Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha most Norcolut-ot szedek,...

Ha most Norcolut-ot szedek, aztán ha az meghozza, utána clostylbegyt tablettát (első ilyen ciklus lesz), van esélye, hogy teherbe tudok esni?

Figyelt kérdés

Nincs ovulációm, mióta nem szedem a fog.gáztlót, PCOS gyanúja is fennáll. Az orvos azt mondta, hogy nem annyira vészes a helyzet, de meghozza a mensit, utána meg szedjek closty-t.

Ha a mensitől kezdve kétnaponta együtt leszünk a hónapban, és ott lesz a closty is, meg közben vissza is kell mennem UH-ra ciklus 7-10. napján, akkor ebben a hónapban kezdhetek reménykedni, hogy esélyesebben megfoganhat a baba?


Kinek volt hasonlóan esetleg?



2016. febr. 22. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért kell visszamenned ultrahangra, hogy megnézze a tüszőket, illetve a gyógyszereket is azért írta fel az orvos, hogy rendbeszedje a ciklusodat, és legyen peteérésed. A következő ciklusban emiatt nagyobb az esélyed, hogy megfoganjon a baba, de a részletek miatt erre csak az orvosod tud mit mondani, mert ő ismeri/látta a leleteidet.


Szurkolok nagyon! :)

2016. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Remélem ha nem is az első hónapban, de azért a közeljövőben már megfogan a baba, mert már nagyon várjuk.

Sajnos az első fél évben mégcsak nem is sejtettük, hogy nincs peteérésem, de most, hogy már orvosi segítséget kapok, bizakodó vagyok nagyon.


Ittam a teákat is, de nekem a teázós hónap után lett ez a probléma, hogy nincs mensim, még annyi kevéske se, mint volt előtte.

A hormonsor csak a peteérés hiányát mutatta, a többi jó volt, így próbálok pozitívan tekinteni a jövőbe.

Most fogok bele az egészséges életmódba, sportolásba is, remélem az is segíteni fog.

2016. febr. 22. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valoban hormonalis eredetu bajod van, es nincs rendesen kivizsgalva, es helyesen kezelve, akkor a closty nemhogy hasznalni nem fog, de meg rosszabb is lehet a helyzet, mert csak meg tobb cisztat csinal. En a helyedben be se szednem, hanen felkeresnek egy endokrinologust es kivizsgaltatnam magam, ahelyett hogy egy ilyen kontar nogyogyasz eszetlenul felirt bogyoit beszedjem. Te tudod, de lehet tovabb fog tartani visszacsinalni a gyogyszer negativ kovetkezmenyeit, mint most egy kis idot forditani a helyes kivizsgalasra es kezelesre!
2016. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zsutyi ***** válasza:

Mi a férjemmel tavaly májustól próbálkozunk a babával!Novemberig nem mentem dokihoz,pedig tudtam PCO-m van!Novemberben felkerestünk egy orvost,ő azt mondta természetes úton jó ha évente 4-szer van peteérésem,így nekem is felírta a Clostyt,decemberben és januárban is volt szép érett petém,sajnos januárban nem tudtam a Clostyt szedni,így most várom a mensit,hogy megint tudjunk érett petét előidézni!

Úgyhogy kedves kérdező,perszw van rá esély,hogy elsőre összejön,de jobb,ha nem éled bele magad!S próbálj ne rágörcsölni!

Sok sikert kívánok!

2016. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Dr. Halász Domonkos írta fel, szerintem ő nagyon jó. Azt mondta, hogy lehet, hogy a gyógyszer miatt nincs peteérésem, nem régen hagytam abba. Azt mondta, hogy most megnézi, mi a helyzet így, utána, ha nem lát vmit( nem tudom már, hogy is fogalmazott), küld endokrinológushoz. A 3. és 21. napi hormonsoromban már PSOS-ra utaló jel nem volt, fizikálisan sem volt tünetem, míg a teákat nem ittam, a mensi is mindig pontosan megjött. Inofolic-ot is iszok még.
2016. febr. 23. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan szedd be a closty-t, főleg, ha lesz uh követés is. Igen, ez a tabletta egyes esetekben okozhat cisztát, ezért az megfelelő mennyiséget úgy lövik be, hogy ciklusról ciklusra emelik az adagot, és az uh követéssel ellenőrzik, hogy nő-e és megfelelő ütemben nő-e a tüsző.

Ezzel együtt a PCOS gyanú miatt keress fel egy endokrinológust, de mivel tudjuk, hogy ez nem megy azonnal, addig is próbálkozhattok így. Ha igazolják a PCOS-t akkor majdnem biztos, hogy inzulinrezisztenciával is küzdesz. Mivel ezt első sorban diétával, illetve az ir-nek megfelelő táplálkozással tudod kordában tartani, ráadásul akkor is jót teszel magadnak vele, ha mégsincs ilyen problémád, javaslom, hogy kezdj el így étkezni már a gyógyszer mellett.

Otthon a closty-t 3 hónapig adják, aztán pihenő van. Nekem az első pihenő hónapban kopogtatott a gólya.

Most külföldön élek. Itt nincs pihi. Hónapok óta szedem a helyi closty-t folyamatosan, semmi bajom nincs. Nekem is csak gyanú van a PCOS-re, de tartom az IR diétát is. Nálunk a férjemmel is van gond, így mi nehezített pályán vagyunk, de biztosak vagyunk abban, hogy csak ki kell tartanunk, majd lesz eredmény is. Azért a lelki egyensúly nagyon fontos, ha nem akarsz egy felülni a lelki hullámvasútra, akkor tötekedjetek arra, hogy

1. Nem élitek bele magatokat minden gyógyszer után, hogy most sikerül

2. Akkor vagytok együtt a párotokkal, amikor kívánjátok az együttlétet és nem szigorúan 2 naponta. Peteéréskor úgy is van egy-két "kötelező" együttlét, a hónap többi részében viszont ne koncentráljatok annyira erre.

3. Bírd ki az ovu utáni két hetet mindenféle stresszes önelemzés, meg tesztelés nélkül. Ha megfogant a baba, arról tudomást fogsz szerezni időben, de hidd el, a jósteszteléssel, meg kora teszteléssel, meg gyanús derék vagy mellfájdalmak elemzésével csak növeled a stressz a szervezetedben, ami pont a babaprojekt ellen megy.

Mielőbbi babásodást kívánok nektek!

2016. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!