Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csütörtökön megyek dokihoz,...

Csütörtökön megyek dokihoz, de aggaszt az FSH: 13,52 értékem? Ez már kimerülő petefészek lehet?

Figyelt kérdés

Október óta küzdök folyamatosan.Előszőr ciszta, arra kaptam progi hormont. Aztán petefészek gyulladás, arra antibiotikum, közben kéthetente vérzés. A hüvelyflórámmal is valami baj van, száraznak érzem magam, és kicsit ég. Doki endometriózisra is gyanakszik, közben voltam 4. napon vérvételen, az eredményeim a következők:


Vércukor: 5,56 mmol

Prolaktin: 8,91 ng

FSH: 13.52 IU ****

LH: 3,23 IU

Ösztradiol: 284,20 pmol


Ez az FSH érték már kimerülő petefészekre utalhat, vagy lehet a sok egyéb problémától? Még nem készültek el Total tesztoszteron, Inzulin, TSH eredmények, azt mondták azokat legkésőbb péntekig kapom meg.


2016. jan. 27. 09:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
az lehet,nézess egy AMH értéket!
2016. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve volt 11,9,már az sem volt jó.sajnos 6 éve nem is tudok teherbe esni.Hány éves vagy?
2016. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok, és mi is 6 éve próbálkozunk. Lombikkal lehet esélyünk?
2016. jan. 27. 10:15
 4/30 anonim ***** válasza:
Mondok valamit, az ehomi cukrod se tul szep :-\ Persze erre mindenki azt fogja mondani, hogy dehat tartomanyon belul van, csakhogy ez mar nagyon a hatara!!! En egy 3 pontos cukor inzulin terhelest biztos csinaltatnek meg, aztan endokrinologushoz fordulnek!
2016. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy nem volt teljesen éhgyomri, mert ittam kávét+meg teát reggel.Azt nem mondták, hogy éhgyomorra kell menni. :(
2016. jan. 27. 11:13
 6/30 A kérdező kommentje:
Nézegetem a régi papírjaimat, amit találtam, az egy 2011-es hormonsor, ott is az FSH volt csillagos, 12,1 IU. Most egy kis remény ébredt bennem, hogy talán még sincs akkora baj, mert ha már akkor nem volt jó az eredményem, akkor most sokkal magasabbnak kellene lennie. Az 5 éve volt, annyi idő alatt már le is kellett volna állni mindennek. Vagy nem jól gondolom?
2016. jan. 27. 12:46
 7/30 anonim ***** válasza:
Én 36 vagyok.Mi nem vállalunk lombikot.Gyógyszeres kezeléssel volt peteérésem,de úgy sem sikerült,most megyek egy endokrinológushoz,aki megnézi a TSH-mat,ami amúgy 2,38 és egy cukorterhelést,mert előfordulhat hogy az FSH-m attól magas.A professzor akihez jártam nem volt hajlandó ezzel foglalkozni.Aztán ha az is jó akkor ennyi.De szerintem ott lesz a probléma.Nincs PCO-m és nincs endometrózisom sem,nincsenek elzáródva a petevezetőim,ezeket már megnézettem.A férjemnek szuper az eredménye.
2016. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy ha ezeket amiket leírtam valamelyik miatt van gond akkor a lombik sem lesz esélyes.Kedves barátnőmnek magas volt a tsh-ja,és az inzulin rezisztanciára is szedettek vele gyógyszert,ahogy azzal beállították azonnal sikerült a lombik,de szerintem anélkül is esélyes lett volna babára.Ezért is kell előbb a bajokat kizárni hogy ne stresszeld addig magad a sikertelen lombikokkal.
2016. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Reménykedünk, mást nem tudunk csinálni! Neked mennyire magas az FSH?
2016. jan. 27. 13:19
 10/30 anonim ***** válasza:
Nekem 31 évesen mértek 22-t. 2 spontán úton fogant gyerekem van azóta, és volt további 3 vetéléssel végződő. Egy 13-as FSH még nem a világ vége, nem korai klimax érték, 15 fölött csak olyan kicsit magas. Abszolút nem biztos, hogy a lombik az út - azzal az a baj, hogy a valószínűleg amúgy se rengeteg petesejtedet érlelik meg 1 ciklus alatt. Ha az LH és az ösztradiol OK, akkor szerintem érdemesebb megnézni, hogy vmi gátolja-e a petefészek működését, pl. nekem egy eleinte uh-val nem látható, de nagy, összenövésekkel teli endonetriózist találtak. Műtét után kb a 2. hóban spontán terhes lettem. Illetve szerintem érdemes alternatív dolgokat próbálni, pl arwen torna.
2016. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!