Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek lett egészséges babája...

Kinek lett egészséges babája attól függetlenül, hogy a férje dohányzott?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje próbálkozunk a babával, és lassan az a gyanúm, hogy tényleg a dohányzás (is) állhat a sikertelenség hátterében.

Sokat olvastam arról,hogy nem csak a termékenységre van rossz hatással,de később akár bölcsőhalált is okoz.

Természetesen a leszokás fázisában van már, és remélem semmi baja nem lesz a gyermekünknek ha egyszer megszületik.

Arra lennék kíváncsi,hogy volt-e valakinek ebből gond akár teherbeesés vagy születés után?

Köszönöm :)


2016. márc. 22. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
egyiknél sem volt probléma pedig dohányzik a férjem. Makk egészséges a lányom, a testvére épp a pocakban..persze ettől még szokjon le:)
2016. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Bölcsőhalált akkor okozhat, ha az anya terhesen dohányzik, vagy ha a megszületett gyerek passzívan dohányzik.

Az apa dohányzás nem okoz ilyet (feltéve, ha nem a terhes anya mellett teszi). Valamit félreértettél ezzel kapcsolatban.

2016. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Bölcsőhalált biztos,hogy nem okoz ha az apa dohányzik. Férjem sajnos még nem bírt leszokni,de a kisfiunk makk egészséges. A füst,a közelünkbe sem ér sohasem,az udvaron szívja,nem a házban.
2016. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Egy rokonomnak nem csak a férje dohányzott, hanem az anya is. 3 egészséges gyerekük van. A leg

kisebb már 5 éves.

Ha te nem esel teherbe,akkor vizsgáltassátok ki magatokat, mert ennek más oka van.

2016. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Persze nem tesz jot a fogamzo kepessegnek a cigi, de ha nem jon a baba, akkor a cigi nelkul sem fog. Karos a bago, es jobb nem szivni, de nezd meg hany egeszseges eletet elo par probalkozik evekig, es nezd meg hany cigis, alkesz, drogos kismama/papa van.
2016. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Félreértetted a dolgot. Bölcsőhalált az okozhat, ha az anya terhesség alatt dohányzott vagy ha a baba mellett dohányoznak a lakásban. A férfiaknál a dohányzás max csökkentheti a fogamzóképességet, de csak a cigi miatt nem lesz steril senki. Ha meg megfogant, akkor nincs semmilyen hatással a babára a továbbiaban (amennyiben az anya és a gyerek nem szívja passzívan sem)
2016. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy akkor tényleg félreértettem. Most azért megnyugodtam kicsit.:)

A párom májusban megy spermavizsgálatra,majd ott kiderül, hogy mennyire hatott ki rá a dohányzás.

Köszönöm szépen A válaszokat, mind hasznos volt :)

2016. márc. 22. 18:34
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Az én Párom is dohányzik már több mint 10 éve és semmi baj nincs a spermaképével...Szerintem itt Nálad lesz a baj ugyan úgy mint Nálam...de,pl van egy Barátnőm ott a férfi nem iszik,cigizik és teljesen egészségesen él és mégis a férfinak 0 a spermaszáma...

Úgyhogy én azt javaslom,hogy először is ne csak nődokival beszélj hanem endokrinológussal!Én évekig hallgattam a nődokimól,hogy semmi bajom nincs és az endokrin dokinál derült,hogy a nődoki által jónak talált értékem nem is jó....Persze az nagyon jó ha megy a párod spermavizsgálatra mert így akkor Neked is meglehet az átjárhatósági és a lapar míg az endodoki vizsgál..

2016. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Gondoltam először megvárom a spermavizsgálat eredményét,és csak utána megyek endokrinológushoz.

Nekem is azt mondta a nődoki, hogy minden rendben velem,ideális minden ahhoz,hogy sikerüljön, de csak várat magára a baba.

2016. márc. 22. 19:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom,hogy nyugodtan elkezdheted az endokrinológusi vizsgálatokat is...az,hogy bármi kiderüljön legalább a kövi mensit meg kell várnod...ugyanis az endodoki az első nagy labort a ciklus 2-5 napján kéri.Mire megvan a spermavizsgálat eredménye jobb esetben a Te eredményeid is megvannak és nem kell sokat várni!Szóval azt javaslom,hogy ne várj az Párod eredményére hanem menj el endodokihoz!

8-as

2016. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!