Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek így terhes? Vagy...

Lehetek így terhes? Vagy akkor mi ez?

Figyelt kérdés
Van már egy 2,5 éves kislányom. Szóval tudom mivel jár a terhesség, fogantatást minden... Viszont most elég fura dolgok vannak, és tudom a természet tud tréfás lenni. Szóval ebben a hónapban egyszer kétszer rosszul lettem de esténként... Hányinger, hidegrázás stb. mint egy vírusnál. Férjem még viccelődött is, hogy biztos terhes vagyok... Aztán jött az eszméletlen puffadás az kb egy hete, mint amielőtt meg akar jönni csak még jobban, nem tudom behúzni a hasam, minden nadrágom szorít és effektív terhes pocak kinézetem van, ami nagyon zavar, de ezt még mindig be tudom, hogy lehet nem sokára meg fog jönni. Azonban mai napon mocorgást is érzek odalent pont olyat mint a lányomnál annó. Nem a gyomrom korog, morog, hanem ott lent a méhemben az a buborék pukkadás szerű... Na ettől fráaszt kaptam úgyhogy elmentem tesztet venni. A teszt első látásra negatív, de ha jobban megnéztem ott egy halovány, szinte láthatatlan csík, ami lehet fantom csík is, pont így kezdődött a lányomnál is... Úgyhogy eléggé beparáztam... De... ilyen fiatal terhességnél hogyan is érezhetném a mocorgást? Lehetséges, hogy már akár 12 hetes is, csak megjött az elmúlt 1-2 hónapban és ezért nem vettem észre? Volt már vkivel ilyen? Előre is kösz a válaszokat, trollok kíméljenek.

2016. márc. 22. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
előfordulhat. nekem is van olyan ismerősöm, akinek végig megvolt a menzesze, de mivel olyan kövér volt, nem vette észre, hogy terhes, csak amikor beindult a szülés. menj orvoshoz minél hamarabb.
2016. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyenről én is hallottam, de én nem vagyok kövér, és látszik is a hasamon, meg a mocorgás is nagyon fura...
2016. márc. 22. 18:27
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy kép, ez tegnap készült. Durván fel tudok fújódni még kajától is, de ez még kinézetre is más, kicsit még be tudom húzni de alul gömbölyű marad. De tök normálisan megjött és eddig semmi tünet nem volt, szóval elég ijesztő... Lehet tényleg csak a menzesz előtt így felfújódtam... De a mocorgás... Tényleg nem értem...

2016. márc. 22. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia.Minden áldott nap ezt érzem,amit te. Ha nem lettem volna orvosnál múlt hónapban peteérést nézni, én is azt hinném,hogy terhes vagyok.Konkrét rugdosásokat érzek, mint amikor a fiammal voltam várandós,és nem ütemesen mozog,hogy azt hihetném izomrángás.Valoszínűleg bélmozgás.

Egyébként ha mondjuk tényleg 12 hetes terhes lennél,akkor még nem is lehetséges, hogy magzatmozgást érezz, nem? :)

2016. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok benne tapasztalt -még csak első babámmal vagyok terhes-, csak olvastam valahol, hogy évekkel szülés után is előjöhet a fantommozgás és sokan azt hiszik baba van, de nem, csak a mocorgást érzik. Nem lehet, hogy ez áll csak a háttérben?

Egyébként tényleg jó nagy a hasad, de ezt nem bántásból jegyeztem meg :D ha voltál orvosnál, írd meg, mit mondott, kíváncsi vagyok a folytatásra :)

2016. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Kolléganőm így járt: kívánó volt, szag érzékeny, kikerekedett, stb.

Ott rágtuk a fülét, hogy nem vagy terhes?

Végig megvolt a vérzése.

Mikor mocorgást érzett, elrohant tesztet venni, pozitív lett. Dokinál kiderült, hogy félidös terhes.

Ma van egy cuki kislánya.

2016. márc. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező? Kiderült, baba van-e a pocakban?
2016. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy érzem a mocorgást, de ma reggel megjött és a hasam is lement, úgyhogy nincs hála égnek, mert most nem igazán szerettem volna. Úgyhogy nem tudom mi lehet, valószínű bélmozgás, de elég fura.
2016. márc. 25. 09:03
 9/9 anonim ***** válasza:
En orvoshoz elmennek vele. Háziorvoshoz.
2016. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!