Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kell szólnom a szakorvos...

Mikor kell szólnom a szakorvosaimnak a gyógyszer szedés szempontjából leghamarabb, hogy a magzat illetve később a baba ne legyen beteg a gyógyszereimtől?

Figyelt kérdés
Itt nem a nőgyógyászt értem bár biztos neki is kell szólni hanem akik más miatt gondoznak. Ugye amikor megtudom,hogy megfogant már 2 hete él. Honnan tudjam melyik alkalomkor fogan meg? Azt írják amikor lehet vagy előtte.

2016. febr. 25. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha olxat szedsz ami kárositja,elöre ki kell kárni a nőgyógyászt hogy állítson át másra. Ha antibiotikumra gondolsz pl,akkor szolj hogy babát terveztek és nem irja,fel.
2016. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, amikor úgy döntesz a pároddal, hogy gyereket vallaltok. Még a próbálkozás előtt elmés az orvoshoz és lemondó, hogy gyereket szeretnél, nézze meg, hogy a szer, amit most szedsz jó e, ha nem, állítson át másra. Ez után megvarod azt az időt, amit ő javasol és akkor nekilattok a próbálkozásnak
2016. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én kétféle gyógyszert szedek rendszeresen. Az egyiket még akkor írták fel, amikor még régebben babatervezős időszak volt, kifejezetten kértem, hogy olyan adjanak, amit terhesen is lehet szedni.

A másik gyógyszerem volt kérdéses. Ennek elolvastam a leírását, nem volt egyértelmű, hogy szedhető-e, de nem is tiltják.

Az első adandó alkalommal megbeszéltem a nőgyógyászommal, hogy miket szedek, és ő megnézte egy gyógyszerészeti adatbázisban, hogy milyen lehetséges kockázatok vannak. Mindkét gyógyszeremre áldását adta, így szedem tovább várandósan is.

2016. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neurológiai és pszichiátriai gyógyszerekre gondoltam
2016. febr. 25. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezekről a gyógyszerekről még a babatervezés időszakában konzultálj az orvosokkal. A nőgyógyásszal is, és a szakorvosokkal is. Ők majd átállítanak olyan szerekre, amik nem ártanak a babának.
2016. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen még a tervezett teherbeesés előtt. Előfordulhat, hogy bizonyos gyógyszereket egyáltalán nem szedhetsz, és ezeket fokozatosan kell kivezetni.
2016. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2-3 éven belül tervezzük a babát de már teszünk érte
2016. febr. 27. 17:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondd el a kezelőorvosnak, hogy babát terveztek, és ő ennek ismeretében fog változtatni a gyógyszerezésen, ha és amennyiben szükséges.

de az, hogy vmit a betegtájékoztató szerint nem lehet/ajánlott terhesen szedni, nem jelenti azt, hogy valóban így is van.

jó példa erre a szteroid pl... mert egy aktív gyulladás kérosabb a terhességre, mint maga a gyógyszer.

ezt mérlegelni a kezelőorvos feladata.

2016. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azzal az orvossal beszélj akár már most, aki a neurológiai és pszichiátriai gyógyszereket írja Neked. Van olyan gyógyszer, amit már a baba tervezése előtt hónapokkal abba kell hagyni, és helyette mást szedni.
2016. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én asztma gyógyszert szedek, éves konzultáción voltam nemrég. Megírta a papírokat, de közbe, szóltam, hogy lesz egy kérdésem. A végén megkérdeztem, hogy ha összejön a baba, akkor ugye váltani kell gyógyszert meg kérjek új időpontot. Nevetett egyet, és azt mondta, hogy már eleve úgy adja ki az éves szakvéleményemet. :) Tehát a tervezés időszakába is érdemes már váltani!
2016. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!