Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A peteérés a hőleesős napon...

A peteérés a hőleesős napon van? Tehát az aznapi próbálkozásból még lehet baba? Akkor a hőmérőzésnél sem utólag tudjuk meg, hogy mikor volt pé nem? Félidőben ha leesik a hő, akkor már tudjuk h aznap van pé?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ha felment a hő, csak akkor tudod, hogy már megvolt a tűszőrepedés. Az, hogy lemegy a hő, azt jelenti, hogy hamarosan megtörténik... Azaz a legjobb időszak a próbálkozásra az amikor leesik a hő és az első emelkedett hőmérsékletű napon.
2016. febr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl ha nekem mindíg nagyot esik és utána megy fel,akkor én következtethetek rá? 36,5 a hőm mindíg,de ovu előtt 36,2-re esik. Aznap szoktunk együtt lenni(aznap is) és másnap 36,8. Tehát jelen esetben én tudhatom az ovumat ebből?
2016. febr. 29. 08:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A homerseklet azert meg fel, mert amikor kiszabadul a tuszo, megugrik a progeszteron mennyisege, ez emeli meg a homersekletet.

Tehat ha leesik a homerseklet az azt jelzi, hogy valoszinuleg azt koveto napon reped meg a tuszo. Ez altalaban ejszaka, vagy a hajnali orakban tortenik, tehat ebredesre mar bekovetkezik, magasabb a progeszteronszint es mar magasabb a homerseklet.

A petesejt egy ideig meg megtermekenyitheto ilyenkor.

Tehat a holeeses napja meg abszolut termekeny, de meg masnap is, amikor felmegy a homerseklet.


Az elorejelzes azert nem feltetlenul mukodik, mert nem mindenkinek, vagy nem minden ciklusban esik le a homerseklet, illetve az, hogy biztosan ovulacio volt-e csak utolag latszik jol (felment a homerseklet es tartosan ott is marad).


Nekem minden honapban szepen latszik az ovulacio. Ebben a ciklusban epp ugy jartam, hogy egyik reggelre leesett a homerseklet, masnap ejjel viszont nem aludtam rendesen. Utaztunk es ejjel kettokor ebredtem. A homerseklet ugyanannyi volt, mint elozo nap, nem emelkedett. Valoszinuleg ha aludtam volna reggelig, mint szoktam, akkor ebredeskor mar emelkedett hot mertem volna.

2016. febr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,teljesen világos :)

Tehát azért hőmérőzésnél is lehet előre tudni a pét (a leesett hőnél),de hogy tényleg akkor volt-e,az utólag látszik.


Plusz,nem mindíg esik le. Na úgy még nem jártam,de járhatok még tudom.

2016. febr. 29. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!