Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab után rögtön teherbe...

Missed ab után rögtön teherbe esni kockázatos?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk minél előbb újra próbálkozni. Ismerősnek most lett meg a lánya, abortusz után 6 héttel már pozitívat tesztelt. (Nem kommentálom).

Akkor azt mondta neki a doki, hogy nem lesz baja a babának, és bejött.

Tapasztalat érdekel, hátha valaki volt hasonló helyzetben.

Aki csak tippelget és okoskodik, az kérem ne válaszoljon!



2016. febr. 18. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
nôvéremnek született kislánya,utána polipja lett, volt egészségügyi kaparáson, rá két hónapra teherbe esett,de elvetélt,az orvos azt mondta,minimum fél évet várni kellett volna
2016. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem májusban volt missed ab, majd vártunk 3 hónapot, novemberben pozitívat teszteltem. Eddig minden rendben 17 hetes a kisbabónk!
2016. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem augusztusban volt missed abom és kivártuk a 3 hónapot, igaz a doki 6-ot javasolt, de azt túl soknak tartottam, igen aztmondta ha előbb esik teherbe akkor kockázatok léphetnek fel. De a műtét után 5. hónapban teherbe estem, az már sztem simán belefét. Most vagyok 11 hetes, és remélem most velünk marad. Szerintem várj. Legalább 2 vérzést és ha azzal minden rendben akkor próbálkozhattok.
2016. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elment egy babaám, tisztasági kaparás, 2 hónap védekezés és a 3.-ban megfogant a kislányunk! Egészséges, gyönyörű kislány! Nekünk az orvos 2-3 hónapot mondott, hogy várjunk. Ez szerintem sok mindentől függ. Kinél mi volt a baj és mekkora volt a baj. Szerintem akkor próbálkozzatok csak, amikor a doki áment mond rá! Ő tudja, hogy miért mondott 2 hónapot vagy fél évet.
2016. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálam van a gond, progeszteronhiány miatt elhalt a terhesség.

Ez már a második ilyen.

Legutóbb kivártuk a fél évet, aztán magánéleti okok miatt (munkahelyváltás, egyebek) vártunk még picit, így végül is egy év telt el a két terhesség között.

Elsőre azt mondták, van ilyen, nem tudni az okát, most azt mondja a doki, hogy progeszteronhiány, amit könnyen lehet orvosolni hormonpótlással.

Arra még nem mondott semmit, hogy mikor próbálkozhatunk újra.

A legrosszabb az egészben, hogy ha mindig kivárunk fél évet, meg elsőre úgyse jön össze, akkor gyakorlatilag évi egy próbálkozásunk van, miközben nálam már így is az okoz gondot, hogy túl öreg vagyok. :(

Minél előbb kéne szülnöm, nem akarok megint egy-két évet várni.

2016. febr. 19. 10:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Elvileg most vannak a termékeny napjaim, de egyelőre a szexet se kockáztatom, szóval nem fogok teherbe esni. :)
2016. febr. 19. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
3 hónapot ajánlatos kivárni. Az első missed ab-om után 4.hónapban próbálkoztunk,terhes lettem de az a baba is elment. Immunológián,vérvizsgálatokon,cukor terhelésen,uh-n semmit se találtak.Lassan 3 év telt el az első pici óta,most vagyok 9 hetes,remélem minden oké lesz már. Sógornőm anno a vetélése utáni hónapban már terhes is lett,vègig vérzett,nem voltak rendben az eredmènyei se,de tett rá magasról,kórházba is csak 2 napra feküdt be,mert szerinte nem volt rá szüksége... szerencséjére egészséges gyereke lett,de nem rajta múlott. Megértem az érveidet,de a szervezetednek szüksége van a regenerálódásra,pont azért,hogy ne legyen baj.
2016. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!