Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Következetesség", van olyan...

"Következetesség", van olyan gyerek, akinél ez sem ér semmit sem, de ettől függetlenül egészséges?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ha ilyen van, akkor ott valami pszichés dolog lehet a háttérben, ha amúgy egészséges.
2012. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyermek,miben nem ér semmit a következetesség ?


Lehet,hogy életkori sajátosság amiről kérdezel,fejtsd ki bővebben kérlek.

2012. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ miben.

Egyébként persze hogy van, hiszen a gyerekek eredendően egyfajta habitussal jönnek a világra. És van olyan gyerek, akinél semmi nem használ.

Illetve az is elképzelhető, hogy évekig tartó következetesség kell valamihez.

2012. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Általánosságban kérdezem,rengetegen írják itt,h mit sem használ,pl. kimászik a kiságyból ahelyett h aludna,vagy ugyanez az etetőszékkel,stb.
2012. jan. 4. 00:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyjából 2 éves korra gondolok,semmiképpen nem nagyobb 4-5-6 éves gyerekre.Lehetséges h nem érett az idegrendszere még rá,hogy felfogja és megértse azt amit és ahogyan nevelni próbál az anya?
2012. jan. 4. 00:02
 6/7 anonim ***** válasza:

a következetesség szerintem mindig célra vezet. szerintem te az idővel nem vagy tisztában :)

2 éves gyerek már érti mit mond az anya, más kérdés, hogy nem akarja megtenni!

pl. az ágy. tegyük fel most kapott új ágyat amiből ki tud mászni és nyilván ki is fog.

anya mindig visszaviszi. első nap 3 órán keresztül játsszák ezt, majd 2 hétig minden este 1 órán keresztül, de anya minidg visszakíséri az ágyába és megkéri, hogy aludjon. a 3. héten pedig már nem mászkál ki. ez a következetesség, nem azt jelenti, hogy másnap már úgy is lesz, de egy idő után beletörődik a gyerek.


mondjuk ha egyszer azt mondja a 2. nap, hogy jól van, akkor még 10 percet játsszunk, akkor már nem következetesség, ilyen pici dolgokon elúszik az egész

2012. jan. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát inkább az van hogy gyerekfüggő, nekem a 2-2,5 éves fiam bizony minden egyes alkalomkor hisztis rohamban tört ki ha úgy történtek a dolgok ahogy ő azt nem akarta, magyaráztam neki röviden tömören (nem körmondatokban) és következetesen ugyanazt csináltam akkor is ha hisztizett, az adott dolog befejezése előtt figyelmeztettem stb.(ahogy a nevelési könyvek is írják) és hát mint a falrahányt borsó annyit ért.

Most 4 éves és persze még mindig keresi a kibúvót, alkudozik, néha kiakad bizony, de kinőtte ezt a hatalmas nagy ellenkezést ami feszült benne.

Az alvásával szerencsére nagy gond nem volt, de az evéssel annál inkább, nagy meccseket alakítottunk, pedig nem kellett volna, de nála ez is egy kifejezése volt az akaratának.

A másik eset a lányom aki 2.5 most, 1 éve tart a dackorszak de én ezt csak úgy hívom hogy dackorszak-light mert SOKKAL egyszerűbb vele még így is hogy ezerrel ellenkezik, meggyőzhető, és borzasztó hamar (2-3 alkalom után) már tudja mikor mi fog jönni és ha mondok vmit az úgy is van. Ha nem különösebben fáradt, éhes stb. akkor nincs is hiszti.

Szóval sokkal sokkal könnyebb és egyszerűbb nála következetesnek maradni és őt jól nevelni, mint a fiamat anno. Pedig hozzátenném, mindent ugyanúgy csinálok, az elveim nem változtak.

2012. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!