Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor csináljak terhességi...

Mikor csináljak terhességi tesztet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Ez volt az első(és sajnos egyelőre utolsó) closty-s hónapom, jelenleg a ciklus 30. napján vagyok, még nem jött meg. Ciklus 17.napján már csináltam tesztet, negatív lett.

Mivel eléggé rendszertelenné vált a menstruációm, mióta abbahagytam a tablettát, azt sem tudom, késik-e, vagy sem.

A tabletta abbahagyása után kb. fél évig mindig 31 naposak voltak a ciklusaim, utána volt 27 és 28 is, aztán pedig vagy 50, erre kaptam norcolutot, majd closty-t.


Sajnos a mérhetetlen álmosságon túl semmit sem érzek, mégcsak mensi görcseim sincsenek, talán csak annyi a fura, hogy zsibog a fejem, nem rendesen fáj, de mégis fáj, zsibog, kótyagos vagyok. Mellem se feszül, és semmi terhességes tünet. Még sosem voltam terhes, az itt olvasottak alapján figyelgetem csak magam, van-e vmi változás.


Ebben az esetben mikor lehet esedékes egy következő teszt? Mert hát a rendszertelen ciklus miatt nem tudom, honnan nézem, hogy késik-e.



2016. márc. 29. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Peteérésed sem tudod, hogy mikor volt? Így nehéz volna választ adni. :/
2016. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy mikor lehetett a peteeres, akkor nehez megmondani, hogy mikor esedekes a teszt.

Ha tudod, hogy mikor volt, akkor onnantol 14 nap, de max 18-20-ra mar biztosan pozitivnak kellene lennie barmilyen teszttel. Ha nem jon meg tovabbra sem, akkor en a helyedben biztos, hogy ket het mulva felkeresnem az orvost, nezze meg, hogy mi lehet a gond, javasoljon vizsgalatokat, ha eddig nem volt, mert biztos, hogy van oka a rendszertelen ciklusnak.


De ha mar Clostyt irtak fel, akkor nehany vizsgalaton tul vagy, ugye?

2016. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos azt sem :(

Annyit tudok, hogy a ciklus 10. napján voltam UH követésen a closty miatt, akkor volt domináns tüszőm, ami akkor azt hiszem 12 mm-es volt.

Tüszőrepesztő injekciót nem kaptam, azt mondta az orvos, hogy innentól kétnaponta legyünk együtt. Ezt be is tartottuk.


Ami még különös, hogy nekem ilyen fehér folyásom eddig nemigen volt, mivel nem is volt ovulációm se, viszont ciklus 18-19. napja környékén volt elég erőteljesen tojásos nyákom, akkor csodálkoztam is, mert a nagykönyvben megírt középidő már letelt, azért a biztonság kedvéért aznap is együtt voltunk.

2016. márc. 29. 09:14
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, már volt több vizsgálat is, a hormonsor csak a peteérés hiányát mutatta, voltam IR vizsgálaton is, azt még endokrinológus nem értékelte ki, de ha van is IR, biztosan enyhe, mert az értékeim mind a ref. tartományba estek. Viszont sok kicsi ciszták vannak a petefészkeimben, szerintem ezért se kapok még clostyt, a doki szerint a következő ciklusban is kifejti az előző havi a hatását.
2016. márc. 29. 09:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor viszonyíts a nyákhoz. :) 2-3 nap múlva tesztelj!
2016. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez esetben en a ciklus 19. napjara szamolnam ra a 2 hetet es akkor tesztelnek. De ha nem jon meg, akkor tenyleg vissza kell menned orvoshoz.

En nem ertek ehhez, de ugy tudom, hogy a closy nem igazan kedvez a cisztaknak, ha nem estel most teherbe, akkor siman keshet a cisztak miatt is a mensi.

Szoval marad, amit korabban irtam: kb egy het mulva ismet teszt es ha mensinek nyoma sincs, akkor 40. nap korull nezzen meg az orvos, hogy mi tortent a cisztakkal a closty hatasara.

2016. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagy tesztelő voltam, biztos tesztelnék már (persze a 60 ft-os, one step tesztekkel, azokat nem sajnáltam)...mindenképp írd majd meg, hogy sikerült-e!!! :)

14+3 hkm

2016. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az álmosság jó jel. :)

Nekem ez volt az egyetlen tünet.

Csinálj egy tesztet reggel, ha negatív, akkor három nap múlva újra.


Én még nem próbáltam, de jóstesztnek sokan használják a peteérést jelző teszteket is.

Egy próbát megér.

2016. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Amikor még azzal számoltam, hogy 28 napos a ciklus, akkor eléggé elkeseredtem, hogy a 27. napon is negatív lett, reggeli első pisiből, a rossmannos x-epil teszttel. (ebben két db van, a másikat még a 26. napon lőttem el, mert nem bírtam magammal).

Szerintem pénteken csinálok egy újabb tesztet, ha az is negatív lesz, akkor gondolom már nem igen lehet a korai tesztelésnek betudni, igaz? Melyik tesztet javasolnátok? Olvastam, hogy ez az x-epil nem olyan érzékeny.

2016. márc. 29. 11:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Rossmannos facelle-t ajánlom! A legjobb teszt és nem is drága. Viszont nem 25-ös az tuti, ahogy rá van írva! Sokkal érzékenyebb. Jóval hamarabb erős csíkot mutatott, mint a többi! :) x-epil kb fele olyan érzékeny! A facelle már közepesen erős pozitív volt, míg az x epil tök halvány!
2016. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!