Gimi után baba?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire lenne "gáz" ha 19 évesen gyermeket szeretnék?

2016. márc. 15. 01:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Szia! :) Semennyire nem gáz! Mostanság inkább ritka,hogyha valaki hamar szeretne babát.Én is hamar szerettem volna mindig is...Persze biztos alapra ez nem volt kérdés. Párommal két évet voltam együtt miután várandós lettem,18 évesen megszületett a ma már 9 éves kisfiam.:) A biztos anyagi hátteret és minden mást biztosítani tudtunk mi ketten kisfiúnk számára,én akkor voltam 18,ő 23.Leérettségiztem majd az egyetemet is elvégeztem baba mellett,azóta van egy kishúgi is :) 27/L
2016. márc. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem dolgozz le egy évet, aztán hajrá :)
2016. márc. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem másnak kell majd eltartania, akkor akár beleférhet. Én mondjuk ennyi idősen a főiskolára és a jövőm megalapozására koncentráltam, hogy később a babázást anyagi biztonságban, szülőktől külön élve élvezhessem anélkül, hogy mellette egy sulival görcsölnék és zombiként léteznék, miközben a gyerekemre pedig más vigyáz.
2016. márc. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem, ha van eszed. Bár ha lenne, eszedbe nem jutna végzettség, munkatapasztalat, saját anyagi biztonság nélkül tervezetten gyereket szülni. Más az ha becsúszik. Sok mindent meg lehet oldani, ha nincs más, de nettó hülye, aki készakarva így csinálja.
2016. márc. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Hogy már szeretnél, az normális. De szerintem nagyon korai még. Nem csak anyagi okokból. Bár azt se nagyon tudom elképzelni, hogy meg lenne, hacsak nem egy nálad sokkal idősebb fickóval élsz. Szerintem több éves együttélés (gondolom eddig otthon laktál) és egzisztencia kell, különben úgy jársz, mint a sok itt panaszkodó anyuka, akinek semmit sem segít a férje, ha még vele él egyáltalán... Nekem 30 évesen már nem hiányzik, hogy péntek este bulizni menjünk, de pl még 25 évesen hiányzott volna. Nálunk az egyetemen sokan szültek, de rohadt nehéz volt nekik és nagyrészt a szülőkre voltak utalva, szóval annyira nem nyerő a dolog. Szerintem várj még pár évet! Ha becsúszott baba, az más, akkor ki kell találni a megoldást.
2016. márc. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%

Korai meg! Először dolgozz par evet,bar nem tudjuk milyen az anyagi háttér,de ne anyukád apukád nevelje majd azt a gyereket,mert te épp hajnalig bulizni mennél. Gondolom meg veluk is élsz.

Szoval ez mind szep meg jo,hogy babát szeretnel,de meg nem vagy erre felkészülve. Ez biztos!

2016. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%
első, gondolom úgy érted hogy a pasid meg a családja tudja biztosítani az anyagi biztonságot a gyereknek. Mert nem hiszem hogy te frissen végzett gimisként dolgoztál volna hogy akár egy fillért is keress.
2016. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha anyagilag belefér nem gáz :) 19évesen szültem a kislányom abszolút jó ötlet volt :) most 24leszek és úton a tesó :) nála is fiatal anyuka leszek én ezt így szerettem volna :)
2016. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen normális, hogy szeretnél már gyereket.

DE, nem mindegy, hogy szeretnél, vagy gyorsan szülsz egyet az első pasinak, aki az utadba kerül.

Ha jót akarsz a gyereknek, akkor dolgozol egy kicsit, szerzel némi tapasztalatot az életben, és csak utána vágsz bele, egy olyan férfival, aki érdemes rá.

2016. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Jaj, majd írja, h ő nem bulizós, stb.


Egy gimis begubózott kiscsaj vagy, aki a világból nem látott semmit, még nem volt egy sítúrán, egy vadvízi evezésen a haverokkal, egy párizsi hétvégén a párjával, egy egyetemi buliban sem vett részt, egy közös tanulós-hajnalig kávézós vizsgadrukkot nem élt át. Egy munkahelyi sikered nem volt, egy kudarcod, egy kirúgás, egy felmondás, egy előléptetés, egy fizetésemelés, 0 tapasztalatod van, alig ismersz embereket, se szakmád, se emberi kapcsolataid, persze, h azt mondod, h nem vagy bulizós. nem hiányoznak az élmények, mivel nincsenek élményeid.


Előbb élj, h legyen élettapasztalatod, amit átadhatsz a gyerekednek. Semmiben nem fogsz tudni tanácsot adni neki, ha nem éltél át semmit. Ha meg csak úgy jártatod majd a szádat, azt úgyse fogadja majd el tanácsnak.


Ne azért vállalj babát, mert hirtelen nincs jobb ötleted.

2016. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!