Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tehát hogy is vannak ezek a...

Tehát hogy is vannak ezek a teák, vitaminok, stb?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni tőletek. Azt tudom, hogy ciklus első fele cickafark, második fele palástfű. Szedek folsavat, de olvastam ezen kívül e vitaminról, méhpempőről, barátcserjéről. Az utóbbiakat hogy kell szedni, inni? Nem gond ha egyszerre ilyen sok mindent szedek/iszok? Mi a véleményetek?
2016. febr. 10. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A folsav nem a teherbeesést segíti, hanem az embriónak kell többek között az idegcső-záródási rendellenesség elkerülésére.


Az egésznek a kulcsa egyébként a méhnyálkahártyád vastagsága, amit egy orvos meg tud nézni. Ha vastagítani kell, akkor jönnek be ezek a megoldások, amik esetleg segíthetnek.


Én annak idején az orvosomat kérdeztem ezekről a teákról, stb-ről. Ő azt mondta, legyen a nyálkahártyám vastagsága rendben, legyünk naponta együtt (a férjem spermája cserélődjön, nem 20 éves már), és legyünk boldogok, és persze szedjem a folsavat.


Remélem, más tud ezekben az egyéb - akár homeós - dolgokban neked segíteni, az én orvosom ezekben nem hisz, és én sem.


35hkm

2016. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A méhpempőt nem ismerem.

A barátcserjét napi 2x szedem kapszulában (herbáriában lehet kapni) reggel-este.


E vitamintés D vitamint mindig evés után, mert ezek zsírban oldódó vitaminok. Az E vitamint a férjem is szedi, a spermiumokat is erősíti.


Amit viszont nagyon ajánlott az orvosom, az az INOFOLIC por, állítólag nagyon hamar segít. Elég drága, de én úgy voltam vele, hogy ennél jóval többet fogok költeni gyerekre, ha összejön. Kb 12ezer 60 db. ezt lehet napi 1x és napi 2x is, nekem 2x javasolta doki.


Illetve iszom teákat is .


Én is nagyon aggódtam, hogy nagyon sok ez így egyszerre, de az orvos azt mondta, hogy ezeket lehet mind együtt szedni.


Én még szedek C vitamint is, illetve magnéziumot.


Illetve búcsút intettem a pékáruknak, finomított szénhidrátoknak, burgonyának, egészségtelen kajáknak.


De arra figyelj, hogyha komolyabb a baj, akkor nem biztos, hogy ki tudják ezek váltani a gyógyszert, illetve ha minden rendben van, van jó ciklusod, peteérésed, ovud, akkor ezek csak jól összezavarják a ciklusodat (teák, barátcserje).

Ha minden oké, akkor INOFOLIC, folsav, E vitamint viszont lehet támogatásképpen, ezek nem zavarják össze a dolgokat, és a helyes táplálkozás sem.

2016. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2: tényleg, az Inofolic! Azt én ittam, mert a homa-indexem épp felső határon volt, bár a dokim csak akkor ajánlotta, amikor ezt vizsgálat bizonyította, de lehet, hogy csak úgy is lehet inni, nem tudom.


D-vitamin magad miatt és a terhesség miatt is fontos. Ha már régen próbálkoztok, egy vérképet írass ki a háziorvossal. Nálunk a D-vitamin mérést nem finanszírozzák (nem tudom, ez kerületi szemétkedés-e), de azt is érdemes megnézetni.


Ha meg ezeken minden oké, akkor TSH-t, inzulinterhelést, hormonsort, trombózist stb. végeláthatatlanul.

