Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciklus közepén barnázás?...

Ciklus közepén barnázás? Szerinted mi lehet?

Figyelt kérdés

Utolsó menstruációm január 21-26 ig volt. A Pé február 8-án volt a kalkulátor szerint és barnáztam is. Aztán barnáztam 12. 13. 14.-én. De nagyon minimálisan.

Progeszteron hiány lehet vagy terhesség? Legközelebb 22-én kell megjönnie, dokihoz időpontom meg csak 10-ére van.

Ha megjön akkor a dokitól érdemes hormonvizsgálatot kérnem?


2016. febr. 15. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes hormonvizsgálatot kérned, és ultrahanggal követni a ciklusod. Nekem akkor volt ilyen, amikor nem volt tüszőrepedésem, hanem a meg nem repedt tüsző cisztává alakult: a ciszta okozott barnázást napokon keresztül, aztán kifakadt.
2016. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző hónapban nekem is így volt, vagyis peteérés után 9 nappal 2 napig barnáztam. És beágyazódtam:) 5 hetes kismama :)
2016. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért fura, mert soha semmi hormonális dolgot nem szedtem, nem értem miért borulhatott fel a hormonháztartásom, ha valóban ez történt.

Baba is lehet, de nem valószínű.


Gratulálok utolsó! :)

2016. febr. 16. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:

"soha semmi hormonális dolgot nem szedtem"

A hormonok maguktól szoktak rendetlenkedni, a pluszban adott hormon éppen hogy a problémák helyrehozatalára, vagy elfedésére alkalmas.

Amikor nekem ciklusközi barnázásom volt, a nőgyógyászom (endokrinológus is) javasolta, hogy amíg nem tervezek gyermeket, szedjek fogamzásgátlót, mert az jó eséllyel megoldja a problémámat. Valóban így lett, a tablettaszedés időszakában semmilyen problémám nem volt, és amikor abbahagytam, akkor sem tért vissza, háromszor is teherbe tudtam esni spontán. (Ha a cisztásodás-barnázás időszakában szerettem volna, akkor hormonkezeléssel tudtam volna teherbe esni.)

2016. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En is barnaztam teherbeeses elott es szules utan. Progeszteron szint alacsony.

Ezert en utrogestan hasznaltam mert sajnos mi a pozitiv tesztig se tudtunk eljutni. Ketszer volt mar pozi de 4-5 nap mulva menszim jott

Utrogestan segitsegevel lett egy lanyom :)

Tervezzuk a tesot

2016. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem lett baba és most megyek kivizsgálásra.
2016. márc. 8. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:
mi a helyzet ??
2016. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lett egy p3-as rákszűrésem HPV gyanúval, aztán tipizálták és kiderült, hogy kettő fajtával is fertőzött vagyok, ebből az egyik magas kockázatú. Bár az orvos szerint a barnázás nem ettől volt.
2016. máj. 26. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!