Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok vagy nem?

TAndrea2016 kérdése:

Terhes vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok, hiszen sorozatosan negatív lesz a terhessegi tesztem... 21 napos ciklusom van (halál pontos an), március 5-e volt az 1.napja az utolsó mensimnek,ennek értelmében 8 napja késik...Nagyon szeretnénk babát,másfél hete érzékeny a mellem, tehát minden jel arra mutat...de akkor miért nem lesz pozitív a teszt? :( A nagykönyv szerint eddigre már mutatnia kell a HCG szintet a 25ös tesztnek. Azért jelez később a teszt mert rövid a ciklusom és több idő kell a szervezetemnek?

2016. ápr. 2. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Amellett, hogy a 21 nap piszok rövid ciklus, lehetsz terhes, ha van peteérésed.


A beágyazódáshoz rövid ciklus idején is ugyanannyi idő kell, ha esetleg még ki is tolódott a peteérésed, és ahhoz hozzáadsz 14 napot, akkor még korán teszteltél.


Szorítok!

2016. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, rendkívül hasznos volt a kommented. Tehát 17.ei együttlét után (amikor úgy gondolom peteérési időszakban voltam) max 3 napig életképes a sperma, tehát legkésőbb 20.án elkezdődött a beágyazódás. Két hét--》 azaz holnapi napon már mutatnia kellene a tesztnek. De hogy adjak időt a HCG szintemnek, tesztet csak kedden csinálok. Gondolom ha az is negatív, akkor kimondható, hogy nincs baba, ugye?
2016. ápr. 2. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem-nem.Tegyük fel hogy 20-án megtermékenyült a petesejt. Onnantól 7-12 nap, mire levándorol a méhbe és beágyazódik, onnantól 2-3 nap, mire van elegendő HCG.

Tehát elvileg a következő napokban már lehetne legalább egy halványat tesztelni.


De miből tudod hogy van-e peteérésed, és ha igen, akkor mikor?

2016. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A netes ovu kalkulátorok rögtön menszesz utánra jelezték a peteérést, így neki is álltunk a projektnek, de éreztem hogy ez most nem volt peteérés. Utana való héten 17.-én viszont tapasztaltam a peteérés tünetét: nyúlós fehér folyás. Meg hát 1 hete furán éreztem magam, ájulás szélén és 2 estét nem tudtam aludni annyira fájt a hasam. Mivel a menszesz se jött meg, egyértelműnek gondoltam, hogy összejött a babo. Köszönöm még egyszer, a napokban tesztelek.
2016. ápr. 2. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Hm. A nyúlós nyák önmagában még nem garancia az ovulációra, de nagyon szurkolok Neked. Majd írd meg!
2016. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most csináltam egy tesztet, negatív... :(

Még mindig nem jőtt meg...Dokihoz 2 hét múlva tudok csak menni...meg fogok őrülni...

2016. ápr. 4. 06:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megírni, hogy sikerült. :) Akkor terhes voltam. Most a 16.hétben. :)
2016. jún. 25. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!