2016. febr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3: nekem azt mondta a doki, hogy ha nincs inzulinprobléma, akkor is lehet inni az inofolicot, érdemes megtámogatni egészséges életmóddal. Azt mondta, ugyanúgy érdemes inni, mint érdemes bárkinek megfelelően enni, sportolni...stb.
2016. febr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemrég néztek vérképet, de csak a simát, amit a háziorvos megcsinál, az rendben volt. Nőgyógyásznál is nemrég jártam, azt mondta nem lát semmi problémát. Endokrinológushoz is fogok menni növekedő göb miatt, de nem hiszem hogy ez befolyásolná..vagy mégis? Nem tudom hogy mit fog csinálni, de remélem néz valami vérképet. Egyébként régebb óta próbálkozunk, de csak "ha jönni akar jöjjön" alapon, tehát ritkán voltunk együtt pont jó időben. 2 hónapja figyelünk oda jobban.
2016. febr. 10. 09:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Az endokrinológiai háttér igen nagyban befolyásolja, hogy teherbe tudsz-e esni.

A sima vérkép nem elég, hormonsor kell először.

Ha meg csak így héba-hóba figyeltek oda az időzítésre, akkor előbb azt kellene helyretenni, és csak utána szedni a táplálékkiegészítőket, mert hiába fejti ki a hatását, ha sose bújtok össze jókor :(


Ha minden rendben van, és minden össze is jön, jókor vagytok együtt meg minden klappol, akkor is 20% esély van a teherbeesésre, én ezt a kevés esélyt nem csökkenteném még pluszba.


Első hónapokban mi is így voltunk, buták voltunk, zt hittük, majd hipp-hopp jön a csoda, aztán kiderült, hogy nincs is peteérésem, és a méhnyálkahártyám meg olyan vékony, hogyha teherbeesnék, se maradna meg. Progi szintem a peteérés hiánya miatt nagyon alacsony. Szóval érdemes tisztában lenni azzal, hogy mi van veletek, mert ha vmi baj van, akkor nagy valószínűséggel lehet kezelni (pl ha hormonpótlás kell).

2016. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem voltunk jó időben együtt, de most már odafigyelünk. A nőgyógyász azt ajánlotta, ha fél évig semmi, akkor keressük fel újra, ami szerintem korrekt, mert van aki 1 vagy több ideig ajánlja a próbálkozást. Azt az időt kivárom, utána nyilvánvalóan megyünk tovább az ügyben. Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 10. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:

elvileg 3 naponta az ideális szex mivel annyi idő kell a sperma utántermelésnek


de szerintem ha csak simán élvezed a szexet mikor megkívánod (van orgazmusod!!!!) vagyis nem a gyerekgyártás a cél akkor nem kell semmi mellé ami extra

ok folsav menjen

ovuláció környékén kívánósabb az ember lánya :-) szal akkor szexeljetek mikor te kívánod meg - ez jobban jelzi az ovut mint a hőmérőzés

mondjuk nem árt megfigyelni a tested sem hozzá

ha sok mindent összeszedsz akkor pont a természetes jelzéseit nyomod el a testednek

am meg az első félév bőven elég ha erről szól

nem időre gyártjuk a gyereket - ez nem egy kötelező projekt extra fizetésért :-D


ha 1 év alatt nem jött össze akkor gondolkozz el a plusz dolgokon és egy komplett felülvizsgálaton alul felül pasit bevonva mivel 50% ők a hibásak a meddőségért!


táplálkozásra figyelj oda legyen kiegyensúlyozott figyelj arra amit a szervezeted kíván - még ha egy tábla csoki is az :-D


szóval az a lényeg h ha nagyon ráállsz a gyerekgyártásra az stressz a szervezetnek kvázi csökkented az esélyed a teherbeesésre

nem véletlen használom a gyerekgyártás szót - ma már ez a trendi h túlkontrolláljuk, és nem hagyunk teret a természetnek és a testünknek, a terv érdekében stimuláljuk sok esetben túlstimuláljuk kényszeríteni akarjuk a terhességet - nem jó döntés !

szal nyugi összefog jönni az a gyerek még ha nem is akkor mikor te/ti kiírtátok a gyártási lapra

2016. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!