Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Merjek belevágni...

Mit tegyek? Merjek belevágni a terhességbe? Olyan kapcsolatba ami bármelyik percben véget érhet mert nem erős. Sok a vita és nincs megértés kettőnk közt. Vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem januárban valakivel aztán úgy alakultak a dolgok hogy össze is jöttünk..Gyorsan alakultak a dolgok és 1hét után lefeküdtünk egymással..Védekeztünk és azt hittük minden rendben van.De nem jött meg időközben a menstruációm és igaz kicsit fel voltam fázva vártunk egy hetet hátha késik csak..De akkor sem jött meg...így aggódni kezdtem..A párom viszont nagyon szeretett volna babát de én még nagyon is korainak éreztem.Nem csak magam miatt de a kettőnk kapcsolata miatt is..Reméltem hogy nem leszek terhes mert nem akarok még babát...

Megcsináltuk az első két tesztet negatív lett de a 3.pozitív lett...persze nem egy nap alatt készültek a tesztek az első két nap különbséggel a 3.pedig 11 napra rá..Még orvosnál nem voltam de hányingerem már van..(csak mert közben ügyeket intézek hogy mehessek dokihoz)..Figyelek rá hogy nehogy elkéssek ezzel a 12 héttel mert addig lehetne elvetetni viszont a párom nagyon nem akarja..Én pedig nem vagyok kész rá..

a párom 30 éves én pedig 26.


2016. márc. 5. 12:06
1 2
 1/11 curáku ***** válasza:

Ha nem vágynék még babára, ráadásul a kapcsolatot is ennyire bizonytalannak érezném, akkor nem vállalnám.

Ugyanakkor ez szerintem a kapcsolat végét is jelentené, ha a másik ennyire akarja.

2016. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ha 2 hónap után már végefelé jár a kapcsolat, akkor azt a baba szétkapja. még az erős kapcsolatokat is megviseli, mi 7 év után vágtunk bele és bizony az első fél év alatt majdnem elváltunk :(


én alapjába véve abellenes vagyok, de azért eleve csonka családba nem kívánnék senkinek születni :( na meg ott van, hogy ha valaki 5-10-15 év után válik el, akkor is nehéz a láthatás, kapcsolattartás, nemhogy pár hónapos futókaland után egy életen át összeláncolva élni

2016. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nem mondhatom meg, te mit tegyél, de azt tudom, hogy én elvetetném.
2016. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hasonló szituba kerültem én is, amit nem részleteznék, de én megtartottam a picit, hiszen nem tehet semmiről. Az apa lelépett, de nem is bánom, mert több szeretetet fog kapni tőlem, mint töle.
2016. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt nem az a baj,hogy bizonytalan a kapcsolat,hanem az,hogy Te nem akarod ezt a babàt. Innentől meg szerintem nincs kérdés.


Én megtartanàm,de màr neveltem egyet egyedül,szóval nem majréznék. Első gyereknek bevàllalni ìgy...elgondolkodnék,de szerintem akkor is. Eltartani eltudnàm,szeretni szeretném,apukàja meg vagy marad vagy lesz màsik,mert nyilvàn nem maradnék örökre egyedül.

De én mindig is szerettem volna és szeretnék is még gyereket, kb 20 évesen gondoltam úgy,hogy jöhet a baba kész vagyok rà-aztàn 24 évesen 3 év hàzassàg utàn jött a baba,mégis elvàltunk utàna...sose lehet tudni. Na és ez a fontos különbség kettőnk között,mert egy dolog a bizonytalansàg,ijedtség és màs a nem akarom,nem vagyok rà készen stb...


Magadra hallgass,ennyi a tanàcs. Te mit akarsz?

2016. márc. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Unokatesóm dettó ugyanebben a helyzetben volt, megtartotta a babát, nagyon szereti, de a pasi egy idegen neki kb, együtt laknak, "barátja" nem támogatja sem anyagilag, sem máshogy, anyósa segítette addig, amíg nem tudott elmenni dolgozni. Persze úgy tesznek, mintha minden oké lenne, de a családban mindenki tudja, hogy semmi sincs rendben köztük... Ezt csak azért írom le, hogy lásd, hogy alakult másnak, aki így járt.
2016. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 halretek válasza:
100%
Szia, én egy 21 éves férfi vagyok. Nincs még gyermekem, csak egy 4 éves kapcsolatom, illetve némi tapasztalatom az ilyen esetekről. (Egészség ügyi hallgató + dolgozó vagyok) A nőgyógyászati tanárom mondatát tudom csak idézni neked: "A te tested, a te döntésed. Apának nincs beleszólás." Ha az én kapcsolatom, már 2-3 hónapra ingadozó lenne, kilépnék belőle. Én nem mondhatom meg, hogy te mit csinálj, de ha még nem szeretnél gyereket, ne vágj bele. Ez egy élet, ami nem egy tamagocsi. Ha megszülöd, akkor már legalább várd és adj meg mindent amit csak tudsz. Abortusz ellenes vagyok, de én a te ha nő lennék egy ilyen helyzetben, elvetetném, illetve a kapcsolatnak végetvetnék. Későbbiekben nem számítanék jóra, egy ilyen helyzetben.
2016. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 halretek válasza:
Elnézést az utosló mondat összetételi hibáért.
2016. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden egyes választ rengeteget számít Nekem attól függetlenül ki mit gondol erről az oldalról.

Azóta pár dolog történt szóval megmondtam a páromnak hogy én nem akarom a babát és elakarom vetetni viszont mivel sajnos nem olyan a munkám és a fizetésem egyedül képtelen vagyok kifizetni..Az elején míg csak gyanú volt hogy terhes vagyok akkor azt mondta bárhogy is döntök mellettem fog állni.Igaz tudtam hogy nagyon nehéz volna neki de úgy éreztem ha szeret megért majd és segít mivel nem egyedül hoztam össze a babát..Csúnyán összevesztünk a napokban és mindennek elhordott mert elakarom vetetni..és hogy szükségem van a segítségére...A héten megyek orvoshoz most rendeződik a tb-m...Úgy tudom hogy a 8.hétig injekcióval is el lehet vetetni a babát..Ez igaz?Van ilyen lehetőség is?Ezt bent adja a Nőgyógyász vagy hogy van ez?Annyit tudok hogy kicsivel pár ezer ft-al drágább mintha befeküdnék a kórházba.

2016. márc. 8. 10:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincsenek pontos információim, de a gyógyszeres (injekciós?) módszer szerintem ebben az országban nem engedélyezett. Injekciót kapsz gondolom (nem tudom, mit adnak ilyenkor), de szükség van konkrétan műtétre is. Én nagyjából 30ezer Ft-ról tudok, nem magánorvosnál.
2016. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!