Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnerot vagy magnesii citrici...

Magnerot vagy magnesii citrici a jobb? Hatóanyag? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Citrici tudom h olcsóbb és elvileg a citrát jobban segíti a felszívódását a magnéziumnak.


Kíváncsi lennék h melyikben van több magnézium?!

Napi 1 illetve 2 szemet szeretnék szedni mivel nincs különösebb tünetem nem görcsölök stb.



2015. dec. 28. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány hetes terhes vagy?


Nekem kétszer mondott a dokim Magnézium szedést, egyszer a 9. héten, Magne B6-ot, ami végre elmulasztotta a hányást.


Máskor, a dokim a Magnosolvot ajánlotta. Azt mondta, hogy a por azonnal felszívódik, és nagy koncentrátumú magnézium. Nekem feszült 2 napig a 16. héten a méhem, mert nőtt. Azóta iszom, nem tudom, nélküle lenne-e panaszom, de már hozzászoktam, hogy iszogatom:)


Viszont nem is görcsöl a lábam, se a méhem soha!:)


29 hkm

2015. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

24 hetes vagyok :)


Orvos nem mondott semmit h mennyit - mit szedjek. Azt mondta mind vény nélkül kapható azt szedhetem amelyiket szeretném


Eddig magnerotot szedtem napi 1.

De gondoltam át váltok citrici - re

Hiszen ez elvileg ugyan olyan jó de olcsóbb és ebből tudnék többet szedni ha esetleg kéne, nem fogyna olyan gyorsan. :D

2015. dec. 28. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:

erre így még nem is gondoltam, hogy olcsóbb.


"Ha az orvos másként nem rendeli, a Tabletta magnesii citrici 500 mg FoNo VII. Parma tabletta szokásos napi adagja naponta kétszer egy tablettát étkezés közben, bőséges folyadékkal, esetleg előzetesen összetörve bevenni." ez van a betegtájékoztatóban.


ha nincs panaszod csak úgy szeded, akkor én ezt tenném:)milyen a 2. trimeszteri vérképed? arra azt mondta, hogy jó a magnéziumod értéke?

2015. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
27 hetesen lesz akkor kaptam időpontot, szóval az majd kiderül :)
2015. dec. 28. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem a magnesii citrici jött be :)
2015. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de érdekes, hogy elhúzzák addig, engem a 24. héttől kérdezgetett a védőnő meg a háziorvos, hogy na? na? a vérkép? milyen lett?:)) 25. héten mentem csináltatni, mert annyira elegem lett belőlük:))
2015. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is furcsállottam h ohh hát az nem lesz túl későn? De mondták h nem nem, még bele fér. Szóval hát amúgy sem lett volna más választásom ekkora tudtak időpontot adni. Kíváncsi leszek majd az eredményre :D
2015. dec. 28. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Én magnerotot szedek, gyógyszertárban megkérdeztem van-e rá olcsóbb alternatíva, ami olcsóbb, azt mondta a gyógyszertáros, hogy ennek jobb a felszívódása, a többibe másféle vegyület van.
2015. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem a citrici jobb, mert azt kimondottan terheseknk írják fel
2015. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!