Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg felelőtlenség a...

Tényleg felelőtlenség a kisgyerekkel/kisbabával kutyát együtt tartani?

Figyelt kérdés

2015. aug. 9. 17:11
1 2
 1/13 Dano2 válasza:
Szerintem nem, sőt nagyon sok kutya van aki még jobban vigyázna a házra és a kisbabára. (Szerintem nyugodtan)
2015. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem az. Megfelelően nevelt kutyus, kiejezetten jó pajtás a kicsinek :)
2015. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem, a legtöbb gyerekre jó hatással van egy állat.:)
2015. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Fene tudja... Miota tortent egy eset egy ismerosommel, tartozkodom... Bar nem a kutya volt a hibas, hanem a gyerek(ek). A nagyobb teso meglokte a kicsit(veletlenul) es az a kutya ele esett, a kutya ijedteben atharapta a gyerek tarkojat... Meghalt, negy eves volt... Szeretem a kutyakat, de en egyenlore nem bizok a gyerekemben, hogy tudna vigyazni, hogy ne essen baja... Lanyom ot eves. Ha nagyobb lesz a teso is, o meg baba, kb 7-8 eves, ra fogok bolintani a kutyara. Addig horcsog :-p de ez csak en vagyok... Vegig kovettem a tortenteket az ismerosomnel... es beparaztam. De ha tapasztalt kutyatartorol van szo, szerintem rendben van.
2015. aug. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sok kutyát tartónak van gyereke is. És nagyon sok gyerekes szülőnek van kutyája.
2015. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden nevelés kérdèse!
2015. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Az a szülőtől/gazdától függ. Ha jól nevelte a kutyát, meg jól neveli a gyereket, és némi józan paraszti ésszel is meg van áldva, akkor nincs gond. Ha nem, és nem ismeri fel, és/vagy nem hajlandó szakmai segítséget kérni, akkor viszont ez a párosítás időzített bomba is lehet. Hangsúlyozom, _lehet_, nem kötelező - még a neveletlen a kutyák nagy része is tökéletes békében él együtt a gyerekkel, hiszen felfogja, hogy "kölyök" és türelmesnek kell vele lennie. De nem szabad erre alapozni, alaposan végig kell gondolni a dolgot, és lehetőleg gyerekvállalás előtt ellátogatni egy normális családi kutyás kutyasuliba, hogy megszakértsék a helyzetet.
2015. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya jól nevelt, és a szülő/gazdi normálisan foglalkozik vele, akkor nem felelőtlenség. Viszont a gyereket a kutyával felügyelet nélkül sosem szabad, legyen akármilyen jófej a kutya.
2015. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A legfőbb felelőtlenség: született véridiótaként gyereket vállalni. Aki ért a gyerekneveléshez és a kutyaneveléshez egyaránt, az olyan csodát láthat a családjában, amilyen keveseknek adatik meg.
2015. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg hülyeség. Ha a szülő nem hagyja felügyelet nélkül a gyermekét a jószàggal, akkor nincsen baj.

Én falun nőttem fel, kutya macska disznó, ló, marha, és szàrnyas àllatok között nőttem fel. Szüleim arra neveltek ha visítozok és csesztetem az àllatot akkor vagy megrúg vagy megharap. Na màr most egy ló sokkal brutàlabb módon harap.... Engem csak a lovunk csípett meg mert csimpaszkodtam a nyakàn. Figyelmeztetett hogy bejezzem be. Majd anyumtól kaptam egy nyaklevest. Elmagyaràzta mit szabad mit nem. Ha pedig nem értek a szóból akkor majd az àllat megtanít, de azt megemlegetem. Én így nőttem fel, és a mai napig szeretem az àllatokat, kutyàkkal dolgozok jelenleg.

Sokat tanultam tőlük.

2015. aug. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!