Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin mellé kell...

Terhesvitamin mellé kell külön folsavat is szedni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert a terhesvitaminok úgy vannak összeállítva, hogy fedezzék a terhes nők megemelkedett folsav igényét. Biztos ami biztos nézd meg a csomagolást, hogy van-e bennne és mennyi. De ha rendesen eszel, akkor alapból viszel be elég folsavat. Én a terhességem elején meg voltam veszve a salátáért. Utána néztem, és rájöttem hogy azért, mert a leveles zöldek tele vannak folsavval. Csakúgy mint a friss narancslé, vagy a lencse. Kellemes babavárást!:)
2016. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem de nekem az orvosom azt mondta csak Femibion mellé nem kell. Én Gravidát szedtem, szedtem mellé folsavat pedig elvileg abban is bennevan a megfelelő mennyiség.
2016. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, felesleges, ha normálisan eszel mellette.
2016. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor én leszek az ellenpélda, Gravidát szedtem még terhesség előtt, mégis nyitott gerinccel fejlődött, amit a folsav nagy valószínűséggel megelőzhetett volna védőnő szerint, így én azóta plusz 1.5 mg folsavat is veszek be a vitamin mellé biztos, ami biztos, ártani nem árt.
2016. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokan azt mondjak, hogy nem kell, mert a terhesseg alatt 0,4-0,8 mg/nap az ajanlott bevitel es ennyi a legtobb terhesvitaminban benne van.

Masreszt meg sokaknal rosszul hasznosul, igy ez keves lehet, de ami meg fontosabb, hogy ido kell, amig a szervezet feltoltodik vele, ha addig hiany volt, epp ezert celszerubb mar a terhesseg elott is szedni, mert ha pozitiv teszt utan kezdi el az ember, akkor esetleg epp az elso (fejlodes szempontjabol nagyon fontos) hetekben lesz meg mindig hiany belole.


Az is erdekes egyebkent, hogy sok helyen azt irjak, hogy a napi 1mg-ot ne haladja meg terheseknel a folsavbevitel, mert az is karos, igy en magamtol a 3mg-osat sem mertem szedni. Az orvos meg a 3. baba tervezese elott siman felirta nekem az 5mg-osat es azt mondta, hogy naponta szedjem. Ennek mar ket honapja, most fogunk probalkozni, de addig meg megyek hozza meg egyszer es biztos ami biztos en rakerdezek, hogy tenyleg nem lehet-e ez mar tul sok.


Szoval ne haragudj a hosszadalmas irasert, de a kerdesedre a valaszt nem tudom, szerintem nincs egyetertes a temaban sem az internetes cikkekben, sem az orvosok kozott...


(Mellesleg elso ket gyereknel en csak a terhesvitamint szedtem, igaz, hogy mar a tervezett teherbeeses elott 3 honappal elkezdtem, de nem volt semmi gond es 0,4 mg volt abban, amit szedtem.)

2016. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem kezdek el semmit szedni, előbbre hozom 2 hónappal a rákszűrést és megkérdezem a dokimtól ezt is. :)
2016. jan. 31. 22:08
 7/9 jegecske ***** válasza:
Az egész terhesvitamin egy nagy hülyeség!! Többet árt mint használ! Nincs most háború, hogy nincs mit enni, a vegyes táplálkozással minden bekerül ami az anyának és gyermekének szükséges. Nem kell 5kg súlyú gyermeket szülni, hogy aztán jöjjenek a komplikációk. Ez az én véleményem és egy hozzátartozómnak sem engedtem, magam sem szedtem semmit, hála Istennek minannyian egészségesek vagyunk testileg és szellemileg
2016. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem 5 kg-os babát szeretnék szülni, hanem nem akarok nyitott gerincű gyermeket, mivel az unokatesóm 25 évvel ezelőtt nyitott gerinccel született, látom, hogy miken ment keresztül egész élete alatt.

És az egy beteg gyermek miatti abortuszt is kihagynám.


A terhesvitamin lehet, hogy felesleges óvatosság, de a folsav biztos, hogy nem.

2016. febr. 6. 08:47
 9/9 anonim válasza:

mindenk az mond és tesz, amit akar, de a folsav nem butaság és nem egykomponesű felesleges izé:

[link]


ha nem hiszed, olvass utána, más norvost is megkérdezhetsz , aki legalább nőgyógyász, hozzáértő szakember

2016. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!