Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a "mindegy, csak egészsége...

Aki a "mindegy, csak egészséges legyen" elvet vallja, ettől függetlenül várta, hogy megtudja végre milyen nemű a babája?

Figyelt kérdés

Én azt az elvet vallom,hogy egészséges legyen, és szeretni fogom akkor is ha fiú meg akkor is ha lány,de hogy mindegy lenne,azt nem mondanám.


Rengeteg kisgyerek van a környezetemben,az utóbbi 2-3 éveben nagyon sokan lettek.

Látok "fiús családokat" és "lányos családokat" és olyanokat is ahol mindkét nemű gyermek van már.

Őszintén mondom,egészen máshogy élnek,más jellegű programokat szerveznek,más szokásaik és szójárásuk van. Egyik sem rossz vagy jó,egyszerűen csak látványosan más.


Sokan azt mondják mindegy,én sosem tudtam ezt mondani,még akkor sem amikor nem volt gyermekem.

Most a második babánkat várom,és bevallom,nagyon izgulok hogy milyen nemű,de még egy kicsit várnom kell,mire kiderülhet.


2011. jún. 17. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen lányt szerettem volna, a párom meg kisfiút.

Lányunk lesz kb. 3 hét múlva :)

Mind a ketten vártuk, hogy kiderüljön végre fiú vagy lány van a szívem alatt! Kb. 5-6 hónapos korában tudtuk meg, addig 'titkolta'.


Tény, hogy 'mindegy csak egészséges legyen'. Mindenki ezt mondja! De szerintem ez egy alapvető dolog, mármint, hogy EGÉSZSÉGES legyen. Mindenki ezt szeretné, erre vágyik.

Emellett meg jó érzés 'izgulni', hogy milyen lesz a baba neme!

2011. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindig kislányról álmodtam, de amikor terhes lettem azt gondoltam mindegy, csak legyen egészséges és fiúnak is ugyanúgy örültem volna, mint egy lánynak, de végül kislány lett :) Azért szeretnék majd még egy fiút is!
2011. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
persze, mert utálom az ilyen jellegű meglepetéseket. Én igenis tudni szeretném, hogy micsoda, hogy lelkileg fel tudjak rá készülni. Ez pont olyan, mint hogy 9 hónapod van rá, hogy felkészülj az anyaságra, és ez klasszisokkal többet jelent annál, mintha a semmiből a kezedbe nyomnának egy gyereket. Szerintem fel kell rá készülni lelkileg, bármennyire is az az első, hogy egészséges legyen. Még csak 13 hetes vagyok, de már most kiborít, hogy egyik nap fiút, másik nap kislányt képzelek el:)
2011. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még a kapcsolatunk legelején választottunk neveket brahiból, ennek jó 10 éve. Valahogy/valamiért úgy gondoltuk, hogy nekünk CSAKIS fiunk lehet, el se tudtuk képzelni, hogy esetleg lány, meg voltunk győződve róla hogy mi fiús szülők leszünk. Az érdeklődési körünk, szokásaink, habitusunk stb alapján is ez passzolt volna, és nem csak szerintünk, hanem amikor várandós lettemn, mindenki fiút is tippelt nekünk.

Aztán a 14. héten derült égből villámcsapásként átestem egy életmentő műtéten, nem sok esély volt réá, de végül a baba is megmaradt. Akkor azt mondtam, hogy mostmár TÖKMINDEGY. Csak ne ártson neki a stressz, a trauma, a rengeteg gyógyszer... Addig nem mutatta magát, ezután az összes vizsgálaton előre kikötöttem, hogy nem is szeretném előre tudni. És nekem akkor már tényleg totál mindegy volt hogy fiú-e vagy lány. Annyira kapaszkodott belém és a kis életébe, hogy tudtam, akárhogy is lesz, jó lesz úgy.

Lányunk lett, korababaként, de makkegészésgesen született. Igazi vagány csajszi, egy vadócba oltott ízig vérig nőci. Nemsoká tölti a 3 évet.


A másodiknál sem akartam előre tudni, valahogy úgy voltam vele, hogy legyen meg a misztérium, legalább ennyi maradjon meg ebben az agyonszabályozott és agyonellenőrzött világban. De a 12. heti UH-n annyira egyértelműen látszott a felszerelése, hogy teljesen nyilvánvaló volt a mivolta, mondta is a doki, hogy vagy ne nézzek a monitorra egyáltalán, vagy készüljek fel hogy megdől a kívánságom a meglepi-gyerekkel kapcsolatban.

Odazéztem :-) Tényleg fiú lett.

2011. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen vártam,holott valóban teljesen mindegy volt...az elsőnél nagyon szerettem volna kisfiút,és kisfiú lett.A 2.-nál a férjem nagyon szeretett volna kislányt-valahol én is-de mondtam Neki,hogy mindegy,csak rendben legyenek a dolgok.Amikor az UH-on mondták,hogy pici fiúnk lesz,megdobbant a szívem,és nagyon örültem.Most indul a 3. baba-projekt,és igazából most is mindegy.Persze,jó lenne egy kislány,de ha fiús anyuka maradok,annak is nagyon-nagyon fogok örülni(különben fiú,és lánynevünk is van).
2011. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nanáááá :)

én úgy gondoltam, nekem csak lányom lehet. el sem bírtam képzelni hogy fiam legyen. a férjem volt olyan hogy : mindegy, csak egészséges legyen...és ő tényleg úgy is gondotla. nem vágyott sem fiúra, sem lányra, azaz úgy értve hogy nem volt fixa ideája.

mikor a doki 12 hetesen megkérdezte megkisérelje e meglesni, annyira féltem hogy fiút fog mondani hogy azt mondtam: még ne doktorúr, hagy legyen még egy kis reményem....a 18hetes genetikán mondták meg biztosra hogy.....LÁNY!!!!! :DDD repültem a föld felett.


most lassan 11 hónapos lesz a manócskánk, és hálás vagyok a sorsnak hogy meghallgatta kérésemet...amellett hogy legyen egészséges(sajnos még nem teljesen az, de jó uton haladunk)

2011. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az elsonel nekem sem szamitott...most keszulunk a masodikra es itt mar vannak "elvarasaim" mert nagyon szeretnek meg egy kisfiut...most el sem tudnam magam kepzelni kislany anyukajakent...
2011. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem teljesen mindegy volt, hogy mi lesz csak egészséges legyen. ettől függetlenül persze kíváncsi voltma, de ugyanúgy örültem, hogy lány az első, mintha fiú lett volna. és most is mindegy volt, és örültem hogy fiú. :)

talán a ruhák szempontjából jobb lett volna ha lány, de amúgy mindegy.

2011. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az elsőnél nagyon lányt vártam, el sem tudtam képzelni, hogy fiam legyen. persze fiam lett...:D

annyira de annyira imádom, hogy el sem tudom képzelni, hogy lányom legyen, még pár hét és kiderül ki van a pocakban. februárban már elveszítettünk egy babát, szóval tényleg teljesen mindegy csak semmi gond ne legyen. ha fiú, ha lány imádni fogjuk.

2011. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2011. jún. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!