Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg be kavarhat a terheseg...

Tényleg be kavarhat a terhesegi tesztben a progeszteron?

Figyelt kérdés

Progeszteront kell szednem már két ciklusomban, teszteltem menstruációm előtt és negatív volt, meg is jött időben és rendesen. Már ma van egy hete hogy meg volt, de mégis terhesek érzem magam, ezért csináltam két db tesztet is, és mindkettő halvány pozitív lett, ezért el mentem nőgyógyászatra, meg sem vizsgált azt mondta hogy a progeszteron kapszula be kavarhat a hormonokba, és a tesztek eredményekben is.

Most elég kétségbe vagyok esve.

Ti mit gondoltok? Van valakinek ez ügyben tapasztalata?


2016. márc. 2. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A progi a ciklusba -nyilván-bekavarhat, de a tesztbe hogyan? ez hülyeség. a hcg tesztet nem zavarhatja meg a progeszteron.
2016. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsa, hogy a HCG tesztbe bekavarhat a progeszteron, de nem vagyok orvos. Szerintem menj el egy másik nőgyógyászhoz. Elméletileg a halvány pozitív is pozitív. De az is lehet, hogy a dokinak van igaza. Egy másik szakvélemény kéne neked szerintem.
2016. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ilyet vagyis hasonlót én sem hallottam még, én is úgy tudom a hcg hormont csak a terhesség termeli. De hány napig ürül ki a progeszteron?
2016. márc. 2. 13:33
 4/19 anonim ***** válasza:
Amikor megjön, akkorra lényegében nulla (vagy elhanyagolható) a prg-szint, hiszen pont azért jön meg, mert nincs prg.
2016. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Ezért nem értem. Olyan bosszantó ez számomra mert így már tesztet is felesleges csinálni, azt sem tudom mit tegyek.
2016. márc. 2. 14:00
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy butasag, amit az orvos mondott, megpedig azert, mert amikor mesterseges megtermekenyitesed van (inszeminacio vagy lombik), akkor utana mindig irnak fel tamogatasnak progeszteront, hogy nagyobb eselye legyen a beagyazodasnak. Ameddig ezt szeded, addig altalaban nem tud megjönni, ezert ilyenkor az orvos mindig megadja azt a napot, amikor a tesztnek (ha teherbe estel) mar biztos pozitivnak kell lennie. Ezen a napon megcsinalod a tesztet (ugy, hogy közben meg szeded a progeszteront!), es ha negativ, akkor abbahagyhatod a progeszteron szedeset, ezutan atlag 1-3 nappal meg fog jönni. Ha pozitiv, akkor addig kell szedned a progit tovabb, mig nem mesz dokihoz, hogy megallapitsa a terhesseget (es ilyenkor felirja meg tovabb, az elsö 3 honapban vegig szedni kell). En ezt vegigcsinaltam összesen 5 alkalommal, es MINDIG negativ lett a tesztem progeszteron szedese ellenere is, innen tudtam, hogy abbahagyhatom, hogy hadd jöjjön csak meg. Ahogy az elöttem szolok irtak, a teszt a hCG-t mutatja ki, az pedig nem lesz a progeszterontol a szervezetben! Szerintem is keress masik orvost!
2016. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi hogy le írtad a tapasztalatod! Tényleg keresni kell akkor másik orvost, meg fogadom a tanácsokat.

Most így ahogy olvastam a válaszod utolsó válaszoló, arra gondoltam hogy lehet egy része vált csak le a méh nyàlkahàrtyànak? És atól még lehet terhesség?

2016. márc. 2. 14:34
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem az a velemenyem, hogy ha a teszt halvanyan pozitiv, akkor lehet terhesseg, igen! Persze furcsa, hogy olyan mensesed volt, mintha rendesen megjött volna, de ameddig a teszt pozitiv, addig van okod remenykedni!
2016. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 5 napos rendes mensim volt. Rá 3 napra pozitív teszt lett. Keress masik orvost. A bogyonak nincs köze a teszthez!
2016. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ma újra csináltam egy tesztet gabriel a neve, időben azonnal lett egy vékony halvány második csík, igaz hogy ma sűrűn járok pisilni, és többet is ittam. De most meg néztem a tesztet és ki van száradva már nem látszik.
2016. márc. 3. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!