Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nincsenek együtt minden...

Miért nincsenek együtt minden nap, akik gyereket akarnak?

Figyelt kérdés
Sokan kérdezik,jókor voltak-e együtt. Ha gyereket akarnak,miért nem csinálják minden nap?
2016. márc. 4. 09:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor összeházasodtunk,már 4 éve együtt voltunk. Az 5.évben elhatároztuk,hogy most jöhet a baba. Akkoriban mindennap együtt voltunk,mert konkrétan volt időnk. Nem a baba miatt,hanem mert olyan volt a munkahelyünk,hogy volt időnk egymásra és kívántuk is egymást. 1 év után jött a lányunk. Utána eltelt 2 év és megbeszéltük,hogy most jöhet a kistesó. Már a lányunk születése után sem tudtunk mindennap együtt lenni. Egy gyermek nagyon leszívja az ember energiáját,akkor már nem ketten voltunk... örültünk,ha 3 naponta együtt tudtunk lenni. A kisfiunk a 2.próbálkozós hónapban sikerült és szerintem pont ezért,mert a spermáknak volt idejük "újratöltődni". Mostmár eltelt 2 év megint,harmadik babát nem szeretnénk,de esténként îgyis hullaként dőlünk az ágyba:)


És igen,egyetértek! Ha a 2.babánknál kényszerből mindennap szeretkeznünk kellett volna,akkor az tényleg nagyon rossz lelkiállapotba tett volna. Nem kényszerből kell szeretkezni,hanem mert őszintén kívánod a párod. Az a minőségi szex. Kérdező,feltételezem,hogy még nincs gyereked :) Majd akkor jobban átlátod,hogy akkor már nem úgy működik,hogy amikor gondoltok egyett akkor szexeltek. Ott már ott van egy gyerek,aki 24 órás felügyeletet igényel és örülsz,ha van időd elmosogatni míg alszik délután,vagy este fél óráig tudsz fürödni vagy megnézhetsz egy filmet vagy csak végre aludhatsz,hiszen éjszaka mèg műszakod van:) vagy korán kelsz!

2016. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert jó minőségű sperma nélkül nem lesz gyerek, mert ha éppen nincsen kiszabadult pete akkor nem lesz gyerek, mert nem gépek, mert néha aludni is kell, ... stb. stb
2016. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 mandiga ***** válasza:
100%
10-es válaszoló, nagyon jót nevettem, tetszik amit írtál, és egyet is értek. :))
2016. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van,még nincs gyerekem. De mondjuk azért 2 naponta csak lehetne szerintem. Nekem inkább az tűnik kényszerszexnek,hogy na most van az ovuláció,most kell. Nem kötekedésből kérdeztem,csak érdekelt,ki hogy látja.
2016. márc. 4. 11:18
 15/18 anonim ***** válasza:
Akinek nehezen jön össze, az az ovuhoz is igazít. Sajnos eljön az a pont is valakinek.
2016. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszabb párkapcsolatban/házasságban élsz, és gyereket terveztek, akkor általában már mindketten dolgoztok a megélhetésért, a jövőért. Amikor a párod/férjed 12 óra meló + 2 óra utazás után ér haza, és te is túl vagy a 8-10 óra melón + utazáson, és még a házimunkát, netán a másik gyereket is ellátjátok, akkor vannak estéitek, amikor csak arra vágytok, hogy végre összebújjatok és aludjatok egyet. Nem mindig van rá idő, erő, kedv, lehetőség. Lehet, hogy így csökken a mennyiség, de a minősége nő/nőhet.


Másrészről pedig a mindennapos együttlét helyett ajánlottabb 2-3 naponként együtt lenni. Azt én sem értem, hogy vannak, akik csak havonta 2-3-szor vannak együtt, kivéve, ha olyan valamelyikőjük munkája.


A "jókor voltunk-e együtt" kérdést sokszor inkább azok teszik fel szerintem, akiknek már jó ideje nem jön össze a baba, és emiatt ovutesztelnek, vagy akiknek férjük messze dolgozik, és csak kevésszer tudnak egy hónapban együtt lenni.

2016. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem mindenki annyiszor legyen együtt, ahogyan előtte. Emiatt ne változtassanak, hiszen a családba születik a pici, nem kell miatta elrontani a kapcsolatot. Ez nem egy projekt, ahogyan sokan hívják.


Mi naponta szexeltünk/szexelünk ma is, az orvosom azt mondta, hogy nem szabad változtatni ezen, mert az intimitás rovására megy, ha "ma nem szabad, tudod jól..." vagy a "ma viszont kell, tudod jól".


Igaza volt, mindkétszer napi szexszel sikerült a 2. hónapban. Lehet, hogy kétnapival az elsőben sikerült volna persze, ez sose derül ki, de nekünk így volt jó.


38hkm

2016. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy az ilyen nagyokosok is tehessenek fel kérdéseket, mint Te.


Köszi egyébként, jólesett.

Egy kérdező: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2016. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!