, amire meg vagyok hívva a férjemmel, hogy viselkedjünk? Mondjuk vissza? Milyen indokkal? Ha az én babám megmarad, akkorra már eléggé látszani fog..

Mit tegyek hogy neki meg a családjának minél kevésbé fájjon?

És egy utolsó kérdés: Mit tegyek hogy ne érezzem úgy: most megint én jövök és az én babám sem marad meg?... tudom hogy hülyén hangzik de eléggé össze vagyunk kötve a csajjal, én nagyon szeretem, és nem tudok szabadulni a gondolattól..


2010. márc. 28. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen butaságot!!Azért mert a barátnőd elvetélt te már nem is örülhetsz a babának?Milyen barátnő az ilyen aki azt mondaná,hogy ha én elvetéltem akkor te neked se legyen???

hogy kéne viselkedned? természetesen.Örülnöd kéne,hogy terhes vagy,és az igaz barát veled örül még akkor is ha neki nem jön össze...Nem kell ezért bujkálni,és mindent lemondani...Menjetek nyugodtan az esküvőre..ha látszik,hogy hasad van már,és ő nem hozza szóba,akkor nem kell róla beszélni...ennyi..De hogy még te érezd magad kényelmetlenül mert elvetélt??? Na ne...

2010. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sztem sem kell ezért neked vezekelni. Max bátorítsd nagyon sokat, és hallgasd meg. Esetleg elmondja, hogy rosszul esik neki hogy a te babád megmaradt, akkor mesélj neki az aggodalmaidról, de sztem csak akkor, és ne előbb, mert az is rosszul eshet neki. Ha az öccse bnője ennyire figyel a kapcsolatotokra, kikérhetnéd az Ő véleményét is az esküvő ügyben... Nem velem történt, de ismertem két lányt, akik egyszerre estek teherbe. Az egyik megkérte a másikat, fesék ki majd a babaszobákat közösen. Lefixálták az időpontokat, és az egyik elvetélt. Iszonyú lehetett neki, de elment segíteni a bnőjének. Kb. 1 év múlva újra teherbe esett, ráadásul ikrekkel! Így az Ő babaszobáját is kifestették! Remélem közöttetek sem szakad meg a barátság!
2010. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A TE várandósságod Rólad szól és nem a barátnődről. Persze, hogy rossz lesz neki, de sajnos ez az élet rendje, valamiért nem maradhatott az ő babája. Rossz lesz neki és az is lehet, hogy irigy, féltékeny lesz, de ez nem az a kérdés, amiben bármit is lehet változtatni. Az is lehet, hogy pont megértő lesz, csak épp nem akar veled találkozni egy darabig. EZ is érthető, tartsd tiszteletben, ha ezt kéri. Ha igazi barátnők vagytok, túllesztek rajta. Azt pedig amit utána írtál felejtsd el, mert a gondolat ereje hatalmas, ne vonzd be a bajt. Örülj neki! Ne hagyd ki, mert nem leszel mindig állapotos, és később bánni fogod, ha most kihagyod az "örömködést":)Én is szeretnék már itt tartani.
2010. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert amikor elment a babám, én minden terhes nőt utáltam, rettenetesen, talán a mai napig sem dolgoztam fel egészen, nagyon szörnyű volt, mentő, kórház, görcsök, aztán a hiányérzet.. Volt hogy hónapokkal utána is hátra kellett mennem a raktárba sírni a munkahelyemen.

Higgyétek el, rettenetes.

Hathetesen még nem nagyon örvendezünk mi sem a férjemmel, mert nem merünk, majd 12 hét után. Vagy a szívhang után. Bár a barátnőméknél már az is volt, mi még nem nézettük meg..

Én csak maximálisan tekintettel szeretnék lenni rá, tudom hogy mennyire fáj.

Aki nem esett át ezen, az talán nem is tudja.

2010. márc. 28. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Kb én most úgy vagyok mint a barátnőd.13.án vetéltem el 3. dik alkalommal. A legjobb barátnőm 12 hetes az unokanővérem meg 3 hét múlva fog szülni én 5 hetes voltam amikor el ment meg írtam a barátnőmnek ő írta hogy sajnálja és ha gondom segít nekem az unokanővéremmel heti szinten találkozok. Nem haragszom rájuk őrülők neki hogy mind a 4 en jól vannak . Akkor nem borultam ki csak a héten de nagyon sírtam sokat és nem értettem hiába mondta a doki hogy hajrázzak rá mert most mindennél nagyobb az esély hogy újra össze jön és akkor már az első perctől kezdve fekvés. Hál' istennek nem kellet művi befejezés így azért könnyebb volt. Szerintem nem kell félned már előtte beszélj vele hogy miben tudsz segíteni.

2010. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég vetéltem ismét. Barátnőm a napokban szült. Semmi negatívumot nem érzek. Velük örülők a babájuknak.

Viselkedj természetesen, és minden rendben lesz. A "Te jössz" dolgot pedig felejtsd el, de sürgősen.

2010. márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!