Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatalon teherbeesés, mennyi...

Fiatalon teherbeesés, mennyi az eselye?

Figyelt kérdés
Kevesebb a komplikacio stb, ha vki21 evesen szeretne teherbe esni konnyebben sikerul, ha egeszseges mindket fel? Csak a ferfi neha dohanyzik?
2016. márc. 26. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Altalanossagban igen, de nem 21 az optimum. 23-24 inkább.


Egyebkent 32 evesen elso gondolatra sikerult. Ennel jobb fiatalon se lehetett volns.

2016. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem korfüggő.Sajnos komplikáció,probléma bárkinél bármikor előfordulhat.Ezt befolyásolni nem tudjuk. Ez kb ugyanolyan hogy van aki soha egy rossz szokás mégis beteg lesz.Más végigcigizi az életét mégsem lesz különösebb baja.Bár nem egészséges és nem tesz jót semmi.De már olyan világban élünk ahol elkerülhetetlen hogy ártsunk.Elég vsak az ételekee gondolni..

Én ismerek huszonévest is akik lombikosok.Persze azt mondják fiatalon jobb,de nem garancia hogy jobban bírod.Én 27évesen lettem terhes.Sajnos sok gondom van a terhesség alatt (a lépcsőn vánszorgok mert nem kapok levegőt) a házban a 35éves velem egyidős terhes meg kb szalad felfele. Ez nem csak a kortól függ.

Nálunk pl több mint fél év után sikerült a baba pedig fiatalok vagyunk és nincs betegségünk.

2016. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk 8 hónap után jött össze a baba, veszélyeztetett terhes vagyok barnázgatok folyamatosan, a párom 23 éves, én 18, szóval ezek a dolgok nem kortól függenek.
2016. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Eloszoris koszonom a sok gyors valaszt. 6honap meg teljesen jo atlag az 6-8honap mas orvosokszerint egy ev az atlag , ami ido alatt "meg jo a teherbe eses" utana van inkabb gyanú..:)

Igazatok van amugy teljesen, csak mi jovo tavasszal kezdunk bele es mar most kivancsi vagyok... vajon lesz gond vagy minden oke-e tenyleg.. vannak ketsegeim magam reszerol tavaly meg televoltam cisztaval. Nem reg vagyok mentes Mar endometriozis volt kialakuloban. De meglett elozve...xx value felek.:) jo babavarast Nektek!! es ovatosan a lepcson.:)

2016. márc. 26. 15:16
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, mindenki azt mondja, hogy egy év még normális, de látszik, hogy még nem vetetted bele magad a dologba. Majd akkor mond, hogy normális, ha már 9. hónapja nem jön a baba. Borzasztó még 2 hónapot is várni.

Egyébként ha már most ezen aggódsz, készülhetsz, hogy ha csak nincs mákod, eltart egy darabig, hogy teherbe ess. Rágörcsölsz már most, pedig még hozzá se kezdtél.

Egyébként elég nehéz nem rágörcsölni.

27 évesen lettem anyuka, kábé első alkalomra összejött, ahogy eldöntöttük. Gondmentes volt a terhesség. Majd 3 év után úgy döntöttünk, jöhet a kistesó. Azonnal összejött, de sajnos elvetéltem 12 hetesen, folyamatos barnázással. 5 hónap után újra egyből terhes lettem, ahogy elkezdtük a próbálkozást, de sajnos megint elvetéltem barnázással. Ikrek lettek volna. Ugyanúgy 12 hetesen, csak épp sürgősségi kaparással. 1 hónapot vártam, következővel már teherbe is estem, következő mensi még megjött, utána már nem-azt hittem, akkor estem teherbe, de még a mensi előtt, uh-ról derült ki:D Teljesen nem volt probléma mentes, de nem volt vészes. A 2.-kal 31 éves voltam és szerintem fizikálisan talán jobban bírtam, mint az elsőt. Még a 3.-on gondolkodunk, ha 2 éven belül megteremtjük a körülményeket, akkor belevágunk.

És szerintem is olyan 25 körül ideális. A tested-lelked felkészült ilyenkorra már. Vannak, akik 21, sőt, 18 évesen is kész vannak rá, de az ember inkább később érik meg rá.

2016. márc. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ket kulon dolog a turelmetlenseg es az hogy orvosilag mi a normalis... persze akarja az ember gyorsan azonnal...de egy ev meg nemsok.. oke enis megorulnek. De orvos szemmel nem sok!! Egyszer belevetettuk mar magunkat de elment a baba :(
2016. márc. 26. 21:00
 7/16 A kérdező kommentje:
Es nagyon sajnalom a sok vetelest.:((( tenyleg rossz ilyet olvasnI.. le a kalappal elottetek hogy kibirtatok!!!!!
2016. márc. 26. 21:01
 8/16 A kérdező kommentje:
Most 21vagyok. Jovo tavasszal kezdjuk ujra, addigra majdnem 23leszek. Azthiszem akkor lazabban fogom venni, eddigse gorcsoltem ra. Inkabb a betegseg ota.. nagyon aggaszt..
2016. márc. 26. 21:02
 9/16 anonim ***** válasza:
A betegség részétől való félelemről érdemes lenne az orvosoddal beszélni.Ő jobban eltudná mindani mik a lehetőségek.Mennyire okozna problémát a teherbeeses terén és a terhességben.
2016. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sok mindent nem mondott mert eleg kicsi , korai es megoldhato a godnom. Aztmondta ha szukseges lesz bovebben mesel errol.. addigis annyit mondott, h.ilyen fiatalon ne aggodjam tul.. mondanikonnyuuu!! :))) koszonom a valaszokat
2016. márc. 27. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!