Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most ez tényleg borzalmas...

Most ez tényleg borzalmas felelőtlenség? Megszakítással védekezni, miközben még együtt sem élünk?

Figyelt kérdés
Kolléganőm teljesen kiakadt mikor ezt elmeséltem neki, hogy mostanában kb 1 éve már így "védekezünk". Egyszerűen unjuk már az óvszert, kényelmetlen nem csak neki, nekem is. Hormontartalmú szereket nem akarok használni. Úgy vagyunk vele, ha esetleg mégis megfoganna egy baba, akkor nem bajként élné meg egyikőnk sem, örülnénk neki. Igaz hogy nem teljesen ideális a helyzet emiatt hogy még nem lakunk együtt, de meg lehetne oldani.
2016. márc. 31. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez így teljesen normális, hogy ha véletlenül lesz, örülnétek neki. Szerintem ezt nem kell kolléganőkkel kitárgyalni, és mást sem az együttléttel kapcsolatban.

Két emberre tartozik.

2016. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

A lehetséges következmények tudatában és azok vállalásával egyáltalán nem felelőtlenség.


A kolléganőd meg ne akadjon ki, nem az ő dolga. Biztos irigykedik.

2016. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Mivel annak tudatában vagytok így együtt, hogy bármikor megfoganhatna a baba, és nem az abortusz lenne a megoldás a "problémára", így nem látok benne semmi rosszat.

Az más kérdés, hogy a kapcsolatotok mennyire erős, és valóban vállalni szeretnél-e így gyereket, de feltételezem, hogy ha sikerült megbeszélni a védekezős, gyerekvállalós dolgot, ezért hiába nem laktok még együtt, vagytok annyira biztosak magatokban, hogy tudjatok kezelni egy ilyen szituációt.


Szóval nem, abban a formában ahogy ezt ti gondoljátok, nem felelőtlenség.

A kolléganőnek pedig semmi köze hozzá.

2016. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Így,hogy tudjátok a következményeket,senkinek semmi köze hozzá.Mellesleg mi is így csináljuk már régóta a férjemmel.
2016. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A 2.gyerkőc előtt mi is így voltunk együtt,mert tervben volt,csak későbbre,de gond nem lett volna ha megfogan. Majd a 2.után(nem megszakításból fogant) már nem mertük így,mivel tudtuk,nem akarunk 3.gyereket. úgyhogy én is azt mondom,hogy nem baj,ha nem abortusz lenne a vége,hanem vállalnátok,mert érzitek magatokat ennyire erősnek.
2016. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Mi is igy vedekezunk tizenéve. Gyerekek tervezetten születtek, egyetlen véletlen terhességem se volt. (2 van). De annak tudataban tettük eleve hogyha jön baba akkor megtartjuk. De egyik se jött véletlen. Csak mikor aztmondtuk ok ekkor es ekkor jo lenne. Es lett :)


Doki aztmondta a gyogyszerre hulye vagyok nehogy szedjek hormont, ne izguljak tervezett babak mellett a legetseges veletlenen. Ha olyan a kedvunk meg ott a gumi :)


De mondjuk ezt az ember kozeli bizalmas baratjaval beszeli meg. Munkatars ilyen laza? :)

2016. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha az lenne a vege,hogy fogantatasa utan elveteted,na az felelotlenseg lenne! Abban az esetben,ha szivesen fogadjatok es orultok neki,miert lenne az? Ez a ti dolgotok,nem kell masokkal foglalkozni! Ha ez nem megy a kapcsolatotok vagy esetlegesen "majd" a baba rovasara,akkor elvezzetek egymast ugy,ahogy ti akarjatok! :)
2016. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Miért beszélgetsz ilyenről a kolléganőddel? :D

Nem vagyok prűd, de senkivel sem beszélgetek arról, hogy hogy védekezünk, max. a barátnőmmel, ha rákérdez.

Mi a ciklus végén a naptár-módszerre alapozva védekezünk, tehát sehogy, de mivel nem gond, ha jön baba, attól függetlenül, hogy direktbe nem próbálkozunk még, egyértelmű, hogy nem felelőtlenség.

Nem értem, ezen mi nem egyértelmű, ha megbeszéltétek, hogy mi van, ha terhes leszel és azt is megbeszéltétek, hogy megtartjátok, akkor mi a gond/kérdés?

2016. ápr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy komoly kapcsolatba simán belefér, nekünk 4,5 évig bejött, odafigyeltünk,hogy ovu környékén használjunk óvszert,de csak úgy lettem terhes,hogy egyátalán nem védekeztünk,mert szerettünk volna babát,mindkét esetben elsőre.
2016. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!